Yabancı uyruklu bakıcılar hakkında..

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve betulnur tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

2 Haziran 2010
    Konu Sahibi : betulnur
  1. betulnur

betulnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bakıcımı değiştirmeye karar verdim.Çevremde yabancı uyruklu bakıcı çalıştıranlar var.Çok memnun olduklarını söylüyorlar.Yabancı bakıcı hakkında deneyimlerinizi söylerseniz sevinirim.Özbekistanlı bir bakıcı buldum onu çalıştırmayı düşünüyorum.

2. 2 Haziran 2010
  3. yumy

yumy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    valla bizim bütün çevre yabancı uyruklu çalıştıryor herişi üstelik piyasa fiyatının yarıns yapıyorlar bende yeniş eve geçince sanırım öyle yapıcam

4. 2 Haziran 2010
  5. yumy

yumy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    kendi vatandaşlarımız çıldımış gibi kısım amiri parasına hiç bir iş yapmadan çalışmak istiyorlar birde hep gönblünü hoş tut yağla yık a bu ne demekse....
    bir tanıdık anlatıyor kadının özel banyosunu eşyalrını kullanıyormuş bir dolu para hediye veriyorl
    armış evdeki yemekleri götürüyormuş birde eyvallahı yok diyor...sesimizi çıkarmıyoruzki kıza baksın diye diyor işte muhtaç olduğunu biliyor bunu kullanıyorlar hainlik ten baişka bir şey değil bu

6. 2 Haziran 2010
  7. betulnur

betulnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Eski bakıcı 700tl alıyor.Ev işi yapmıyor sadece çocuğa bakıyor.Oda doğru düzgün değil memnun değilim.Bu kadıncağız 600tl istiyor haftanın 6 günü çalışacağını ev yemek ütü çocuk bakımı her şeyi kendisi yapacağını söyledi.Bir türlü karar veremedim.İkilemde kaldım onun için fikirlerinize danıştım.

8. 2 Haziran 2010
  9. yumy

yumy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bunlar herişi eksizsiz yapıyor biliyorum ben arkadaşında var 400 500 dolara 2 çocuk bakıyor ve herişi yapıyor

10. 2 Haziran 2010
  11. pixxie

pixxie Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim evimde de var gürcistanlı yaklaşık 1,5 yıldır benimle beraber..ben başandığımdan beri 3 yaşındaki kızıma ve 10 yaşındaki oğluma bakıyor...merak ettiğin aklına takılan ne varsa sor....türkçe bilmiyordu bana geldiğinde hala da çat pat konuşabiliyor ama sorun çıkmıyo hepimizle anlaşabiliyo....ütü çamaşır temizlik ne varsa yapıyo sadece yemek yapmasına izin vermiyorum o da tamamen benimle alakalı ben sevmiyorum başkasının yaptığı yemeği :)

12. 2 Haziran 2010
  13. pixxie

pixxie Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    betulnur çocuğun kaç yaşında canım...benim kızım 3.5 yaşında ama şididen rusça şarkılar öğrendi bakıcısından :KK46:

14. 2 Haziran 2010
  15. betulnur

betulnur Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    16 aylık kızım.Bende yemek yaptırmayım.Çünkü Türk yemeklerini pek bilmiyormuş.Acaba çocuk geçmi konuşur.Bana gelen bakıcıda çat pat konuşuyor.Sen ne kadar ücret veriyorsun.

16. 2 Haziran 2010
  17. pixxie

pixxie Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    türk yemeklerini hem bilmiyorlar hemde beceremiyorlar....ama mutfağa yanına al yemek yaparken soğan doğrar ortalığı toplar sana yardım eder yani....fakat damak zevkleri bizimkile gibi değil mesela ot tarzı yemiyolar asla yani ot derken ıspanak semiz gibi gülüyo hatta bunları yiyoruz biz diye :).....yok çocuğun geç konuşmaz hatta iki dil birden konuşur benimki öle mesela bazen rusça bişey söyülüyo bakıcısıyla gülüşüyorlar ben de öle bön bön bakıyorum yüzlerine :sinifsinif: ben 600 dolar ödüyorum birde her hafta sonu 25 tl yani her pazar gezme ücretleri onlar izin parası yani dışarı çıkıyo ya....ha bu arada pazar günleri saat 12:00 çıkıyo akşam 18:00 evde asla fazlasına izin verme

18. 2 Haziran 2010
  19. yumy

yumy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    bizim tanıdık 500 dolar veriyomuş
    siz nerden byuldunuz bunu yeni eve geçince acaba öyle birini mi tutsam fakat bunların yurtdışına çıkıp gelme sorunları var o süre z<arfında gene açıkta kalır bebek