Yağ dokusundan yeni meme

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve mor_menekxsxe tarafından 22 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  22 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : mor_menekxsxe
 1. mor_menekxsxe

  mor_menekxsxe Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  9
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  Yağ dokusundan yeni meme

  Kanser veya bir başka nedenle memesi alınan kadınlara, karın bölgesinden, kalçadan ve uyluktan alınan yağ dokularıyla yeni meme yapılabiliyor.


  Bir çok kadın kanser çıkacağı ve memelerinin alınacağını düşünerek meme muayenesi olmaktan kaçınıyor. Oysa uzmanlar günümüzde memesi alınan hastalara, aynı seansta yeni meme yaptıklarını belirtiyor.

  Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Dr. Ömer Özkan, bu tür operasyonlarla hastanın memesiz bir dönemin verebileceği psikolojik sıkıntıdan kurtulduğuna işaret ediyor. Konuyla ilgili bilgi veren Özkan, şunları söyledi:

  "Kadınlar, kanser çıkacağı ve memelerinin alınacağını düşünerek meme muayenesi olmaktan kaçınıyor. Bu nedenle de teşhiste ve tedavide geç kalıyor. Artık kadınların 'memem olmayacak' diye korkmalarına gerek yok. Her kadına uygun bir yöntem var, çünkü cerrahi müdahale ile alınan memenin yerine karın bölgesinden, kalçadan ve uyluktan alınan dokularla yeni bir meme yapabiliyor, hatta diğer memeye de şekil verilerek, daha estetik bir görünüm kazanmasına yardımcı oluyoruz. Böylece hasta eskisinden daha da mutlu olabiliyor."

  Karın germesi uygulamalarında, alınan dokunun daha önceleri atıldığına işaret eden Özkan, yeni uyguladıkları yöntem sayesinde bu dokunun atılmadığını, atılmadığı gibi hem meme yapılabildiğini hem de hastanın bu arada karın germe ameliyatının yapılabildiğini belirtti.

  "Kaybettiğim bir şeyi yeniden kazanmak çok güzel"

  Kanser nedeniyle 7 yıl önce her iki memesi de alınan Nermin Açıksöz, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen ameliyatla yeniden memelerine kavuştuğunu anlattı.

  Memeleri alındıktan sonra geçen 7 yıl içinde bazı psikolojik problemler yaşadığını kaydeden Açıksöz, göğüslerin kadının simgesi olduğunu, yokluğunda bir takım sıkıntılar yaşadığını ve diğer kadınları kıskandığını söyledi. Açıksöz, "Karın bölgemden alınan yağlarla göğüslerime yeniden kavuştum. Kaybettiğim bir şeyi yeniden kazanmak çok güzel" dedi. (Milliyet -Sağlık)

  a.s. Daima mutlu ve sağlıklı kalın a.s.
   
 2. 23 Ekim 2008
  Konu Sahibi : mor_menekxsxe
 3. santa

  santa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Merhabalar , acaba bu ameliyatı olan birirleri var mı ? varsa bilgi almak isterim .. bende düsünüyorum bu ameliyatı ama 5 yıldır halen cesaretimi toplayamadım. Cevap yazarsanız çooook mutlu olurum.
   
 4. 30 Ekim 2008
  Konu Sahibi : mor_menekxsxe
 5. santa

  santa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Eylül 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Sevgili mor menekse verdiğin bilgiler icin cook tesekkür ederim . bu sitede bu ameliyatı olan arkadaslar var ise onlarla konusmayı cok isterim ... varmıdır acaba ? cevaplarınızı bekliyorum.