Yağızıma kavuşmamın hikayesi_Uzun metraj :))

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve sibiko tarafından 23 Nisan 2009 başlatılmıştır.

23 Nisan 2009
    Konu Sahibi : sibiko
  1. sibiko

sibiko S'agapo Manula... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Benim hikayem pco (polikistik over) sendromuna yakalandığımı öğrendiğimde başladı.Evlendiğimizin 2 ay ertesinde adet düzensizliğinden dolayı doktora gittim yapılan tetkiklerde pco olduğum söylendi.Doğum kontrol haplarıyla tedaviye başladım 1 yıl devam etmemi istemişti doktorum.1 yılın sonunda bebek düşündüğümüzde tekrar bakacaktık.Bu 1,5 yıllık sürecin ertesinde artık bir bebeğimiz olsun istiyorduk.Doktorumla bu kararı paylaştığımda detaylı bir tetkik sonrasında bir ilaç tedavisi başlatarak doğum kontrol hapını kesmemi söyledi ama fazla ümitlenmememi,1 yıl içerisinde ancak şansım olduğunu doktora kalırsa aşılama dışında bebeğimin olamayacağını söylemesiyle yıkılmıştım.Muayenehaneden çıkışımla Bağdat caddesini şuursuzca turlamam bir oldu diyebilirim.Yolda ağlayarak yürüdüm.

Ertesi gün arkadaşlarımın önerisiyle 2 farklı doktora daha gittim,inanamamıştım çünkü senelerdir gittiğim tecrübesi inanılmaz olan doktorumun haklı çıkmış olması beni daha da üzmüştü.Her iki doktorda aşılama sonucunda bebek sahibi olabileceğimizi söylemişti.Bende kendi doktorumun verdiği ilaçları kullanmaya başladım,aklım hep ordaydı ama odaklanmamak unutmaya çalışmak istiyordum.

Korunmayı bıraktığımız ilk ayın sonunda adetim 1 hafta gecikti.Yerimde duramaz olmuştum,1 haftayı zor ettim iş çıkışında eve gelince içimde volkanlar patlıyordu sanki.Hemen bir taksiye atlayıp yakında olan büyük bir hastaneye gittim.Bir kan testi yaptırdım sonuç negatifti.Eşim beni almaya geldiğinde hastanenin bahçesinde hüngür hüngür ağlayarak benim bebeğim olmayacak dediğimi hatırlıyorum.senağlamasenağlama

Doktorumu arayarak randevu aldım,muayeneden sonra testte negatif olduğu için bana adet söktürücü verdi.Kullandım kutu bitti 10 gün geçti tık yok.Sonrasında doktorun istediği tahliller sonucunda doktorumun gözleri yerinden fırladı sanki.Hemen ultrason muayenesine aldı keseyi ve bebeği görünce bir müjde demesi vardı hiç kulaklarımdan gitmez.6,5 haftalıktı öğrendiğimizde.:asigim:

Sorunsuz geçen 36 haftanın sonunda kaşıntılar başladı bende.Kolestaz dan şüpheleniler testler sonucu değerler düşüktü ama sürekli yükseliş gösteriyordu.Bir Pazar acile artık dayanamadığım için gittiğimde doktor sonuçlar sonrasında sen Çarşamba hazırlıklı gel duruma göre alabilirim dedi.

Annemle gittik kontroller ve tahlil tekrarları sonucunda hemen almaya karar verdi.Apar topar yatışım yapıldı.Kesin olmadığı için çantam bile yoktu yanımda.Hemen herkesi aradım saat 15:00 de ameliyata giriyorum dedim.Odaya çıktık.Oturup beklememi istediler daha vakit vardı çünkü sonra ne göreyim.Odaya girmemin akabinde 13:45 gibi hemşireler hemen geldiler apar topar beni giydirdiler tuvalete bile zor girdim.Ağlamaya başladım daha kocam gelmedi çantam hazır değil bebeğin doğduğunda giyecek kıyafetleri bile yok kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 neden alıyorsunuz falan dedim.Gülüştüler sen merak etme biz o tarafını hallederiz dediler.

Sonra sedyeye yattım ameliyathaneye gidene kadar ağladım :çok üzgünüm: bitek annecim vardı yanımda.Kocişe annem haber vermiş hemen giriyo diye adam Eminönünden Kadıköye vapurla geçene kadar çıldırmış nerdeyse yüzerek gelecekmiş anlıycanız. :roflol: Annem en son ameliyathaneye girerken öptü beni ağlama kızım bak az sonra yavrunu kucaklıycaksın dediğini hatırlıyorum.Ameliyathaneye girdiğimde hemen damar yolu açıldı.Beni hazırladılar anestezi doktoru benimle biraz muhabbet ettikten sonrasında boğazın yanacak biraz korkmaz sonra uyuyacaksın dedi.Ondan sonrasını hatırlamıyorum.

Odama geldiğimde herkes ordaydı kıyafetler yetişmiş anlıycanız. kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3 Oğlumu yanıma getirdiklerindeki duyguyu anlatamam tarif edilmez bir histi.Böyle işte çokkk uzun oldu ama tüm ayrıntılarını anlatmak istedim.Şimdi oğluşla koyun koyuna uyuyoruz.Doğumdan öncede çok dua ettim rabbim isteyen herkese bu duyguyu yaşatsın diye…

Oğluşuma maşallah diyin teyzeleri...:nazar::nazar::nazar:

[​IMG][/URL][/IMG]

[​IMG][/URL][/IMG]

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 23 Nisan 2009
  3. _ptrck_

_ptrck_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    maşallah çok şeker bi bebeğin olmuş:) Allah analı babalı büyütsün inşallah:))

4. 23 Nisan 2009
  5. meral77

meral77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    canım maşallah oğluna
    doktorların dediği olmadan kandi kendine gelmiş meleğin sana bak
    allah analı babalı büyütsün :nazar:

6. 23 Nisan 2009
  7. hxuxzxuxn_yxixlxix

hxuxzxuxn_yxixlxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım gözun aydın allah analı babalı buyutsun masallah nazar degmesın darısı basımıza ınsallah ay cok duygulandım senağlama:nazar:

8. 23 Nisan 2009
  9. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    tebrik ederim canım rabbim analı babalı büyütsün inşallah.....

10. 23 Nisan 2009
  11. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Cnm, Rabbim analı babalı büyütsün inş., uzun ömürlü olsun yağız bebecik

12. 23 Nisan 2009
  13. BenPembePeri

BenPembePeri Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birlike çoooookk uzun yıllar geçirirsiniz inşallah canım:KK46::ecrin_bebek:
    allah sağlıklı uzun ömürler versin sanada yavrunadayerimseniben

14. 23 Nisan 2009
  15. ilgin0707

ilgin0707 seviyor seviliyor:) Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    maşallah sibelim yağızımıza Allah nazarlardan korusun ne güzel anlatmışsın bebişim benim canım arkadaşım Allah analı babalı büyütsün yağızımızı:)))))

16. 23 Nisan 2009
  17. esen81

esen81 iki aşkım Ahsen ve sen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    maşallah yağız paşşaya kurban olsunlar verene
    Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin hayırlı evlat olsun inşallah

18. 23 Nisan 2009
  19. MARYLXIXN

MARYLXIXN Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar::nazar::nazar::nazar:sibelcim gözlerim dolu dolu okudum hikayeni allah analı babalı büyütsün yavrunu maşallah kırk bir kere :nazar::nazar::nazar::nazar: