Yağlı, hassas ve pul pul dükülen (hepsi bir arada) ciltler için cilt bakım ürünleri?

Konusu 'Cilt Bakımı Ürün Tavsiyeleri' forumundadır ve yasaksayasak tarafından 24 Eylül 2010 başlatılmıştır.

24 Eylül 2010
    Konu Sahibi : yasaksayasak
  1. yasaksayasak

yasaksayasak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Kızlar selam. Tam da başlıkta yazdığım gibi yağlı ve hassas bir cildim var. Kılcal damarlar cildime yakın. Kızarıklıklar oluyor. Aynı zamanda da doğru nemlendirme yapmadığımda pul pul dökülüyor. Ben de habire yoluyorum yüzümü. Bana buna uygun yıkama jeli, nemlendirici, maske ve güneş kremi vb. ürünler önerebilir misiniz?? Şu an uriage creme lavante yüz yıkama jelini, clinique nemlendirici kullanıyorum ama cildimde hala pullanma oluyor. Bir de sivilce izlerim ve kahverengi lekelerim var, bunlara çare olursa ne güzel olur ya. Hadi bir el verin kızlar !. akannehiropuyorumnanaktan

2. 24 Eylül 2010
  3. pepit

pepit Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim cildin yağlı ve muhtemel strese dayalı egzama gibi pullanmalar da var. Bunun için kullanacağın ürünler yağlı değil nemlendirme ürünler (su tutan) olmalı. Ayrıca hassas ciltler için olmalı.
    Bende aynı sorun var.

4. 26 Eylül 2010
  5. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203
    Aynı sorundan muzdaribim :gitme:
    Yakın zamanda bir dermatoloğa gitmeyi düşünüyorum.
    Bakım ürünleri bir yere kadar...

6. 26 Eylül 2010
  7. yasaksayasak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Dermatologlar da bir yere kadar çare oluyor. Aynı ürünleri verip duruyorlar. Dün Vichy nin ürünlerini aldım umarım iyi gelir.

8. 26 Eylül 2010
  9. inci_tanesi

inci_tanesi Allah'a emanetsin kuzum Üye

Beğenildi:
    76
    Ödül Puanları:
    203

Vichy i çok methediyorlar.
    Ben 3 yıldır baborun ürünlerini kullanıyorum. Cildime çok iyi geliyor.
    Ama sadece güzellik merkezlerinde satıldığı için her an bulunamıyor.
    Vichy nin hangi ürünlerini aldınız?
    Umarım iyi gelir.
    Sonuçları bizimle de paylaşır mısınız?

10. 27 Eylül 2010
  11. sensizim

sensizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben Vichy Nutrilogie 1 - 50 ml olanı kullanıyorum vimjo.comda indirimde 91 liradan 65 liraya kadar düştü bence kaçırma tavsiye ederim

12. 27 Eylül 2010
  13. rebele

rebele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Vichy ile olan tecrübem ve yakınlarımın tecrübelerine dayanarak söylemeliyim ki bu ürünleri kullandıktan sonra yüzünde hassasiyet oluşan büyük bir kitle var. Ürün kullanımı esnasında geçer gibi görünürken sonra patlama oluyor. Minik sivilceler ağrılı kistik aknelere dönüşüyor. İnşallah siz de bu sonuçlarla karşılaşmazsınız. Bence hassasiyet yaşayan bir cildiniz varsa La roche, bioderma, avene gibi dermokozmetik markalara yönelmeniz. Bunlar çok sayıda alerji testlerinden geçirildiği için en az riskli gruba giriyor.

14. 27 Eylül 2010
  15. yasaksayasak

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Aslında vichy de dermokozmetik ürün bildiğim kadarıyla. Eczaneden satın aldım çok methettiler. Vivhy normadermin peelingini aldım, bir kere kullandım fena değil, cildimi yumuşattı. Ama etkisini uzun vadede göreceğim. Diğer Vichy ürünleri normaderm serisi değil. Hassas ciltler için yüz temizleme köpüğü ve bir de üçlü temizleme sütü aldım. Hem göz makyajı, hem yüz için hem de tonik özelliği gösteriyormuş. Nemlendirici olarak ise La roche posay tolerate aldım. Umarım bende de dediğiniz sonuçlar olmaz. Deneyip göreceğiz bakalım. yerimseniben

Bunlardan önce kullandığım Uriage creme lavante çok güzel bir yüz temizleme ürünü, fakat bulamadım. Bulursanız alın kaçırmayın derim. Çok iyi temizliyor, çok güzel de bir kokusu var. Hassasiyet yaratmıyor. Tavsiye ederim.

16. 27 Eylül 2010
  17. rebele

rebele Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Evet dermokozmetik grubuna giriyor ama Vichy'i hastalarına öneren bir tane bile doktor tanımadım bugüne kadar. =)

18. 27 Eylül 2010
  19. sensizim

sensizim Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yo kızlar ben 2 aydır kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim