Yağlı saçlar için..

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve Tikkabilla tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Tikkabilla
  1. Tikkabilla

Tikkabilla Lupilup! Pro Üye

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Benim derdim saçlarımın yağlı olması.. Çok çabuk yağlanıyor.. :KK43: Yıkadığımın 2. günü tamamen yağlanıyor. Yapabileceğim bir bakım var mı? Biliyorsanız önerilerinizi bekliyorum.

2. 25 Kasım 2009
  3. gothic_masal

gothic_masal Guest

aynen benim de böyle bir sorunum var yıkıyorum ertesi günü tamamen yağlanıyo üstelik yağlı saçlar için olan bütün şampuanları tek tek kullandım..

4. 26 Kasım 2009
  5. Tikkabilla

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Yok mu önerisi olan?

6. 26 Kasım 2009
  7. egeeeee

egeeeee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benimde öyle artık hergün saç yıkamaktan kafam aşınıcak diye korkmaya başladım resmen hatta benim yıkadığımın 2. gününden önce başlıyo yağlanmaya

8. 26 Kasım 2009
  9. gothic_masal

gothic_masal Guest

Saçlar neden yağlanır?

Yağlı saç diye bir şey yoktur, aslında saçlı deri yağlıdır ve bu yağ saçları da yağlandırır. Düz saçlı kişilerde saçlı deriden salgılanan yağ gün içinde saçlara hızla yayılır, fakat çok kıvırcık saçlı kişilerde yağ saçlara doğru az yayılır.
    "Yağlı bir saç için en etkili bakım ürünü elma sirkesidir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyunuza bir çay bardağı kadar elma sirkesi karıştırırsanız saçlarınızın daha parlak ve daha az yağlanan bir yapıya kavustuğunu göreceksiniz.
    Bir diğer öneri ise Limon durulaması; yağlı saçlar için 1 limonun ince rendelenmişkabuğu ve 1 tatlı kaşığı dolusu incekıyılmış ıhlamur, yarım litre soğuk suya eklenir ve kaynama derecesine kadar ısıtıldıktan sonra 10dakika demlenmeye bırakılır ve süzülür. 8 limonun suyu ile birlikte, hepsi bir şişeye veya kavanoza aktarılır ve çalkalanarak 2 gün bekletilir. Saçlar yıkandıktan sonra, 1 litreılık durulama suyuna, şişedeki sıvının 1/8bölümü eklenir ve durulama yapılır.

10. 26 Kasım 2009
  11. gothic_masal

gothic_masal Guest

Saç bakımı ve temizliği; saçın yağlı ve kuru oluşuna, kalınlığına hatta rengine göre değişir. ayrıca saçın özelliklerine göre sabun veya şampuan kullanmakgerekir. Bugün size saçları yağlı olanların kolayca hazırlayıp kullanacakları 2 formül vermek istiyoruz.
    - 1 litre suya 1 tutam kekik ve 1 tutam sedir konur. 10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince birtülbentten süzülür. Suyuna, 1 su bardağı limonsuyu ilâve edilip, saç dipleri ovularak yıkanır. Haftada 2 kere tekrarlanır.
    - 1 litre suya; 1 avuç kekik konur. 5 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. Saçlar ve dipleri bu suyla iyice ovulduktan sonra 1 saat bekletilir. Sonra, ılık su ve kükürtlü sabunla yıkanır.

12. 29 Kasım 2009
  13. Tikkabilla

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Bunları yaptıkça saçımız yağlanmayacak yani? Ama sürekli uygulamamız mı gerekecek? :KK43:

14. 30 Kasım 2009
  15. inspectorgadget

inspectorgadget Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    1) şampuanına karbonat karıştır. ama bu saç rengini açıyor zamanla dikkat et.

2) şampuanına toz kil karıştır.

*bu şampuan kremsiz olmalı limonlu, kremsiz blendax tavsiyemdir.
    *sıcak suyla değil ılık hatta soğuk suyla yıka mümkünse.
    *saç kremini diplere değdirme.
    *iyice durula.
    *karbonattan ziyade kili tavsiye ederim çook etkili.

16. 1 Aralık 2009
  17. gothic_masal

gothic_masal Guest

kızlar ben elma sirkesini denedim duruladıktan sonra elma sirkesini bütün saçıma döktüm bekledim biraz ve yıkadım yeniden. hem saçlarımı çok fazla ve parlak gösterdi. üstelik 4. günüm bugün nerdeyse hala yağlanmadı =)

18. 5 Aralık 2009
  19. Tikkabilla

Beğenildi:
    13.135
    Ödül Puanları:
    288
    Elma sirkesini deneyeyim kolay görünüyor inşallah iyi gelir. Cevaplarınız için teşekkürler..