Yağlı saçlar...

Konusu 'Sağlıklı Saç ve Saç Derisi' forumundadır ve cpriolo tarafından 10 Ekim 2009 başlatılmıştır.

10 Ekim 2009
    Konu Sahibi : cpriolo
  1. cpriolo

cpriolo Guest

Ben bu siteyi gerçekten seviyorum, ne sorunum varsa çözüm yolu var diyebilirim...ama şu yağlı saçlar konusunda doğru düzgün pek birşey yapılmamış kızlarr, birkaç konu var ama üzerinde durulmamış yüzeysel kalmış gibi...bu yüzden yağlı saçlar hakkında herşey gibi bi konu açmak istedim...bir başlık altında toplamak daha uygun olur diye düşündüm...anlayacağınız üzere ben de bir yağlı saç maduruyum...saçlarım düz, seyrek bir de üzerine ince telli olunca çabucak yağlanıyor...eskiden gün aşırı yıkardım ama son birkaç aydır akşam yıkıyorm sabah kalktığımda kulaklarımın üstlerinde hafif de olsa yağlanma belirtisi oluyor...sinüzitim var bir de, kışın her gün yıkayınca hasta geziyorum sürekli...bitkisel formüllerin bazılarını denedim, elma sirkesi, limon, kil vs ama sonuç alamadım maalesef...açıkçası pahalı şampuanlara verecek param da yok, malum öğrenciyizz :) çözüm yolları arıyorum anlayacagınız :) bulduğum yolları bende işe yaramasa bile paylaşıcam sizinle, belki başkasına çözüm olur diye, siz de paylaşın kızlar lütfen :) :) yoksa sular benim yüzümden tükenecek :):)

2. 11 Ekim 2009
  3. magdelena

magdelena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    yaa eet aynen bnd öle 2 güne yağlanıo hergün yıkamıorm gerçi ama o zamanda ktöü duruo yağlı olunca

4. 11 Ekim 2009
  5. magdelena

magdelena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ykmu ilaçdı şampuandı bilmemneydi öle bişe

6. 11 Ekim 2009
  7. inspectorgadget

inspectorgadget Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    her yere yazdım millete gına gelecek ama size de yazayım :KK70:

200 ml kadar kremsiz, yağlı saçlar için olan blendaxa 1.5 tatlı kaşığı kil 1.5 tatlı kaşığı karbonat ekledim saçımı bunla yıkadım ama uçlarını kremledim sonra kurutmasın diye. bu baya işe yarıyor. kil ya da karbonattan birini de koyabilirsiniz 3 tatlı kaşığı olarak.

sıcak su kullanmayın tecrübeyle sabittir daha beter yapıyor.

iyice durulayın, kremi saç diplerine değdirmeyin.

yıkadıktan sonra havluda çok bekletmeyin.

son olarak da dermokilin yağlı saçlar için olan şampuanını aldım gerçekten çok güzel yumuşatıyor ama yağlandırmıyor.

8. 11 Ekim 2009
  9. hotcouture

hotcouture Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    dermokılı kafama koydun kız tamam denıcem :KK70: kı ş geldi artık her gun sac yıkayamamm

10. 11 Ekim 2009
  11. burningaura

burningaura herşey çok güzel olacak!! Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    denemedigim sampuan kalmadı yağlanma azalmadı;banyodan çıktıktan 3-4 saat sonra diplerde baslıyor yaglanma;bir gün dayanıyor saçım..dermokil'i bende araştırcam bakalım..

12. 11 Ekim 2009
  13. ..NiiL..

..NiiL.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    saclar cok sik yikaninca yaglaniyor kizlar yani yaglanmamasi icin cok sik yikanmamasi lazim
    ne yap et ama her gun yikama once iki hafta iki gunde bir yika sonra uc gunde bir yikamaya alistir saclarini. boylece cabuk yaglanmaz canim

14. 11 Ekim 2009
  15. inspectorgadget

inspectorgadget Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kil blendax karbonat, dermokilden daha etkili ama söyleyeyim de

16. 11 Ekim 2009
  17. eren15

eren15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok sağolun, bende hemen denemeliyim, her akşam saç yıkamak yoruyor...
    Çok teşekkürler. :-)

18. 13 Ekim 2009
  19. cpriolo

cpriolo Guest

ben de dün akşam yıkadım ama bu akşam yıkamadım alışsın diye...içimde şimdiden bi huzursuzluk var sanki herkes saçıma bakıyor gibi...bu arada kil ve karbonatı deneyeceğim cnm cok saol...off ya millet dua eder saçı dümdüz olsun seyrek ince telli olsun kabarmasın diye ama yağlı saçı da çeken biliyor kızlarr