yakınlarını kaybetme

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve asutay tarafından 3 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : asutay
  1. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar
    ben bu aralar çok bunaldım ve sizlerle paylaşmak istiyorum,belki biraz destek belki de akıl almak için. çevremde birkaç kişi kanserden dolayı kaybettim. beni en çok etkileyen halamın teşhisten 20 gün sonra vefatıydı. yıllarca ölenlerin arkasından ağlamadım, nezaman birisi bir yakınını kaybedip ağlasa taş kesiyorum ama evde yanlızken e ufak bir ölüm haberine bile hüngür hüngür ağlıyorum.
    kayın pederim ..ki melek gibi bir insandır. 2 -3aydır hasta. önce kalbinde su toplaması var dediler. devamı akciğer filmi çekmişler bişey çıkmamış?? 10 gün önce bayılmış,sonra tekrar tekrar ...zaten bir ay önce tatilde sık sık görüştük hergün daha kötüleşiyordu. eşimi uyardım,annesini ama Allah onlara göstermedi.ben 10 gün rüyamda gördüm her sabah ağladım, yalvardım dr a götürün diye ama bayılıncaya kadar bişey yok dediler. geçen cuma akciğeri bitmiş kanser dediler,ank ya sevk ettiler. yattığının ertesi günü beyin tümörü,ondan sonraki günde batında küçük lenf nodları tespit edildi. beyin için gittiğimiz dr 1 ayı var demiş eşime. şuanda hastanede ve her gün ilaç ve serumlarla daha iyiye gidiyor gibi görünüyordu. bu sabah serum bağlamadılar,tekrar rahatsızlıkları ortaya çıktı. biliyorum ki son safhaya gelince dr lar sadece hastayı rahatlatmaya yönelik çalışıyor. kan tahlilleri nnormal ama içi günden güne eriyor. eşime anlatmaya çalıştım anlamadı. babam iyi dedi ve görev yeri olan ile döndü. biliyorum ki ileride çok pişman olacak o son günlerde babasına sarılıp öpemediğine ama gitti,belkide babasını sona gidişine tanık olmaya dayanamadı.ben ankarada annesi ve kardeşi ile babama destek olmaya çalışıyorum. bugün hep babamın vefat haberini alacakmışım gibi hissettim.neden bilmiyorum. ama çok bunaldım ,öyle bir durumda nasıl davranmalıyım bilmiyorum.eşime bunu nasıl söylerim,ben bu üzüntü ile nasıl başa çıkarım,onlara nasıl destek olurum...Allahım kimseye yaşatmasın. isyan etmem asla,Allah anamı babamı beni kardeşimi ve tüm sevdiklerimi korusun. bugün çok korkuyorum çok... desteğinize çok ihtiyacım var arkadaşlar.bir de ne olur kırmızı etten,sigaradan uzak durun hepiniz.sevgi ve sağlıkla kalın

2. 3 Ağustos 2008
  3. life_city

life_city 22.11.2009 evlendik :) Üye

Beğenildi:
    137
    Ödül Puanları:
    153
    ahh canım seni en iyi ben anlarım
    ama insanın işte başına gelmeyince çoğu kişi anlamıyo değerini
    allahtan acil şifalar diliyorum

4. 3 Ağustos 2008
  5. xinya

xinya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    allah şifa verdin bilirim cnm insan yakınını kaybetmeden içinde acıyı hissedemio maalesf

6. 3 Ağustos 2008
  7. My Way

My Way Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım,Allah yardımcın olsun...1,5 yıldır o kötü hastalıkla,her gün yüz yüzeyim.ve maalesef bir tesellisi yok.Allaha çektirmesin diye dua etmekten başka şansımızda yok.yapılacak şeyler bir noktada bitiyor ve sadece acı çekmemesi için dua edebiliyorsun.benim hastamında,akciğer kanseri var,beyin metastazı oldu,şuan bütün vücuda yayılıyor.
    eşin büyük ihtimalle onu öyle görmeye dayanamadığı için gitmiştir.çünkü sanıyorum erkekler bu tip konularda biz kadınlar kadar dayanıklı değiller.bazı şeyleri bizim kadar güçlü karşılayamıyorlar.
    şu an farkında olmasada bilinç altında emin ol babasını kaybetmeye kendini bir şekilde hazırlamaya başlamıştır.
    sana tek söyleyebileceğim,güçlü ol,güçlü ol ki,geride kalanlara yardımcı ve destek olabil.

8. 3 Ağustos 2008
  9. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Allah acil şifalar versin.bende acayip derecede yakınlarımı kaybetme korkusu var.düşüncesi bile beni mahfetmeye yetiyo.çok geçmiş olsun.tekrar acil şifalar diliyorum,en kısa zamanda iyileşir inşallah..

10. 3 Ağustos 2008
  11. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar teşekkür ederim, dualarınızı eksik etmeyin Allah verdiği derdin şifasını da her zaman versin,kaderde varsa da çok acı çektirmesin.

12. 3 Ağustos 2008
  13. asutay

asutay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun Allah sabır versin, en zoru da beyin metastazının etkilerini görmek. ya inan dayanamadım dün, o adamcağızı böyle sinirli,unutkan görmeye. Allah sizlere de bizlerede güç kuvvet versin. dün gece uyuyamadım bir haber alıcam diye, zamanın olmadığını bilsemde acaba diyorum. 10 gündür her gece rüyamda babamla bişeyler yapıyoruz. dün yemek yedik,müzik dinledik,bu gece gördüklerimi tam hatırlayamıyorum...bilmiyourm ben mi çok duygusalım,kayınpederimi çok seviyorum ondan mı..renk falan kalmadı yüzümde. kendi sağlık problemlerimde var. yarın onlar içi dr a gidicem sanırım ihmal edilmemeliler. aynı tahlilleri dr um da bana yapmıştı kışın.
    tekrar geçmiş olsun Allah sabır ve güç versin

14. 3 Ağustos 2008
  15. KubraBetul

KubraBetul Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim çok geçmiş olsun allah sabır versin çok zor göz göre göre bir yakının gözler önünde erimesi.arkadaşın dediği gibi eşin babasını o şekilde görmeye dayanamamış ve gitmiştir.canım allah sana güç ve sabır versin.
    bende geçen hafta acı bir olay yaşadım halam balkondan düştü ve kurtulamadı kaybettik.daha 40 yaşındaydı.ani ölümde çok acı.hala üzerimden atamadım ve öldüğüne inanamıyorum.

16. 3 Ağustos 2008
  17. minik_kelebek

minik_kelebek ilk hedef 70!!! Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    146
    Allah tan acıl şifalar diliyorum ve kayınpederın için en hayırlısı olur inşallah,böyle durumlarda bazı insanlar bu acıya dayanamıycaklarını düşünüp uzaklasmak isteyebılırler,yanı erıdıgını gözlerıyle görmekten cok korkarlar.halamdan bılıyorum rahmetlı babaneme cok düşkündü ama hastalık ilerledıkce sadece görmeye gelıyodu ve hastanmede yanında kalmıyodu hep bı bahane söylüyodu.annemlerde kızıyoplardı belkı son günlerıdır ayrılma yanından dıye,ama halam hayır annem ıyıye gıdıyo iyileşcek diyodu.fakat acı son geldı tabı,biz halamın davranıslarının sebebını sonradan farkettık tabı,o annesını öyle görmeye dayanamıyordu o yüzden bı kacıs vardı,canım eşinde böyle olmus olabılır tavsıyem onu cok sıkıstırma ve bı sekılde bu fıkre alısmasını sagla ve asla onuda yalnız bırakma

18. 3 Ağustos 2008
  19. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Once Allah sifasini versin insanin yakinini kaybetmesi cok acidir eminim ama malesef bazen parmagimizi keseriz o kesik sizladikca aslinda parmagimizin ne denli hassas oldugunu anlariz en son noktada dr kosariz bazen kendimize bakmayi bilmiyoruz artik hersey araba 2adimda araba kullaniyoruz yedigimize ictigimize dikkat etmiyoruz ya icilen sigaralar sonuctada bazi illet hastaliklar gittikce artti ve baslica olum nedeni oldu keske onune gecebilsek sevdiklerimizi biraz daha yanimizda tutabilsek veya kendimiz uzun yillari hasta degil saglikli yasayabilsek bu yuzyilda bu ne kadar mumkun bilinmez insan once kendinin dr olmali bedenini iyi taniyip gerekenleri yapmali

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.