Yalan Dünya - Star Tv

Konusu 'Diziler - Yeni Sezon' forumundadır ve Emez tarafından 1 Eylül 2007 başlatılmıştır.

  1 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 1. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]


  Yapımcı : Artı Film
  Yönetmen : Serpil Kurtça Senarist : Alican Yaraş Oyuncular : Gökhan Özen (Saner ? Ömer), Eşref Kolçak (Nezih), Serhat Nalbantoğlu (Kudret), Elçin Sanal (Muhsine), Taner Ergör (Erdinç), Erdoğan Poyraz (Yalçın), Ayşe Tunaboylu (Vesile), İpek Tenolcay(Sevim), Turgay Tanülkü (Kemal), Kutay Köktürk (Avni), Tuğçe Özbudak (İpek), Sevil Uyar (Azra) ​


  8. Bölüm Özeti

  Azra’nın evlilik teklifini babasının şirketini kurtarmak için kabul ettiğini Ömer’in öğrenmesi ile araları bozulan Azra ve Ömer , Avni ve Nezih’in çabaları ile bir araya gelirler. Ancak bu karşılaşma ikisini daha da çok kızdıracaktır. Azra’nın soğuk davranışları yüzünden çileden çıkan ve onu eski bir arkadaşlarıyla görünce kıskançlık krizine giren Ömer, aslında Azra’nın kendisine olan sevgisinden gittikçe daha da çok endişeye düşmektedir.

  İpek’in bitirme tezine yardım eden Saner, inceliği, sevecenliği ve çalışkanlığı ile İpek’i her geçen gün daha fazla etkilemektedir. Vuslat , Saner’in köfte işini büyütmek istemesi ve sürekli çalışmasından memnun olsa da , onun hala kendisine teyze demesinin burukluğunu yaşamakta ve eski günlerdeki gibi oğlunun bir gün tekrar serseri bir hayat sürmesinden korkmaktadır.

  Ömer ve Azra’nın ilişkilerinin bu duruma gelmesinden kendini sorumlu tutan Avni ,şirketi için Nezih’ten alacağı parayı kızının mutluluğu için reddeder.Ömer ve Azra’nın ilişkilerin kötüye gitmesini bekleyen bazı arkadaşları , bu fırsatı nasıl değerlendirecektir? Kızının mutluluğu için iflası kabul eden Avni gerçekten servetini kaybedecek midir?

  Mahalledeki herkes için iyi şeyler yapmaya çalışan Saner, İpek ‘in babasının iyileşmesine yardım edebilecek midir? Yoksa bir anda değişerek yine tüm zamanını kahvede mi geçirmeye başlayacaktır? Ömer ile Azra’nın küçük oyunları nasıl son bulacaktır? Yalan Dünya Ömer ve Saner için nasıl sürprizler hazırlayacaktır?

  1 Eylül Cumartesi 20:10 – özet / 20:30 - Yeni Bölüm
   
 2. 7 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 3. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Azra ve Saner’in oynadıkları küçük oyuna dahil olan Pınar, Saner’in hayatından Azra’yı çıkartmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. Ömer’in çabaları acaba bu sefer Azra’ya onu gerçekten sevdiğini kanıtlayabilicek midir?

  Saner, mahalleli ve İpek için yaptıklarıyla herkesin sevgisini toplamıştır. Annesine teyze demesinin dışında, annesini çok mutlu etmektedir.

  Azra ve Ömer’in arasındaki oyun ikisini de yormakta, Ömer’i aşkının gerçekliğine inandırmak isteyen Azra ise hiçbir çıkış yolu bulamamaktadır. İkilinin birlikte olması için çabalayan Nezih ve Avni, Ömer ve Azra’nın barışmasını sağlayabilicek midir?

  İpek’in babası Kemal ‘in hastalığını araştıran Saner, Kemal’in yürümesi için bir şeyler yapabilecek midir? Azra ile olan ilişkisi gittikçe kötüleşen Ömer, bu hayatta onu tanıyan tek kişi olan annesini görmeye bu sefer gidecek midir?

  Saner’in hafızasından parçalar yerine gelirken, hatırladığı isimler, karşılaştığı insanlar İpek’i ve Saner’in hayatını nasıl etkileyecektir?


  08/09/2007 Cumartesi Saat 20.00

  Alıntıdır
   
 4. 15 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 5. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  İpek’in babasının sakatlığının nedenlerini araştıran Saner, davanın tekrar açılmasını sağladıktan sonra Kemal’in bir kerelik de olsa ayağa kalkması ile herkesin Kemal ‘in yürüyeceğine olan inancı ve Saner’e olan güveni daha da artmıştır.

  Saner ve İpek’le karşılaşan Azra’nın öfkesine anlam veremeyen Ömer , ne yapsa bir türlü Azra ile olan ilişkisini düzeltememektedir. Ömer’in yanından hiç ayrılmayan Pınar yüzünden çiftin kavuşması gittikçe daha da zorlaşmaktadır.

  Saner’in anılarını parça parça anımsamasına neden olan hafızası , İpek’e Azra demesi ve gittikleri barda tanımadıkları insanlarla yaşadıkları yüzünden, İpek’in tüm güvenini altüst etmiş, nişanı bozmalarına neden olmuştur. Kemal ‘den bunu saklayan İpek ve Saner’i, Kemal’in hastalığı ile ilgili gelişmeler bakalım nasıl zor bir durumda bırakacaktır.

  Kadırga’ya gelerek yıllarca görmediği torunu hakkında araştırma yapan Nezih, mahallelinin torununa olan sevgisinden etkilendiğini bakalım ne kadar gizleyebilecektir? Şirketinin iflastan kurtulmasını sağlayacak alıcıyı bulan Azra’nın babası Avni, satılacak malların gerçek ederini öğrenince gururu uğruna şirketin iflasını kabul edecek midir?

  Azra’ya olan aşkı gittikçe büyüyen Ömer , yalnızca Azra’yı düşünmekte, kardeşi Saner’le yer değiştirdiğini bir tek kendisi bilen Ömer ,bakalım gerçekleri daha ne kadar saklayabilecektir?


  15/09/07 Cumartesi Saat : 20.00

  alıntıdır
   
 6. 20 Eylül 2007
  Konu Sahibi : Emez
 7. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Ömer ve Azra’ nın oyunu yüzünden devam eden ayrılıkları Pınar hariç herkesi üzmektedir. Azra ile barışmak için her şeyi göze alan Ömer, Azra ile son kez buluşup konuşmak ister. Bu arada Avni’yle şirketin satış belgelerini imzalatmak için dışarı çıkan Nezih, alkolü fazla kaçırınca, Ömer’in buluşmaya geç kalması olayların tüm seyrini değiştirir.

  İpek’in babası Kemal’in iyileşip tekrar yürümesi için morale ihtiyacı vardır. Babasını üzmek istemeyen İpek, Saner’le tekrar nişanlanmaya karar verir. Tüm mahallelinin ve ailelerinin güveninin kazanan Saner, İpek’in güveninin kaybetmiş, arkasındaki karanlık bir geçmişi aydınlatmak için İpek’e söz vermiştir.
  Saner’e inanmak isteyen İpek, babasının davası bitene kadar Saner’den emin olmasa da, bu nişanı yapmaya ve birlikteliğini sürdürmeye kararlıdır. Geçmişini aydınlatmak için Azra ile görüşmeye çalışan Saner, Ömer’i bekleyen Azra’nın karşısına çıkınca, bakalım neler yaşanacak, Azra ve Ömer’in zaten kötü giden ilişkileri bundan nasıl etkilenecektir?

  Geçen bölümde Pınar’ın Azra’ya, Ömer’le nişanlandığı yalanını söylemesi ile buna çok üzülen Nezih, geçmişini ve hatalarını sorgulamaya başlar. Muhsine’nin hiç görmediği diğer torununa olan özlemi ve Ömer’in kendisini hayal kırıklığına uğratması ile Kadırga’ya diğer torununu görmeye giden Nezih’i bekleyen büyük sürpriz nedir?

  Ömer ve Azra’nın oynadığı aşk oyunundan daha büyük bir oyunu bu kez kader oynamaktadır. Üstelik hem Saner’e hem de Ömer’e. Aşkı uğruna her şeyden vazgeçmeyi göze alan Ömer’in, Azra ile paylaşacağı büyük sır nedir? Bu kez kader, oyununu kimin için oynayacaktır?


  22/09/2007 Cumartesi Saat : 22.00

  alıntıdır
   
 8. 3 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 9. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  GERÇEKLER SU YÜZÜNE ÇIKACAK MI?

  Saner’i Avni’nin şirketine girerken gören Ömer gerçeklerin ortaya çıktığını düşündüğü için herkesten özellikle de Azra’ dan kaçmaktadır.
  Saner’i Avni’nin şirketinde işe aldıran Nezih’in vicdan hesaplaşması devam etmektedir. Nezih’in gelini için bir yüzük aldığını öğrenen Muhsine ‘nin şüpheleri nedensiz çıkmaz. Yıllarca diğer torunu ile Almanya’da yaşadığını sandığı gelini Vuslat’ın aslında hala aynı yerde onlarla aynı şehirde yaşadığını öğrenen Muhsine ne yapacaktır?
  Ömer’in, ortadan kaybolması ile düşünmeye bol bol vakti olmuş ve artık Azra’yı da yanına alıp bambaşka bir hayat yaşamaya karar vermiştir. Bakalım Azra’nın bu karar tepkisi ne olacaktır?
  Babası Kemal ‘in yürümesi ile Saner’e haksızlık ettiğini düşünen İpek Avni’nin şirketine nişanlısını görmeye gittiğinde Ömer ve Azra ile karşılaşması nelere mal olacaktır?
  Saner’in işe girdiği şirketin arkasındaki gerçek ismin Nezih olduğunu öğrenen Vuslat oğlunun işe devam etmesini istemeyince bakalım Saner annesini kırmak uğruna işe devam edecek midir?


  06 Ekim 2007 Cumartesi Saat : 22.00

  alıntıdır
   
 10. 20 Ekim 2007
  Konu Sahibi : Emez
 11. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Hafızası hala yerine gelmeyen Saner, Vuslat’a artık anne demeye başlamıştır. Yerine geçtiği Saner’in zengin hayatı ile kendi hayatı arasında bocalayan ve gerçekleri artık açıklamak isteyen Ömer, mahallesine ziyarete gider.

  Nezih, torununu iyi yetiştirmesine rağmen onu şirket işleri ile iyice bunalttığını düşünerek, gerçek hayatı, mahalle kültürünü öğretmeye kalkışır. Ancak Nezih’in bilmediği, Saner zannettiği torununun, gerçek hayatın tam da göbeğinden, Kadırga’dan yetişme Ömer olduğudur.

  Nişanlısının ikizini, Azra ile gören İpek, bu mutluluk oyununu daha fazla devam ettiremeyeceğine karar vererek babasına her şeyi anlatır. Çok sevdiği damadının başka bir kızla birlikte olmasını kaldıramayan Kemal ve ailesi sessizce mahalleden taşınırlar.

  Hiçbir şeyden haberi olmadan İpek’in gittiğini öğrenen Saner, boş sandığı evin yanan ışığını görüp kapıyı yumruklayınca, yeni kiracı Ramiz Kaptan ve kızı Filiz ile karşılaşır. Mahalledeki ünü hala unutulmamış Ramiz kaptan’ın geri dönüşü en çok da Vuslat’ı mutlu edecektir.

  Bu arada mahalleye yaptığı ziyaretinde, arkadaşlarının parasını ünlü batakhaneci Nibun’a kaptırdığını öğrenen Ömer, Nibun’dan bu parayı geri almaya kalkışır. Bakalım Nibun, ayağına gelen bu zengin çocuğuna nasıl davranacaktır?

  Nezih’in şirketinde tesadüfen bir konuşmaya tanık olan Avni, Cevat’ın ortaklığının arkasında Nezih’in olduğunu öğrenir. Bu gerçeği Azra’ya da anlatan Avni, kızının da desteği ile yepyeni ve zenginliklerin olmadığı bir hayata başlamaya karar verecektir. Peki bu karar ile Azra, hem zengin yaşantısını hem de nişanlısını terk mi edecektir?


  20 Ekim 2007 Cumartesi Saat :20.00

  alıntıdır
   
 12. 3 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 13. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Avni’nin izini sonunda bulan Nezih, onunla konuşmaya yaşadığı yere gider. Avni’yi eski yaşantısına geri dönmeye ikna etmek için elinden gelen her şeyi yapan Nezih’in işi bu defa o kadar da kolay değildir. Çünkü Azra’nın verdiği karardan dönmeye hiç de niyeti yoktur.

  Avni, Nezih’in ikna turlarına başlaması için Azra’yla birlikte Nezihlere yemeğe gider. Bu durumu öğrenen Ömer, Azra’nın ikna olmasını içten içe istememektedir. Çünkü Azra’nın yeniden zengin bir hayata dönmesi demek, bir daha asla kavuşamamaları demektir. Ancak Azra istese de istemese de, Avni, kızının geleceğini düşünmek zorundadır.

  Saner’in hayatı yavaş yavaş yoluna girmeye başlasa da hala, bir sekreter ihtiyacı vardır. Filiz, Saner’in teklifini kabul eder, ancak Ramiz Kaptan’ın, kızının ofisini görmek istemesi işleri karıştırır. Filiz ve Saner’in gizli iş arkadaşlığı ve belki de dostluğu bitmek zorundadır. Ancak ikisinin de istediği gibi, bir mucize olur.

  Bir yandan köşe bucak Erdinç’i arayan Ramiz Kaptan, diğer yandan küçük kızı Yeliz’i korumaya çalışmaktadır. Tabii eski dostunun oğlu Saner’in nişanlısından ayrılmasına dayanamayan duygusal kaptan, Saner’i hayata döndürmeye çalışır. Ne de olsa Ramiz Kaptan, eski çapkınlardandır. Ramiz Kaptan’ın Erdinç için ne gibi planları vardır?

  Batakhane arkadaşı Nibun’la arasından su sızmayan Ömer için hayat iyice karmaşık bir hal almıştır. Sevdiği kadının hapisten çıkmasıyla neşesi yerine gelen Nibun’la Ömer’in arasından su sızmaz. Azra’nın iş aradığını öğrenen Ömer’in haline içerleyen Nibun, Azra yengesi için tehlikesiz bir iş ortamını nasıl sağlayacaktır?

  Azra’yla yaptığı son konuşmadan sonra onu takip etmeye başlayan Ömer, gördüklerinin sevinci içindedir. Azra’ya hayatından çıkacağı sözünü veren Ömer, uzaktan da olsa onu korumak için Azra’nın yaşadığı mahalledekilere gözdağı verir. Tabii bu işin arkasında da Ömer’i kollayan biri vardır.

  Ömer’e pokerde parasını kaptıran iş adamı, başlarına bela olur. Batakhanede silahların çekilmesi ve polisin baskını ile gidecek yeri kalmayan Nibun, hapisten yeni çıkan sevgilisi ve yardımcısı Korkmaz nereye gidecektir? Filiz ve Saner, Ramiz Kaptan‘dan yeni iş arkadaşlıklarını nasıl saklayacaklar, birbirlerini hala seven Ömer ve Azra tekrar bir araya gelebilecek midir?


  03 Kasım 2007 Cumartesi Saat : 22.00

  alıntıdır
   
 14. 11 Kasım 2007
  Konu Sahibi : Emez
 15. Emez

  Emez Popüler Üye Üye

  Katılım:
  12 Aralık 2006
  Mesajlar:
  1.286
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  Ömer’le son karşılaşmaları aklından bir türlü çıkmayan Azra, Avni’ye belli etmese de, Ömer’in yolunu gözlemektedir. Azra’nın onu beklediğini bilmeyen Ömer’se gizli gizli yine Azra’nın peşindedir.
  İki kızına da gözünün içi gibi bakan Kaptan Ramiz, Erdinç’i Yeliz’den uzak tutmanın yolunu bulmuştur. Erdinç artık kahvede çalışmaktadır. Hem de canla başla. Ramiz Kaptan’ın bir diğer uğraşı da kendi oğlu gibi sevdiği Saner’e eski nişanlısını unutturmaktır. Saner’in yeniden aşık olduğunu anlayan Ramiz Kaptan, ona tavsiyeler vermeye başlar, tabii Saner’in kime aşık olduğunu bilmeden.
  Azra’nın yardımları ile babasına başka bir ofis gösteren Filiz, Saner’in yanında çalışmaktan ve tabi ki Saner’le olmaktan çok memnundur. Saner ve Filiz bir ofis tutarlar. Filiz, Saner’e layık bir sekreter olmak için elinden geleni yapmaktadır. Hatta ona sürpriz yaparak ofisi bile döşer.
  Batakhane’yi polislerin basmasıyla sokakta kalan Nibun ve yardımcısı Korkmaz tesadüfen eski bir dostları olan Ramiz Kaptan’ın kahvehanesine sığınırlar. Bu eski dostun mekânında vakit geçirirken Saner’le karşılaşan Nibun’un Saner’i Ömer sanması bakalım nelere yol açacaktır? Polislerden son anda kaçan Ömer, beş parasız sokakta kalınca tek bir yere geri dönmek aklına gelir. Azra’nın evine. Ancak Azra’nın çalıştığı şirketin hayali şirket olduğunu öğrenmesi ile işler değişir. Nezih’in de yardımları ile Azra’nın evinde bir süre daha kalacak olan Ömer, Azra’ya çok önemli bir gerçeği açıklayacaktır. Hatta sadece Azra’ya değil, yerine geçtiği ikizi Saner’e de. Belki de Ömer yeniden kendi ismi ile yaşamaya başlayacaktır.


  13 Kasım 2007 Salı Saat :20.00

  alıntıdır