Yalan Söyleme Alışkanlığı

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve pamuksekeri tarafından 24 Ocak 2010 başlatılmıştır.

24 Ocak 2010
    Konu Sahibi : pamuksekeri
  1. pamuksekeri

pamuksekeri Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Genel olarak çevremde tanıdığım erkeklerde gözlemlediğim bir şey bu,çok rahat yalan konuşabiliyorlar.Arkadaş çevremde ,akrabalırımda vs...
    Eşimde de var ,ölümüne inkar ediyor emin olduğum zaman da.Vazgeçirmek için ne yapmam gerekiyor?Bildiklerim ise çok büyük konularda değil ufak tefek şeylerde bu sebeple güvenim 0 ona karşı.
    Bu konu beni çok rahatsız ediyor gerçektenalsanaalsanasmile
    Yalan söyleyince nasıl davrandıysam eninde sonunda yine yalan başvurdu.Ne yapacağımı şaşırdım :kızgın:

2. 24 Ocak 2010
  3. neverland10

neverland10 Guest

sende yalan soylicen arkasindan is ceviricen anca bu dilden anlarlar haktir erkekler bunlar hak.

4. 24 Ocak 2010
  5. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yapıyorum kendine de söyledim aynı yapıcam sana dedim.yalan söylüyorum özellikle görsün de kızsın diye,ben de cevap vereyim .Ama görmüyor adam ohaoldumsmile

6. 24 Ocak 2010
  7. nehiyy

nehiyy Aşk.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Küçük şeylerde ölümüne yemin edip inkar eden bi insan daha büyük bişey olunca nasıl davranır acaba !
    Onun yalan söylediğinde anladığını her seferinde belli et.
    Belki bunu yapmaktan vazgeçer...

8. 24 Ocak 2010
  9. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Belli ediyorum ama beni çok aptal zannediyor,o kadar çelişkili bir şekilde cevaplar veriyor ki.Bu arada belirteyim sadece bana değil çevresindekilere de yalanlar konuşuyor alışkanlık haline mi getirdi anlamıyorum.Eski iş yerinde en basiti gitmeyeceği zaman eşim hasta deyip izin alırdı,ben kızardım gerçekten hasta olucam sayende diye.Arkadaşına ev baktık netten ,gönderdiklerimizi kendim buldum diyecekti kızdım demedi.Farkında olduklarımı yaptırmıyorum başkalarına da ,iyice alışkanlık yapmasın diye.Ya ailesinde yalanları çok normal karşılıyorlar (çok fazla şahit oldum)çocukluktan geliyor sanırım bu.Bugün de tartıştım yarın gidicem dedim anahtarı alıp saklamış şimdi de.Hep yemin ediyor söz veriyor sonunda yine yapıyor.Aslında söz verdiği zaman ,daha iyi yalanlar uydurucağına söz veriyor sanırım bunu anladım.Yapıyosun bari yalan söylemeyi becer bari ben inanayım yaaa :mymeka:
    Onun dışında bana karşı merhametlidir,ne istersem yapar zaamanla daha da düzeliyoruz ikimiz de, ne yazık ki yalan konusunda düzelemedik.

10. 24 Ocak 2010
  11. pamuksekeri

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Bunlar da ben de takıntı yaptı,paranoyak düşünceler gelişti kafamda senağlama

12. 24 Ocak 2010
  13. hotcouture

hotcouture Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    796
    Ödül Puanları:
    153
    Erkekler bundan vazgeçmez.Çünkü alışmışlardır.Hep kendilerinin kadından üstün olduğuna dair inançları olduğu için,bu da onlara göre doğal bir şeydir.O yüzden ya güvenmeyeceksin,ya güvendireceksin,ipleri eline sen alacaksın,ya da sen de yalan söyleyeceksin.

14. 24 Ocak 2010
  15. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Yalanın alışkanlığı nasıl olur düşündüm .Bu alışkanlıktan öte normalde karaktersizlik oluyor. Erkekler de bunu daha kolay yapabiliyor malesef.

ınsan bütün güvenini kaybeder bu durumda. Konuşun desem laftan anlamayacak besbelli ki konuşmuşsunuzda. Siz de yalan söyleyin demek bir çözüm değil. Ciddi ciddi bir anlaşma yapın ne olursa olsun en ufak birşeyde bile bana doğru söyleyeceğine diye bakalım ne olacak. Hala olmuyorsa güvensiz nasıl yaşanır bilemiyorum.

Allah yardımcınız olsun.

16. 11 Şubat 2011
  17. once

once Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ayni konuyu bende actim. seni cok iyi anliyorum. artik seni seviyorum dediginde bile yalan soyledigini dusunuyorum. cok kotu bi durum. internette arastirdim,,,bisuru insan var bunu yasayan.napacaz bilmiyorum