Yalan söylemek zorunda kaldım ama içim rahat etmiyor...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeDuSa tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : MeDuSa
  1. MeDuSa

MeDuSa Guest

Benim çok yakın çok sevdiğim bir arkadaşım varr
    Ama başka bir arkadaşım bana arkadaşının kitabını vermişti bende bahsettiğim arkadaşa okusun diye verdim tabi bana veren arkadaşa sormuştum.Bu yakın arkadaşım çok uzun süre sonra bana verdi kitabı bende tabi yakın arkadaşım ya bişey yapmaz diye içini açıp bakmadım kitabın taa ki bana veren arkadaşa vereceğim zamana kadar.
    Sonra rafta duruyordu elime bi aldım sayfaları dökülüyo kitabın paramparça olmuş.Ben çok sinirlendim verdiğim arkadaşa kitap benim değil demiştim sonuçta bana onu o şekilde vereceğine ya yenisi almalıydı alamıyorsa(ki çalışıyor memur) bana söylemeliydi kitabın öyle olduğunu ki ben o şekilde sahibine verip rezil olmazdım.
    Neyse ben yinede arkadaşımı aradım dedim ya o kitabı o şekilde içine bakmadan bana veren kişiye verseydim yüzüne nasıl bakardım bi daha diye.O da kusura bakma falan dedi.Ama tekrar alırım kitap falan demedi...Sonuçta maddi olarak önemli bişey olmak değil ama verilen emanet ne olursa olsun ben çok dikkat ederim...
    Bende aynı kitaptan bi daha alıp bana veren arkadaşa verdim...
    Neyse bu kitabı verdiğim arkadaş geçenlerde ben yeni fotoğraf makinası almıştım daha doğrusu sevgilim almıştı tatile gidecekmiş onu istedi.Bende veremem hafıza kartı gelmedi daha dedim.Ama o tatile gitmeden hafıza kartınıda gönderdi sevgilim.Aslında bir kitaba bile bakamayan biri tatilde makinayı denize falan düşürüp bozar diye düşünmüştüm.Hafıza kartım gelince bile vermek istemedim yani...mafoldumben
    Ama yalan söylemiş gibi de oldum.O tatile gitmeden bi hafta önce falan istedi o süre içinde makinanın hafıza kartı gelmişti fakat ben yinede bozarsa diye hafıza kartı geldi diye haber etmedim veremedim güvenemedim.Birde sevgilim alınca normalde bozulsa sorun değil de o aldığı için herşey daha bi kıymetli oluyordu sonuçta :çok üzgünüm:
    Ama o da yakın arkadaşım ve bu sürekli aklıma geliyor.Kendimi kötü hissediyorum.Siz olsaydınız verirmiydiniz.??? :gitme:
    Yada arkadaşa sölemeli miyim mafoldumben
    Çok karışık yazdım farkındayım kafamçokkarıştı

2. 26 Ağustos 2009
  3. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    bence demeliydin.
    kusura bakma bi kitabı o hale getirdin, ben koskoca makinayı sana emanet edemem diye. boşuna günaha girmişsin be canım.
    ha, bu kişi yakın arkadaşım dediğin için söledim bunu. ben de aynı şeyleri defalarca yaşadım ve ben de yalan söledim. sora düşündüm ya değer mi, değmez. sölemek lazm gerçeği.

4. 26 Ağustos 2009
  5. derman

derman Gökkuşağı istiyorsan ;yağmura katlanmalisin. Üye

Beğenildi:
    1.558
    Ödül Puanları:
    163
    dert ettiğin şeye bak canım pembe yalan takılacak bir durum değil düşünme böyle şeyleri keyfine bak....

6. 26 Ağustos 2009
  7. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.274
    Ödül Puanları:
    238
    bence cok sorun edecek bir durum degil.....sonucta emanet bu...senin emanetina sahip cikamayan biri,sana ait olan ve senin icin ozel olan bir insandan sana hediye geldiyse korman ve vermemen dogal.bende cok sinir olurum boyle seylere...hatta bana ait seyleri vermeyenler ,vermek istemeyenler bile oldu....bir kitap olsada mevzu....onemli olan emenete hiyanet etmemek....kendini suclamana gerek yok sonuctta senin olan bir seyi vermeme hakkin var....dimi....:nazar:

8. 26 Ağustos 2009
  9. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.200
    Ödül Puanları:
    463
    yakın arkadaşın olabilir, iyi bi insan olabilir ama ne bileyim, emanete iyi bakmakta yetişkin bi insanın bilebilceği bişey, kitabı öyle vermesi ayrı ayıp, sen söylediğin halde eksiklik hissetmeyip, yenisini alayım kusura bakma dememesi ayrı ayıp
    bence foto makineni vermemekle iyi etmişsin, bunun hiç üzülmene gerek yok, sırf bu yüzden hiç emanet bişey almam, kitap hiç almam, ben dikkat etsem bile, kaza olur üstüne bişey dökülür, korkarım valla

o utanmıyoda sen mi utanıyon allah aşkına ya:1hug:

10. 26 Ağustos 2009
  11. Feronia

Feronia İyi ki varsın :) ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    78
    Bende eşyalarıma çok önem veririm.
    ıster kendim alayım ister ailemden biri ister sevgilim olsun farketmez benim eşyalarım her zaman kıymetlidir.. Değer veririm onlara...
    Arkadaşına söylediğin yalan aslında abartılcak gibi bişi değil makinanada zarar verir diye böyle birşey demişssin fakat bir süre sonra senden yine birşeyler isticek herhangi birşey olabilir bu ..Ve sende her seferinde onu atlatmak zorunda kalıcaksın...
    Böyle yapmak yerine düşündüğünü söyle kedicim...
    Sen bana emanet olan bi kitabı o hale getirrebildiysen benden aldığın eşyalarada zarar verebilirsin ki ben eşyalarıma çok değer veririm kusura bakma veremicem diyebilirsin...

12. 26 Ağustos 2009
  13. o.m.a.y.r.a

o.m.a.y.r.a Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    şakayla karışık söyleseydin hem arkadaşın yaptığı hatayı anlardı...

ama kafana takma..kendini kötü de hissetme....takılcak bişey değil...

14. 26 Ağustos 2009
  15. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    niye kafana takıyorsun ki..
    vermek zorunda değilsin ..
    bunun için kendini kötü hissetme...

16. 26 Ağustos 2009
  17. nazalp

nazalp yemekcininmekani.blogspot Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende kitaplara cok düşkünümdür. ne olursa olsun kitap emanet aldıgımda basına bir iş gelsin istemem gözüm gibi bakarım. üniversitedeyken kolıden bir komıdın yapmıstım kendime. kitaplarımıda basucuma onun uzerine koymustum. arkadasımdan emanet aldıgım kitaplarda vardı. bir gun acayip yağmur yağdı ve penceremden kolının uzerine sızmıs yagmur. kitapların cogu ıslanmıstı. ve ben tüm ıslanan kitapların yerine yenılerini aldım arkadasıma...
    ayrıca elektronık esyaları emanet olarak ne alacak ne vereceksin diye öğüt vermişti babam. cekinmeden soyle arkadasına. bilsin senın bazı kuralların oldugunu. boylece istemeyecek sende yalan soyleme zorunda kalmayacaksın.

18. 26 Ağustos 2009
  19. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    kedicim takacak baska meselen mi kalmadi allaysen :)
    salla gitsin be yav.. sendeki foto makinasi da neticede hediye.. oyle ha deyince birine verilmez.. sahsen ben veremem kolay kolay.. arkadasin da cok rahatmis valla.. salla gitsin kafana takmana deymez..