Yalan söylemeye meyilli eş

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve guz_1 tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : guz_1
  1. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113
    İlk tanıştığımızda yalana meyili daha yüksekti şimdilerde çok çok iyi ilk zamanlara göre. Benimse en kızdığım şey yalan. Kızlar sizlerde aynı sorunu yaşıyormusunuz. Çok büyük yalanlardan bahsetmıyorum. Bugün küçük şeyler için yalanlar söleyen eşler büyük menfatleri olsa neler demezler. Çok sıkıınım gercekten . Böyle sorunu olupta aşan varmı ?

2. 13 Eylül 2010
  3. GnotiSeavton

GnotiSeavton Eee yani...? Pro Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    148
    Benim çevremde var böyle biri...

Bu aslında mitomani denilen bir çeşit hastalık. Hiç olmadık şeyler üstüne yalan söylerler, yaşamadığı şeyleri yaşamış gibi anlatırlar. Herhangi bir konu konuşulurken hiç gerek yokken birden hikaye tuttururlar.

Hatta bu kişiler çoğu kez başkalarına bu yalanı söylerken, kendilerinide bu yalana inandırırlar.

Dikkat et, konuşurken abartılı konuşur. Aslında amacı odak noktası olmaya çalışmaktır. Söylediklerini çevresine inandırabilmektir,konu ciddi olsun veya olmasın...

İlginçtir ki, bu kişiler ciddi konularda yalan söylemez dürüsttürler -tabi bunu genellemeye almak yanlış olur.

Genelde gündelik yaşamda birşeyler yazarlar, o kadar...

Bu çözülemeyecek birşey değil. Bir tür kişilik bozukluğu (adını hatırlayamadım şimdi) ama üstünden gelinebilir cinsten...

Rahat ol o yüzden, bu konuyla ilgilenen alanında uzman bir doktora giderseniz atlatırsınız...

Basit bir kişilik bozukluğu, bence onu ikna ederseniz.

4. 13 Eylül 2010
  5. xxDerinxx

xxDerinxx ♥♥ Aşkım ♥♥ Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ilk tanıştığımızda da öyleydi diyorsun, keşke o zaman müdahale etseydin olaya...
    Nefret ederim yalandan diyorsun ben de aynı şekilde. İnşallah biran önce aşarsın bu sorunu...

6. 13 Eylül 2010
  7. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113
    yok aslında o derecede oldugunu düşünmüyorum. meslegı gereği bırz meslek hastalıgı bıle sayılır. eskı patronu genel muşterıye konusurken çok laf kalabalıgı yaparmıs esımde onun yanında yetıstıgınden oda ole olmus. ama aile içinde yalan çok can sıkıcı. hiç kaldıramıyorum. belkı benı uzmemek anı kurtarmak ıcın yapıyor lakın yalana ne kadar hassas oldugumuda bılıyor. artık son raddeye geldım. bu saatten sonra ne yamam gerekıyor bılmıyorum.

Şu an ki konumuz yalan sorunumuz sıgara uerıne
    cok kucuk yaslarda ıtıbaren sigara kullanmıs sımdı bıraktım deyıp 2 kez yakaladım enson askerden geldı bırakım dedı. hep ustunde sıgara konusu hıssetsemde yok arkadas arabada ıctı bısler uydurup durdu. ama dun alt katta abısının evınde evınde lınde yakalamama ramen ınkar edıyo ıcmedkm bak kokla dıyo. artık kızamıyorum bıle. sabrım tukendı mucadele gucum kalmadı

8. 13 Eylül 2010
  9. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113

hanı evreler vardırya . önce konusursun anlatmaya calısırsın anladım der anlamaz devaö eder sonrakı evre kızarsın bagırısın hırcınlasırsın anladım haklısın der ama aynı tas aynı hamam sonra tekrar olunca artık tepkısız kalırsın ne yapacagını bılemessın tum yolar çareler tukenmıstır. işte o noktadayım

10. 13 Eylül 2010
  11. Ultraviyole

Ultraviyole Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41

Bazı yalanlar kendini savunma için,bazı yalanlar kişileri üzmemek için olabiliyor hoş olmasada. Öyle sanıyorum ki eşiniz iradesine yenik düşüyor sigara konusunda ve sizi üzmek istemiyor.Sigarayı bırakma konusunda baskıcı bir tutum yerine,destekleyici bir tutum sergilemenizi öneririm.Bir arkadaşımın eşi sigaraya son derece karsı ve katıydı ve arkadaşımın sigarayı bıraktığını zannediyordu,oysa normalde yarım paket sigara içen arkadaşım artık birbuçuk paket sigara içiyor,eve gitmeden önce parfüm banyosu yapıp,karanfiller,naneli şekerler yiyordu.

12. 13 Eylül 2010
  13. guz_1

guz_1 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    853
    Ödül Puanları:
    113

tabıkı haklısın once destekleyıcı tutum takındım yaklasık 1 sene bole gıtı bende bıraktım bende tıryakıydm bırbırımıze soz verdık ben bırakalı 1 seneyı geciyo. onu anlaıyorum bu yuzden kolay degıl ama ımkansız olmadıgını bızzat kendım bırakarak gostermıs oldum ve bırbırımıze verdıgımız sozun bı anlamı yoksa ınsan nasıl guvenıp hayat arkadasım desın . bıraz kafam karısık . şimdşliksanırım beklemede kalıcam soguk davranıp tepkısız kalıp beklemede kalıcam devam etmesı halıde zten saygısız guvensız bır ııskıye sahıp olucaz ıkımızde. tek yol bu sanırım artık. baska bı yol gelmıyo aklıma

bu sayfayı acmamında asıl amacı da bu aslında basla bı care yada yol deneyen basarılı olan yada tavsıye edebılecek bırı varmı . ama sanırım herkes caresız

14. 14 Eylül 2010
  15. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Bunun farkında olup da birşey yapamamak kötü olsa gerek.
    Nişanlınız ne diyor bu duruma?
    İçinde yalanlar olan bir ilişki ne kadar sağlıklı devam eder bilemiyorum.bilmiyorumkismile

16. 14 Eylül 2010
  17. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    yalandan nefret ederimmmmmmmm

18. 14 Eylül 2010
  19. Meg

Meg ⓚeditör Editor

Beğenildi:
    14.687
    Ödül Puanları:
    388
    beyaz,pembe,mor,eflatun vs vs yalanlar..(günü,durumu kurtarmak,karşısındakini üzmemek amaçlı gibi gibi...)
    yine de hiç hoş deiller elbet:nazar:
    (nispeten kabul edilebilir gibi!??)

sorun şu ki; bunlar günün birinde,hayati önem taşıyan konularda da (siyah oluyo sanırım bunun rengi de..) yalan söylemeye dönüşür mü ki acep:uhm:
    Allah şaşırtmasın,o dereceye de getirmesin hiçkimseleri inşallah..

güzcüm,senin durumun daha kabul edilebilir gibi duruyo sanki arkadaşım..
    amaç ''kalbin kırılmasın'' çünkü..