Yalan!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sinpac tarafından 30 Haziran 2009 başlatılmıştır.

30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : Sinpac
  1. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar sizden akıl almaya ihtiyacım var, açıkcası ne düşüneceğimi bilemiyorum. :1shok:Ben normalde kardeşlerim yanında eşime ayrı davranmam, yani ailemin içinde ne varsa eşimde bilir. Hatta kız kardeşimi isteyecklerini ve evleneceğini annem babamdan 6 ay önce eşim öğrenmişti...

Üç-dört ay önce eşimin babası bir sabah saat sekizde beni cepten arayıp, şehir dışında bir üniversitenin bir sürü seçmeli dersini sormuştu. Ben konuyu sorduğumda x beye master için yardıma gittim dedi. Geçen ay eşimin anne-babası ve kardeşi gezmeye aynı şehre gitti. Sorduğumda eşimde dahil hepsi, bana; "gezmeye gittik" dediler.

Dün eşimin telefonunu karıştırırken babasından gelen şu mesajı gördüm: "Kardeşin mezun oldu." kafamçokkarıştıBen bahsettiği görümcemin 4 yıl önce üniversiteyi bitirdiğini zannediyordum.kafamçokkarıştı Meğer tek ders kalınca bırakıp gelmiş. Şimdi afla geri girip bitirmiş okulu. Bunu ben bugün öğrendim. Akşam eşimin yüzüne vurunca söylemek zorunda kaldı. :kızgın:Ve kardeşi istemediği için bana söyleyemediklerini söyledi, ama damatlarına söylemişler...

Şimdi zoruma giden, ben onları kendi ailemden ayırmazken, onların bana "il" muamelesi yapıp, kuyruklu yalan söylemeleri. :çok üzgünüm:Üstelik o görümcem de, ailede en iyi anlaştığımı düşündüğüm kişidir.:1shok: Eşimin zaten yalan meyili çoktur. Ailesinin ona örnek olmaları gerekirken, koskoca 50-60 yaşında adamlar gözümün içine baka baka yalan söylediler. Ne yapacağımı şaşırdım ve düşünmeye başladım acaba başka neleri yalan söylediler diye... CADIARZUResmen dağaldım... Ne yapacağımı şaşırdım, siz benim yerimde olsanız ne yaparsınız?:uhm:CADIARZU

2. 30 Haziran 2009
  3. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.682
    Ödül Puanları:
    163
    İlginç, görümceniz neden size söylenmesini istemedi acaba. Eşinizin yalana meyilli o lduğunu belirtmişsiniz, acaba eşiniz ailesine de sizin hakkınızda yalan söylemiş olabilir mi? Yani "eşime söylemeyin, kıskanır" falan mı dedi.
    Her ne olursa olsun sizden gizliyorlarsa sizde artık bir mesafe koyarsınız araya, sorarlarsa söylersiniz, hatta bence kırıcı olmadan yarın arayıp sorun bakalım, dertleri neymiş, hatta yok yok öyle yapmayın küçük bir hediye alıp görümcenize mezuniyet hediyesi olarak götürün bakın bakalım ne yapacaklar.

4. 30 Haziran 2009
  5. fatosbrn

fatosbrn öcükle böcük:)) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    çok kırılırdım il önce
    başta eşin olmak üzere hiç hoş değil ailecek sergiledikleri tavır:eek:lmaz:
    bi defa ne eşime nede ailesine güvenim kalmazdı
    hayır sakladıkları şeyde saçma geldi bana görümcen okulu bitirse ne olur bitirmese ne olur kendi bileceği iş seninle ne alakası var onu anlamadımCADIARZU
    bide bu konuda yalan söyledilerse daha neler söylemişlerdir düşünemiyorum

6. 30 Haziran 2009
  7. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Genelde pek kıskanmam ben, Allah daha fazlasını versin Maşallah derim... Onların yanında da çok demişimdir bunu. Ama bunun neresini kıskanabilirim ki... Ben de bitirmişim, eşim de, benim kardeşlerim de onun kardeşleri de...

8. 30 Haziran 2009
  9. newlife

newlife Guest

belliki görümcenin sana karşı kompleksleri var..okulu bitiremediğini bilmeni istememiş..senin karşında rezil olucağını ve ezileceğini düşündü demekki .eşin ve ailesi de görümcenin bu gizlilik kararına saygı duymuşlar.sen hiçbir şeyini saklamıyor olabilirsin ama görümcen herşeyini sana anlatmak zorunda değil ki..ve bilenlerinden anlatmamasını isteyebilir..bu kafaya takılıp,bu kadar sorun yaratıcak bi konu değil..helede eşine olan güvenini böyle küçük bi ayrıntının zedelemesine izin vermemelisin..fazla abartılı bi tepki gibi geldi seninki bana..kimbilir daha neler saklıyordur diye paranoya yapma bence.

10. 30 Haziran 2009
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Ben olsam bundan sonra kendi ailemle ilgili hiçbir şeyi paylaşmazdım.Madem onlar bunu sizden saklama gereği duymuşlar,siz de olumsuz durumları onlarla paylaşmazsınız olur ,biter.:umursamaz:

12. 30 Haziran 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    bu ısın ıcınde baska ıs olmasın??
    yanı sadece mezunıyet olsa sankı bu kadar gızlenıp saklanmaz gıbıme gelıyo benımCADIARZU

14. 30 Haziran 2009
  15. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haklı olabilirsin, ben böyle düşünmemiştim. Benim için mezun olmak ya da olmamak çok da önemli değildi...Hiç farkımız yok diye düşünüyordum... Aslında söylememek görümceme ait bir karar olabilir, ama ben genelde kendi ailemde ne olsa, eşimin olduğu bir ortamda konuyu açıp, konunun sahibinin anlatmasını sağlarım.. Demek ki yaklaşımlarımız farklı eşimle... Ama yine de babası ve annesine çok güvenirdim, güvenimi sarstılar...

16. 30 Haziran 2009
  17. Deryacik

Deryacik ...KUAFÖR OLDUM BEN... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yani newlife katılıyorum
    Bende kafaya takılacak bişey göremedim söylemek istememesinin sen farkında olmasan yaptığın bir hareket bir sözün ya da davranışın sebeb olmuş olabilir... Ve bence hala farkında değilsin
    Ben olsam kırılmazdım bu kadar kafaya takmazdım ama sen maden içine dert ettin açık açık sor hiç bişeyini saklamıyormuşsun bu konuda da kırıldığını ve nedenini açık açık sorabilirsin

18. 30 Haziran 2009
  19. Sinpac

Sinpac Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bilemiyorum ki:uhm: