yalancı doğum sancıları sonrası süreç

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cogito tarafından 9 Kasım 2010 başlatılmıştır.

9 Kasım 2010
    Konu Sahibi : cogito
  1. cogito

cogito Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar merhaba ben 35 haftalık hamileyim. pazar günü akşam vakitlerinde sancılarım başladığı için hastaneye gittim. ilk önce doktor ultrasonda baktı bebekte bir sorun yoktu. ultrason ölçümleri gayet iyiydi. vajinal muayene de yaptı orda da rahim açıklığı yoktu.arından nst ye bağladılar. sancılar ve ağrılar orda da görüldü. doktor bu sancılar böyle devam ederse doğurursun dedi.bir serum bağladılar eğer yalancı doğum sancılarıysa serumun bunu keseceğini söylediler eğer kesilmezse zaten gerçek doğum sancıları olduğu anlaşılırmış. ben de rahimde açıklık olmamasına ve suyum gelmemesine rağmen doğumun neden olacağını sordum çünkü kasılmam da yoktu sadece ağrı ve aralıklarla giren sancılar.doktor bu ağrılara bebeğin dayanamayacağını kakasını yapıp bunu da yiyebeileceğini öyledi. zaten bu durumda bebeği hemen sezeryanla alıyorlarmış bu olmasa bile ağrılar rahimde açıklık olmasına neden oluyormuş. neyse çok uzattım. serumdan bir saat kadar sonra sancı ve ağrılar giderek azaldı ve pazartesi sabahı tamamen yok oldu. akşamına da çıkıp eve gelmeme izin verdiler. sorum şu benim durumumu ya da benzer durumları yaşayıp çok geçmeden erken doğum yapan var mı? yani u doğumun yaklaştığını mı gösterir? eğer sürekli dinlenirsem kendimi yormazsam 40. haftaya kadar dayanabilir miyim? erken doğum yapmak istemiyorum. ve dediğim gibi sancı ve ağrıdan başka belirti yok. tecrübeli arkadaşların görüşlerini bekliyorum

2. 9 Kasım 2010
  3. gelincik204

gelincik204 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bende şuan 30+5 günlük hamileyim ve cuma akşamı karnımda toplanma olunca apar topar hastaneye gittik ve bendede sancı çıktı ilaç ve serumla geçti sancım bebeğim henüz küçük olduğu için ciğer geliştirici iğne yapıldı ve dün hastaneden sancım olmadığı için taburcu edildim doktorum yatmam gerektiğini söyledi şimdi evde yatıyorum sorduğun sorunların cevabını bende çok merak ediyorum erken doğum yapmak istemiyorum en azından 36. haftadan sonra normal doğum kabul ediliyor şu 6 haftada sorunsuz geçerse çok iyi olacak....

4. 10 Kasım 2010
  5. boncuk10

boncuk10 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    31
    ya bu toplanma nası bişey tam olarak nasıl oluyor ben de 27 haftalık hamileyım zaman zaman kasılma ve göbek deliğimde gerilme gibi bi his oluyor bu haftanın başından beri ama bebek hareketi gibi düşünmüştüm ben onu...