yalancı emzik kullanan varmı

Konusu 'Nisan Anneleri' forumundadır ve EU1 tarafından 17 Haziran 2008 başlatılmıştır.

17 Haziran 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Kızım yalancı emzik almıyordu bugün denemem sonucunda aldığını gördüm sizler veriyormusunuz zararlı olduğunu söylüyorlar damak bozukluğuna neden oluyormuş ve anne memesini bırakabiliyormuş sizler böyle bir sorunla karşılaştınızmı?

Aslında alıştırmayı hiç istemiyorum ama uykuya dalamıyor sürekli emmek istiyor ağzından mememi çektiğim an uyanıyor çaresiz kaldım vicdan azabı duyuyorum. Ne kadar süreyle verilmeli acaba kaç aylıkken bırakmalıyız

Yalancı emzik kullanıp bir problemle karşılaşan birini duydunuzmu? yardımcı olursanız sevinirim.

2. 17 Haziran 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Canim ben daha hastanede vermeye basladim hemen aldi.Ama cok duskun degil emzige yani cok acikirsa alir yada uykusu geldiginde.Onun disinda tutmaz agzinda.Boyle olmasi daha iyi cok alisirsa birakmasida zor olur.

Sende vicdan azabi cekme canim cok fazla alistirmadigin surece ve erkenden biraktirdiginda birsey olmaz.O damak yapisi bozulmus cocuklar 3,4 yasina kadar emzik emen cocuklar.Benim gorumcemin kizi 4 yasina dogru gidiyo hala emzik delisi.Ve dis yapisi bozuk cocugun.

Yani erken kestiginde herhangi bir sorun olcagini sanmiyorum canim.

4. 17 Haziran 2008
  5. baranxixnannesi

baranxixnannesi cantanem baranım benım Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım benım oğlu 6aylık yenı doğdugunda anne memesıne uygun damaklı emzikler var ondan al sen ben verıyorum ama yanlızca uyku saatınde zaten oda oyle alıştı baska zaman tuttmuyor ver yanıı korma bir zararı olsa bizlerde kullanmısız yanı

6. 17 Haziran 2008
  7. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    93
    bende doğar doğmaz verdim uykuya dalarken curk curk çekiyor oğluşum bu açıdan çok faydasını gördüm.

8. 18 Haziran 2008
  9. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    :nazar:canım,benim oğlum 2,5 aylık oldu.doğduğundan beri emzik veriyorum.özellikle uyuyacağı zaman veriyorum.uykuya daldıktan bir süre sonra kendiliğinden ağzından atıyor zaten:)

10. 18 Haziran 2008
  11. seherb

seherb Benim Küçük Beylerim. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben oglumda hastanede 3 gün kalmıştım ve ikincii gün gögüsleirm çok yara olmuştuu emzirmekten artık dayanamadıgım için acısına eşime hemen emsik al dedim...dayanamadım çünküü... hemen verdim agzına iki günlükken :) bunlardada kullnaıcam valla çokrahat oluyo...

12. 18 Haziran 2008
  13. EU1

EU1 Guest

Benim prensesim benimle dalga geçiyor dün akşam 15 dak. emdi sonra tekrar veremedim gece uykumun arasında çok mızmızlandığı için tekrar denedim almadı bugünde sadece 5 dak. azında tuttu sevmedi sanırım artık napıyım fazlada zorlamıyacağım. Aslında çok rahatmış yalancı emzik ama ben biraz geç kaldım benim memi bırakmıyor yalancı emziğide biraz zorladımı öğürüyor gibi oluyor.

14. 18 Haziran 2008
  15. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Önceleri vermek için çok uğraştım ama hiç bir şekilde hiç bir emziği almadı beni emzik niyetine kllandı gecelerce.Tam bir işkenceydi ama şimdi geçti benide kullanmıyor emziğide zaten büyüdükçe etrafına olan ilgisinden aramıyor bile.Bazen elini emiyor genelde açsa bende emziriyorum daha sonra elinide emmiyor.Şimdi iyiki alışmamış diyorum birde onu bıraktırmak için uğraşacaktım.

16. 19 Haziran 2008
  17. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim bebişimde sürekli elini emiyordu doymuyor diye sürekli emziriyordum baktım doyuyor hatta fazla emdiğini çıkarıyor bende deneyeyim diye emzik verdim cuk cuk emdi ama sürekli vermiyorum mesela banyodan sonra üzerini giydirirken, sancısı olup mızmızlandığı zaman uykusu sıkıştırıp uykuya dalamadığı zamanlarda veriyorum. büyük bir yardımcı bence...

18. 19 Haziran 2008
  19. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Valla arkadaşım benim oğlum 3 aylık oldu, başta inat ettim vermedim, ben zararlı çıktım. uyutana kadar özellikle de geceleri pestilim çıkıyordu. uykusu geldiğini anlamıyordu, açım zannediyordu, göğsümü veriyordum, basbas bağırıyordu. sonra iyice uykusu dağılıyordu gece 3 lere kadar uğraş dur. sonra pes ettim. 1 haftadır falan emzikle uyutuyorum, oh be dünya varmış. kendi kendie uyuyor, ben de işimi yapıyorum o arada ya da dinlenmeye daha çok vaktim oluyor. hem emmek bebeklerin doğumla beraber getirdikleri bir içgüdü, o karşılanınca rahatlıyor. önemli olan uykusu yokken vermemek... zamanı gelince de bıraktırırız. hepimiz emzikle büyümüşüz, bi zarar var mı bizlerde???a.s