Yalancı emzik kullanımı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve SEVINCDURMAN tarafından 8 Ekim 2009 başlatılmıştır.

8 Ekim 2009
    Konu Sahibi : SEVINCDURMAN
  1. SEVINCDURMAN

SEVINCDURMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar.Benim bebeğim henüz 25 günlük.Doğduğunda sarılığı olduğu ve göğüs uçlarımda problem olduğundan sütümü sağıp biberonla verdik ona..hala da genellikle biberonla besleniyor..göğsüme gelince pek durmayıp ağlıyor..bugülerde göğsümü yalancı emzik muamelesi yapıyor..çok zorda kalıp yalancı emzik verdim..benim gibi sorun yaşayan varmı ? gaz sancımız var zannetmiştim ama onun derdi ağzında meme ile uyumakmış..bana fikirlerinizi bildirebilir misiniz ?

2. 8 Ekim 2009
  3. CocukYaptimKariyerNanay

CocukYaptimKariyerNanay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canim bizde hastaneden geldigimizin 2. gunu emzik verdik
    benim oglumda gogsumden ayrilmak istemiyordu surekli yapisik vaziyette geziyorduk dayanamadim verdim hemende aldi yalanci emzigi
    sonradan uzuldum ama doktorumuz memeni yani seni emmeyi birakmamis sorun yok o yu§zden kullanabilirsiniz deyince rahatladim
    birde etrafimda da herkes aa hemen kabul etmis emzigi cok sanslisin bizimki almadi zor verdik felan deyince heralde iyi birsey diye dusunuyorum bile

4. 8 Ekim 2009
  5. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    aynı sorun bizde de var memem yara olunca sagıp verdim ama emiyoda bende emzik verdim iyimi yaptım kötümü yaptım bilmiyorum sagıp verme konusunda da tereddütlüyüm emince doymuyo 10dkk da uyuya kalıyo 5 dkk sonra gene uyanıyo sürekli böyle mememle bir oldu bebeğim bende gündüz emdiripm gece sagıyım diyoum

6. 9 Ekim 2009
  7. zeynepsz

zeynepsz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    113
    arkadaslar bende verdım ama chicco almıstım gayette guzel emıyodu ama dr umuz degiştirti nuk damaklı emzık alın dedı kendı cocugunada oyle kullanmıs..damak yapısını bıtek o bozmuyomus bilginize hemen degıstırdık bız...

8. 9 Ekim 2009
  9. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.504
    Ödül Puanları:
    238
    ben oğlumu emziksiz büyüttüm...
    kızımda kolik olduğu için dr emzik ver dedi biz de verdik o da emdi baktı bişey gelmiyo fırlattı ben de bi daha vermedim...
    sevmiyorum ben emziği...bi de oğlum 13 aylık kızım 3 aylık... araları çok az...
    kızım da kolik dediğim gibi.. ama ben yine de sussun oyalansın diye emzik emmesini istemiyorum...
    bence vermeyin...çok gerekli bişey değil..

10. 9 Ekim 2009
  11. msms

msms 09/09/09 hoşgeldin kuzum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    bende arada veriyorum. çok kısa surelı de olsa vermem gerekıyor. gaz sancıları var cocugun acken altını değiştirince çok aglıyor. ozellıkle o zaman verıyorum. bırde ben calısacagım için enınde sonunda alısacak bu cocuk buna. zararlı birsey olmadıgına göre alışmasında da sakınca yok bence

12. 9 Ekim 2009
  13. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    emzik vermem yada vermeyin diyen arkadaşlar neden böyle düşünüyo merak ediyorum. neden verilmemesi gerekdiğini düşünüyolaar paylaşırsanız sevinirim.

14. 9 Ekim 2009
  15. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ya kızlar bizimkiside 1 haftalıkken verdim hemen aldı..çokta severek emeiyo ama benim sorunum damaklı emzik aldım onu sevmiyo agzını doldurmuyo küçük geldigi için.daha kalitesiz kocaman bi emzik var onu çok seviyo bırakamıyo...acaba damak yapısını bozarmı :KK43:

16. 9 Ekim 2009
  17. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    neden bu kadar katı bişekilde vermeyin neye dayanarak vermeyin diyorsunuz merak ettim
    siz istersiniz yada istemezsiniz uzmanlar artık bebekler doğdugu andan itibaren emzik verin emme refleksi gelişsin diyor anneye kendileri bizzat emziği öneriyor
    doğru emzik kullanıldığı sürecede damak yapısı için emzik önemli ayrıca yine uzman önerisi

18. 9 Ekim 2009
  19. emsalll35

emsalll35 Allah ım sen yavrumu koru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    keyfii canım bence :)))
    ben veriyorum kızıma ben sezeryanla doğum yaptım benim dikişlerim yapılırken kızımı odaya çıkardılar ve aileme annesi gelene kadar bebeğe emzik varsa yanınızda verin emme rafleksi gelişsin demişler onlarda vermiş şu an emzik olmadık anlarda en büyük yardımcım
    kızım hem emziği hem biberonu hem göğsümü emiyor maşallahh çok şükür