yalanci meme...

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve cilekk tarafından 9 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    9 Kasım 2008
    Konu Sahibi : cilekk
  1. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba kasim anneleri..Bebislere yalanci meme vermeye baslayan varmi aramizda?

Ben bugün biraz denedim,nuk damakli emzik aldim hemen kapti ama bir süre sonra

itiyor,biz henüz 10 günlügüz acaba erkenmi denedim dersiniz?Suanda cikardim memeyi

uyuyor,hergün biraz biraz denesem alisir heralde dimi?Fikri olan varsa lütfen yardim etsin..

2. 9 Kasım 2008
  3. siarfim

siarfim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba, ben de çook yakında doğuracak bir Kasım annesiyim.
    Daha bugün okudum bu konuyu kitapta, o yüzden paylaşmak istedim. İlk altı hafta emzik verilmemesini tavsiye ediyor, diyor ki;

Anne sütünün bol ve uzun süreli olması, bebeğin ilk haftalarda anne memesini emme sıklığı kadar emmenin güçlü ve etkin olması ile de ilgilidir. Yapılan bilimsel araştırmalar, bebeğe doğumdan sonra ilk 6 hafta içinde yalancı emzik kullanılmaya başlandığında anne sütünün olumsuz etkilendiğini göstermiş; bu bebeklerin gün içinde anne memesini daha az emmek istediklerini ortaya koymuştur. Benzer şekilde yalancı emziğe erken alışan bebekler, anne sütünü daha erken bırakmaktadır. Bu nedenle yaşamın ilk 6-8 haftası içinde yalancı emzik kullanılması tavsiye edilmez.
    REF:prof.Dr. Benal Büyükgebiz-Anneciğim Biliyor musun?

4. 9 Kasım 2008
  5. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bende verdim yalancı emzik.
    Hatta ilk gün verdim. Tutamıyor tabii tam olarak, ağzından düşüncede uyanıyor.
    Hala alışmadığı için bende gidip gidip geliyorum verip vermeme konusunda.
    Benim bebişim hiç ağlamıyor ama çok ağlayan bebeklerde iyi oluyor.
    En azından ara ara susuyor. Bence bu konuda hislerinize güvenin.
    Bişey olmaz bence. Eğer sütünüzü vermeniz gereken saatte emzirirseniz tabii.

6. 9 Kasım 2008
  7. maytap80

maytap80 varmı aşktan öte? Pro Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    seraycım sadece resim koymuşsun çizelge haricinde bişey konmuyor juli bu yüzden uzaklaştırılmıştı yanlış htırlamıyosam juliydi.hatırlatmak istedim cnm
    çilekcim benimkine küvezdeyken alıştırmışlar bende evde arada veriyorum boşver iyidir susturucu olarak arada işe yarıyo.mesela o anda emziremiiceksem bi müddet idare ediyo kuzuyu:))

8. 9 Kasım 2008
  9. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Sütüm fazlasiyla geliyor ve 2 saate bir bebegimi emziriyorum.Doymamasi yada sütün yetersiz olmasi gibi bir konu söz konusu diil suanda bizde.

siarfimin yazdigini bende okumustum ama o zamanda cok gec kaliniyor gibi geldi bana,yani alismasi daha zor olur galiba diye düsünüyorum hep.

seraycim masallasi var benimkiside aglamiyor hic ama ben bebekle cok yolculuk yapicam,bi bakima
    rahat oluruz diye düsünüyorum.

mmfcim sanirim daha ceneleri cok zayif biraz emiyor sonra itiveriyor,yoruluyor kuzucuklar..Ben arad vermeye devam ediim en iyisi..

10. 9 Kasım 2008
  11. EU3

EU3 Guest

kızlar bebek özellikle almak istemiyorsa alıştırmak için zorlamayın bebeklerinizi, ama mesela parmak emiyorsa onun yerine emzik vermek tabiki çok daha iyi. :ecrin_bebek:

12. 10 Kasım 2008
  13. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende kızıma emzik vermek istiyorum çünkü hep meme emmek istiyo. ama tutmuyo 1 kaç saniye tutuyo ağzında sonra midesini bulandırıyo atıyo kaç tane emzik denedik tutmuyo şimdi nuk un damaklı olanını deniyorum ama onuda almıycak galiba

14. 10 Kasım 2008
  15. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    annesi hep seni emmek isteyecek tabiki, istedkçe emzirmen lazım daha çok küçük. benim kızım da iki emip atıyordu, meme istiyordu, istedikçe emzirdim bende, ilk zamanlar saat falan dinlemiyorlar, kafalarına göre emmek istiyorlar. emziğe hiç alışmadı kızım ama çok sakin ve huzurlu bir bebek. emziğe alışınca bir de bıraktırması var, onu da düşünün.
    bu arada hepinizn bebişlerini allah bağışlasın, güle güle büyüsünler

16. 10 Kasım 2008
  17. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Çilekcim ben ilk gün verdim ve aldı şu anda gayet güzel emiyo :)
    Arada düsüo agzından uyanıo ama olsun zamanla alısır heralde..

18. 10 Kasım 2008
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Ben de sütüm yetmediğinde denedim almadı.
    Tamam emzirelim ama benimki bazen abartıyo,gece gündüz göğsümden çıkmıyo.Öyle olunca sütüm yeniden dolmadan tekrar acıkıyor haliyle sütüm yetmiyor.
    Ben de mamayı denedim.Kaşıkla verdiğim halde hemen alıştı.Memeyi verince emmek yerine yalıyor ve bişey gelmeyince ağlıyor.
    Bende emzik denedim tekrar.Arada almaya başladı.Hemen düşürüyor dediğiniz gibi.Çok gerekmedikçe veriyorum.Bazen can kurtarıcı oluyor.
    Walla öyle zor zamanlar yaşıyoruz ki sonraki bıraktırma kısmını düşünmüyorum.Napim o zaman gelince de onu düşünürüz.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.