Yalancı meme

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve demirim tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : demirim
  1. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşlar
    bnm bebeğim 3 aylık ve yaklaşık 1.5 aydır yalancı meme emiyo önceleri almazdı ama babası pekmeze soka soka alıştırdı sağolsun şimdilerde bıraktırmak istiyorum fakat onsuz asla uyumuyo bide fazla mıkırdanınca veriyorum siz ne zmn emziği veriyosunuz yani sürekli ağzındamı yoksa sadece mıkırdandığı anlardamı veryosunuz bunu sormamdaki amaç sanki bana memeyle fazla haşır nrşir oluyomuş gibi geliyo ya da ben abartıyorum bi tek bnm oğlummu böyle acaba
    birde ne zmn bıraktırmak uygun olur?:sm_confused:

2. 31 Temmuz 2009
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    ben mama yedikten sonra uykusu geldiğinde mızırdığında veriyorum
    benimkide çok haşır neşir çok seviyo emziğini dişlerini kaşıyor
    vermediğimiz zaman kızıyor hatta artık öğrendi bulursa yanında
    filan alıp ağzına götürüyor bıraktırmak içinse erken gibi geliyor
    çok ağlar çünki onunla uyumaya alışkın uyku üdzenini bozmak istemiyorum
    bir yaşına doğru bıraktırmayı düşünüyorum

4. 31 Temmuz 2009
  5. demirim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    hımm seninki 5 aylıkmış cnm anlıyo yani bnmki daha o kdr kavrayamıyo o yüzden anlamazken bıraktırayım diyorum ama ağzında meme olmadan uyumuyo uyusa bile çok çabuk uyanıyo öbür türlü uyurken ağzında meme varsa uyansa bile yeniden uykuya geçiyo

6. 31 Temmuz 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    memenin 2 yaşına kadar bir zararı yokki..
    bırakırsanız siz uğraşırsınız..
    benim kızımda emzik kullanıyor..
    uykuya geçerken veriyorum ağzına..

8. 31 Temmuz 2009
  9. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ben hala uğraşıyom alıştıramadım emziğe ya.yok kusacak gibi yapıyo almıyo.oysa dr umda emme isteği fazla bi çocuk mutlaka emzik ver uğraşamazsın diyo.ama yok almıyo.bide bebeklere çok yakıştırıyom ya çok tatlı oluyolar emzikle.benim bildiğimde 2-3 yaşından sonra bıraktırılması gerektiği.çok uzun zamanlar kullanınca zararlı oluyomuş..

10. 31 Temmuz 2009
  11. gamze-20

gamze-20 2012 yeni bir ben Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    valla canım ugrasamazsın kelimesine takıldım benimde bebegim suan 7 aylık ben emzik vermeyi dusunmedim hiç bebekleride sadece sussun uslu dursun diye emzik vermeye karsıyım bebek senin bebeğin butun mesgalen ugrasın o ben oğlum dogdu 4 ay boyunca kolik sancısıylaugrasmıs bir anne olarak bana bebeğimin hiç bir hali zor gelmedi uslu yada mızmız benim bebeğimde emmeye cok duskun en guzelide o senin memen varken neden yalancı emzik olsunki o seni emereken helede biraz olayların farkına varmaya basladıgında 6 7 aylık oldugundan beri seni emerken daha bi sarılıyo bundan ote baska guzel bi duygu varmı varsın senin memene duskun olsun:eek:lmaz:

12. 31 Temmuz 2009
  13. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    drumun sözleriöyle.ayrıca doğduğundan beri gaz sancısı çekiyo bebeği.dr fazla emmeninde gazı arttıracağını emzik vermenin bunu azaltacağını söyledi.hangi anne bebeğiyle uğraşmazki.herşeyleriyle off demeden uğraşırız elbette ama emzik bana bazı durumlarda kurtarıcı gibi geliyo,alıştırmak istiyorum ama alışmıyo.ayrıca bebeğim ne yazıkki beni emmiyo,çoktan bıraktı beni,yarama bastın canım :sinifsinif:

14. 31 Temmuz 2009
  15. PRINCESS-in-LOVE

PRINCESS-in-LOVE 2. kez annelik heyecanı Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    108
    bende çok sık vermemeye özen gösteriyorum
    gerçi dr.umuz 2 yaşına kadar bir zararı yok demişti fakat yinede her firsata ağzına verme dedi fazla alışırsa bıraktırmak zor olur diye,
    bende genelde çok ağlarsa veriyorum sakinleşsin diye bide araba ile biyere gideceğim zaman veriyorumki yolda ağlamasın bende direkson başındayken paniklemim diye

16. 31 Temmuz 2009
  17. defne_sal

defne_sal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu başlığı görünce yazmak istedim.benim oğlum 16 aylık oldu bugün .ve dün akşamdan beri emziği kaldırdım bakalım bugün uyuyacak mı?zaten sadece uyurken veriyorum.

18. 31 Temmuz 2009
  19. demirim

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    ühühühü demin oğlumu 2dk. yalnız bırakayım dedim kolunu emmiş ve kolu morarmış tahriş olmuş resmen meme gbi sıkıştırıp emmiş napıcam ben bu sıpayı bilmiyorum emziği versem bazen düşürüyo bu seferde onun için mızırdanıyo başında illa birimi olacak :s