yalancı meme

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ogretmen_083 tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ogretmen_083
  1. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bebeğimi emziğe nasıl alıştırabilirim? ilk doğduğunda çok güzel emiyordu şimdi ağzından atıyor. şekerli şeylerede batırsam yalayıp atıveriyor. 2,5 aylık alsa rahat edicem çünkü çok ağlıyor.Çok üzgünüm çoook

2. 31 Ağustos 2009
  3. duygukaan

duygukaan Guest

emzik değiştir istersen belkı o zaman alır

4. 1 Eylül 2009
  5. S.HAYAL

S.HAYAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canim ben kizima 5 gunlukken vermek istedim 3 aylik olana kadar ugrastim. sekerli seylere de batirdim (ne kadar yanlista olsa) 10 cesit emzik aldim yok almadi mi almiyor. cunku bende yanlizdim
    bakacak kimsemde yoktu cok istedim almasini ama simdi 5.ayina girdi eskisi kadar cok aglamiyor. simdi iyikide almamis diyorum bide biraktirmak icin ugrasacaktim.
    kim demis bebektir biseyden anlamaz diye valla oyle bi anliyorlar ki. adi ustunde yalanci emzik.
    bu zamane bebekleri yalani hic sevmiyorlar

6. 1 Eylül 2009
  7. cicek11

cicek11 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    öğretmen083 arkadaşım merhaba.sana özel msj atmak istedim ama kapalı sanırım özel msja.ben her ne kadar 4 gün önce memlekete gelsem de ikimiz de mersindeyiz,ikimizin bebişi de kolik,bizimki de 2 ayını yeni bitirdi ve ben de öğretmenim.çok şeyler paylaşabiliriz diye düşündüm...
    emzik konusuna gelince maalesef bizimki de almadı ve almıyor.babamız çok uğraşıyor o zaman iyice deliriyor. ağlaması zaten hiç bitmediği için...
    bizim drumuz sistem hastanesinden ayşe bozkurt.siz hangi dr.a götürüyorsunuz?
    bizim dr.muz kolik için ağlayacak başka çaresi yok siz de çekeceksiiniz,3 ayın sonunda biraz rahatlarsaın dedi,acaba senin dr daha iç açıcı şeyler söylemiş olabilir mi merak ettim!!!!!!!
    napıcaz biz bu kolik meretinden yaaaaaaaa

8. 1 Eylül 2009
  9. ogretmen_083

ogretmen_083 umutlar bitmesin dostum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    slm çiçek11 benimde doktorum aynı kişi. dediğin gibi bir çok ortak noktamız var. bende senin mesajlarını sürekli takip ediyorum. ne yazdıysan okuyorum ve senin bebeğinde kendi kendi bebeğimi görüyorum. ben mersin silifke ilçesinde yaşıyorum. orda bir ilköğretim okulunda çalışıyorum. ben bir kere götürdum ayşe hanıma. o zaman 6 haftalıktı ali efe. orda da bas bas bağırdı. doktorm hemen kolik dedi ağlamasına bakarak. biz mama veriyorduk obur bu doymuyor diye. yanlışmışız mamayı bıraktık sadece emiyorda arada bir yalancı meme gibi kullanıyor göğsümü gazı gelince :KK43: o nedenle de sordum ama sanırım alıştıramıcam.

10. 4 Eylül 2009
  11. alek

alek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aaah ah.. Kendimi gördüm sende canım ya.. Almadı mı almıyor canavarlar valla,ben de aylar önce benzer bir konu açmıştım,şu anda 6 aylık oldu benim oğlan, emmeden uyumuyor,bakıcısı habire gezdiriyor,sallıyor ama uyumuyor,meme bağımlısı oldu.. Ama bi de şöyle düşün en fazla 1 ay daha çekiceksin sonra emzik bıraktırma derdi yok...

12. 5 Eylül 2009
  13. ugurnuriye

ugurnuriye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    113
    selam kızlar.benim kızım 4 aylık.ilk günlerde annem veriyodu memeyi alışsın diye.çünkü ben de çalışıyorum,öğretmenim ve 2 hafta sonra çalışmaya başlıycam.kızım sadece memede uyuyor.her uyuyacağında gidip emziremem ki.neyse ama artık tutmuyor.ilk zamanlar damaklıyı tutuyordu,şimdi tutmuyor.damla emzik aldık onu da tutmadı.yeni bir tane daha alıp deniycem onu da tutmazsa artık yapacak bişey yok.ama ben tatlı şeylere filan batırıp vermedim henüz bi de öyle mi denesem.

14. 5 Eylül 2009
  15. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bence hiç uğraşmayın yalancı emzik vermek için almazlar canlar
    sizi emdikleri için almıyorlar benim ilk bebişim
    hemen almıştı 3 ay kadar beni emdi bıraktı 2.bebeğim ne yaptımsa sizler gibi malesef alıştıramadım emzikleri yeni olarak duruyor
    beni emdiği için almadı 2 yaşına kadarda emdi
    ağlamaya gelinçede 4 aylık olunca düzelirler bu 5.ay da olabilir canlar telaş yok panik yok
    emzik olmıyorlar ise almasınlar
    şuan benimkiler 11 ve 6 yaşlarındalar
    rabbim sağlıklı şekilde büyümelerini nasip etsin sizlere bağışlasın yavruçuklarınızı

16. 6 Eylül 2009
  17. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    benim tosbağa da 6 aylık ve hiç emzik almadı. doğduğunda ağzına vermiştim ama birkaç gün vermeyince unuttu ben de tekrar denemedim. her türlü emziği denedim ama mümkün değil almadı. yalnız komik bişey oldu. biraz önce oğlum emerek uyuyordu. meme ağzından düştükçe bu uyanıp tekrar saldırıyor. ben de meme düşünce bu uyanmadan ağzına emzik soktum. chicco kauçuk emzik. hani şu yassı olanlardan. curk curk emdi ama emziği tutamadı çünkü emzik küçük geldi ağzına. ben onu oğlum 2 aylıkken almıştım da şimdi öylesine denedim. emince çok komik görünüyordu. alışmamışım ya:ecrin_bebek:

18. 8 Eylül 2009
  19. atospatos

atospatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet arkadaşlar almadı mı ne yaparsan yap olmuyor bide bizim ki tam gazman yalancıyıda almıyor siz düşünün halimi...