yalnız nasıl bakıcam YARDIMMMMMMM.....

Konusu 'İkiz gebelik ve çoğul gebelikler' forumundadır ve deniz. tarafından 31 Ekim 2009 başlatılmıştır.

31 Ekim 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar ikizlerime yalnız bakıyorum..vede erken doğdular 26 haftalık...şuan iyilerr...4 ay oldu doğalı....bana fikir verin..pratik bişeyler söyleyinn.en çok gece zorlanıyorum..uykum çok ağırr..bazen ikisi bağırıyor ve ben duyamıyorumm....ikisi aynı anda ağlıyor acıkıyor..ne olur arkadaşlar bana yardım edin....

2. 1 Kasım 2009
  3. abuela

abuela HayatPınarımın Annanisi.. Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    ikizlerinizi güle güle büyütün....allah sağlıklı uzun ömürler versin......
    nasıl bakacağım sorusuna gelince,Allah öyle bir Sevgi, güç kuvvet veriyor ki, nasıl bakıp büyüttüğünüzü siz bile anlayamıyacaksınız.....elbette ki, ıkiz olunca işiniz biraz zor ama, yeter ki sağlıklı olsunlar öyle böyle günler aylar geçip gidecek, bir de bakacaksınız ki büyüyüp ANNE, ANNECıĞıM demişler......opuyorumnanaktan
    tabii ki bu arada Babalarından yardım almalı ve Babayı da bu işe dahil etmelisiniz.....Aileden birileri yakınızda değilse işiniz biraz zor olacaktır ama ne mutlu ki evlat tadını tatmışsınız....Doya doya yaşamaya bakın çok çabuk büyüyorlar.....Onları bol bol öpüp koklayın.....Allah kolaylıklar versin...mümkün olsaydı yardımınıza koşa koşa gelirdim.....

4. 1 Kasım 2009
  5. Kayra

Kayra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    108
    oy oy kıyamam ben sana ...... eşindemi duymuyor seslerini..... yada annen kayınvaliden sırayla gelip yardım edemezmiiiiii...... geri en zor dönemi atlatmışın bundan sonra uyku düzenleri oturur günüdüz uykularını abartma gece uyusunlar...mesela akşam vakitlerinden sonra uyutma ....

6. 1 Kasım 2009
  7. Hymarry

Hymarry SOLDAKİ SAREE'NİN, SAĞDAKİ HALE'NİN ANNESİ :) Pro Üye

Beğenildi:
    32
    Ödül Puanları:
    148
    canım benim,Allah yardımcın olsun,
    benim de 1 aylık bebeklerim var,herşey yoluna giriyor,
    ama onlara gece ve gündüzü öğretmen şart,bak ben 2 haftadır üzerinde çalışıyordum,şuan çok rahat ettim hamdolsun,
    ayrıntıları yazışalımm

8. 1 Kasım 2009
  9. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    denız kac kılo doğdular ne kadar kuvezde kaldılar ve cığer geloıştıcı iğne olmuşmuydun cabnım...........ınş ustesınden gelırsın ama esının yard olması sart...............

10. 1 Kasım 2009
  11. Nurem

Nurem Siz Herşeye Bedelsiniz! Pro Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Canım Allah yardımcın olsun. Gözüm korktu valla benimde şimdi:KK43: 26 haftalıkken doğuyo mu ya bebişler...

12. 1 Kasım 2009
  13. aynurxoxz

aynurxoxz yaşama sevincim3 melegim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım allah kolaylık versin

öncelikle eşin yanındaysa onuda kaldır gece eğer yoksa mama kullanıyorsan ikisininde başının altını yastıkla destekle iki elinle mamalarını verebilirsin yada ben battaniyeyli boynunu altına doğru getitir biberonunu koyardım

bunu daha küçükkende yapıyordum yani onların tutmasını şart değil zaten 4 aylıkken tutamazlar

14. 1 Kasım 2009
  15. EU3

EU3 Guest

Allah yardımcın olsun :)

16. 1 Kasım 2009
  17. umudumol

umudumol Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gerçekten çok zordur..benimde doğumum yaklaştı son 1 ayım nasipse... bende annemle bakıcam mecburen.. biraz destek alman şart bu konuda...

18. 2 Kasım 2009
  19. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    cnm benim merhaba...bende 33 haftalık doğum yaptım...bebekerin şuan gece gündüz ayırt etmemesi çok normal ...günü tamamlasınlar normal olacakki şuan 40 haftalık bebek gibi yeni doğmuş gibi...ben 38 günlükken başladım yanız bakmaya...ay ay mamalarının cc artıyor yeme süresi yukarı çıkıyor ve 3 ayıkken gece uykusuna geçtiler.......geceleri ben 4 ay olana kadar odalarında yattım cnm ...yatağıma geçersem uyur kalırım diye.....odaları varsa odaya gece için ev tipi termus ,bir sürahi..mama kutusu (tabi mama kullanıyolarsa)koy termusa sıcak su sürahiye kaynamış soğuk su.........koy gece yanlarında olunca daha rahat edersin uzun uykulara geçince bebefon koyarsın ....ne sormak istersen sor cnm ben buralardayım......benimkiler 7 aylık oldular