Yalnızca 300gr almış

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve TRAKYALI tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

17 Nisan 2009
    Konu Sahibi : TRAKYALI
  1. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar bugün aylık kontrolümüz vardı 4. AYIMIZI DOLDURDUK herde normal fiziksel gelişşimi tamam ama çok az kilo almış niye böyle olduki bende mi bi sorun var acaba ve doktorumuz ek gıda listesini alimize sıkıştırdı yoğurt ve meyve suyuyla başlıyorum ben zaten bir haftadan beri meyve suyu veriyorum fakat öğürüyo sonrada kusuyo nerde hata yapıyorum yardım lütfen, ne yani şimdi bebeğim meyve suyuna alışmayacakmı çok panik oldum emzirirken ne güzeldii . Bu arad mama vermemi söylemdi emzirmeya devam et dedi . Sizler nasıl alıştırdınız bişyler yazın nolur.

Son düzenleme: 17 Nisan 2009
  2. 17 Nisan 2009
  3. BenAyKizim

BenAyKizim anneyim ben!!!! Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    canım bebeğin kaç aylık yazmamışsın ama sanırım ek gıdalara geçtiğine göre beş aylık felan.çok zorlu bir döneme giriyorsun.benim kızımda ek gıdaya zor alışmıştı.ama ben ilk önce mama verdim.midesi anne sütünden başka birşeye alışsın diye.yoğurt ve meyve suyu sevmemişti.kusmuştu.çeşitli mamalar verdim.çoğunu da beğenmedi zaten.bir hafta kadar sonra sebze çorbası verdim ama karışık değil.iki çeşit.patates ve havuç.yine bir hafta sonra kabak da kattım.çorbayı çok sevdi.meyve suyu ve yoğurda daha yeni ısınıyor.10 aylık olduğumuz halde.bence zorlama ve yedirme.kusuyorsa yedirmenin ve bebeğine eziyet etmenin bir anlamı yok.çeşit çeşit mamalar var al onlardan bir iki tane.çocuk anne sütünden başka tatların da olduğunu öğrensin ondan sonra sebzeye geçersin.
    sadece sabırlı ol.ben o dönemde bayağı bir yıpranmıştım.ama kızıma kilo aldırmayı başardım.hadi kolay gelsin.:CüvCüv:

4. 17 Nisan 2009
  5. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    telaşa kapılma tatlım. benimkide iki aydır gram almıyor kilo. üzülürsen sütün azalır. öncelikle emzirmeye devam et ve hatta her ek besin sonrasıda mutlaka emzir (anne sütündeki enzimler ek besinlerin rahat sindirilmesini sağlıyormuş)başlarda sorun yaşayacaksın.azar azar başla. baktın sevmedi üç gün sonra tekrar dene.arada başka meyveler ver. ben meyvede çok sorun yaşadım halada yaşıyorum. ama tadı inan unutuyorlar portakal yemeyen oğlum tam iki ay sonra 10. denememden sonra felan yemeye başladı.hem yaza az kaldı bir sürü meyve gelecek birinden birni mtlaka yer.

6. 18 Nisan 2009
  7. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    emzirdikten sonra mama verince ne kadar içiyor ?
    öğürüyorsa verme bir süre meyve suyu istersen , davranış haline getirmesin.
    yoğrt cok kalitel bir besin ,büyük ihtimal sever ,bebekler genelde seviyor .
    sebze corbası denersin.
    ama sıkıştırma yavruyu ,kolay değil 4 ay baska bişey tatmadı,ilk kez tadıyor.
    milupanın sütlü pirinçlisi de başlangıç için iyi.
    ha meyve suyunu süzdün dimi iyice pütür mü geldi de boğazına takıldı ki ? tülbentten geçiriyordum başta ben.

8. 18 Nisan 2009
  9. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    milupanım pirinçli muhallebisini yaptım ama içinde bütürler olduğu için fazla vermek istemedim aslında boğazına takılır diye,ama dayanamayıp çok sulu kıvamda verdim suyunu çok koydum yani,yerken biraz nazlandı ama 1,2 tatlı kaşığı verdim sulu tarafından

10. 18 Nisan 2009
  11. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok panik yapıyorsun bebekler ilk ek gıdada öyle hemen alışmazlar yavaş yavaş günde bir çay kaşığı ile başla ve beğenmezse sakın zorlama.Doktorumuz bize ek gıdaya başlarken ilk ek gıda olarak yoğurt önermişti bir çay kaşığı ile başladık ve ilk sözü sakın zorlama son sözüde sakın zorlama tatırdığın gıdayı beğenmezse bir hafta on gün ara ver sonra tekrar dene demişti.ınan benim bebeğimde öyle hapur hupur yemedi şimdi ise gayet iyi ayrıca dört ay için 400 gr çok az değilki

12. 20 Nisan 2009
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben normalde hiç mama kullanmayan bir anneyim,bebek kilo alıyorsa pek verilmesi taraftarı da değilim
    ama bir arkadaşımı örnek vermek istiyorum
    4. ayda aynı senin durumundaydı, doktoru ek besin yanında biberon mamasına başlamasını, bebeğin yeterli kiloyu almadığını söylemişti
    arkadaşım emziriyorum nasıl olsa, ek gıda yeter dedi mamaya başlamadı
    bebek 8 aylık halen ek gıdayı reddiyor, 2-3 kaşık yiyor
    4. ayda kilo aldırmayan anne sütü 8. ayda hiç aldırmıyor doğal olarak
    ve bebek ancak 5 aylık kadar görünüyor
    bilemiyorum canım istersen 1 ay daha bekle, kilo alımı iyice düşerse doktorunla tekrar görüş belki mama önerir, kolaylıklar dilerim

14. 21 Nisan 2009
  15. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar dÜn saĞlık ocaĞındaydım aŞı ıÇın gıttık kılo boy da alındı ve ordakı kılosu 6,900gr doktordakı 6,500gr arada uÇurum var yanı ben hangısıne ınanıncam Şımdı saĞlık ocaĞına gÖre kılo alımı Çok gÜzel 600 gr almıŞ hastahanedekı nıye Öyle oldu kı

16. 21 Nisan 2009
  17. inaysa

inaysa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bazen yanlış ölçebiliyorlar canım sen birdaha ölçtür aklında soru kalmasın en azından

18. 21 Nisan 2009
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    sağlık ocağı geçen gün bizim kilomuzu da ölçerken kıyafetleri ile ölçtü 600 gr düştü kiloyu öyle söyledi.kıyafetleri 600 gr vardır dedi..iki hafta sonra dr a gittik kilosu yüksek çıktı.çıplak ölçtü ayrıca..yani elbiselerden farkedebilir..