Yalnizca Bir Iğne

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 9 Haziran 2007 başlatılmıştır.

9 Haziran 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    22 eylül 1983 Bu benim oğlumun dünyaya gözünü açtığı gün.Benim için çok mutlu bir gün.Ama maalesef başkaları için o kadar da mutlu değil.
    Oysa hiçbirşey bilmeden gelmiştim o hastaneye o gün.Tanıdık bir ebe bulduk.Sürekli beni kontrol ediyordu.Ertesi güne kalırsam benim perişan olacağımı, bir an önce kurtulmam gerektiğini söylüyordu.
    Kimseye göstermeden bana sancı iğnesi yaptı.Ben sancıyı çekerken bir yandan da etrafımdakileri gözlemliyordum.Kırmızı gecelik giymiş,uzun dalgalı saçlı,zayıf, sessiz ben yaşlarda bir kadıncağız dikkatimi çekti.Sancılandıkça elini ısırıp sessiz kalmayı yeğliyordu.
    Ebe gelip bana ikinci sancı iğnesini yapacağını söyleyince,o sessiz kadın,yalvaran bir ses tonu ile''ne olur bana da iğne yapın.Üç gündür sancı çekiyorum,kurtarın artık beni'' deyiverdi.
    ''Yok'' dedi ebe ''son bir iğne kalmıştı onu da bu kadına yaptım''. Sonra beni doğuma aldılar.Zor bir doğumdu 10 gün yoğun bakım ünitesinde kaldım.
    Ertesi gün doğumhanede çok zor bir doğum olduğunu,bebeğin kurtulup,annenin vefat ettiğini söylediler.Ve ölen o kadıncağızın hayali gözümün önünden geçti.
    Talihsiz kadının adını bugün bile unutmadım.
    Ona da bir iğne yapılsa kurtulur muydu acaba? Bu soru 24 yıldır kafamı kurcalıyor.
    Ve o çocuğu çok merak ediyorum.Annesiz büyümesine yapılmayan bir küçük sancı iğnesi mi sebep oldu?
    İNSAN HAYATI NEDEN BU KADAR UCUZ?

2. 10 Haziran 2007
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Buna üzüldüm,kader olamaz bu değilmi.Adı ihmal ve daha bir çok adı var.Ama yazmayacağım yüreğim kırıldı.

4. 11 Haziran 2007
  5. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Özel hastane değil. devletin hastanesiydi.Bana yapılan iğne de öyle.İnanır mısınız 24 yıl sonra bile o acıyla bakan gözleri hala hatırlıyorum.

6. 11 Haziran 2007
  7. elif_isra

elif_isra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    :çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm: çok etkilendim ...

8. 11 Haziran 2007
  9. marul

marul HAYALLERİM,EYLÜL VE BEN:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok yazık , doğarken annesini kaybetmiş bir bebek . umarım güzel bir hayatı vardır , annesizlik ne kadar acı olsa da umarım bir şekilde mutludur .senağlama

10. 12 Haziran 2007
  11. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Ne kadar üzüntü verici bir durum..... Söyleyecek söz bulamıyorum... Hayat bazen çok acımasız olabiliyor.....

12. 12 Haziran 2007
  13. berrusu

berrusu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ağlamak istiyorum :KK43:(

14. 12 Haziran 2007
  15. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Umarım Marulcuğum.Umarım mutludur.Annesiz bir çocuk nasıl mutlu olabiliyorsa!...Umarım mutludur.

16. 12 Haziran 2007
  17. seçhil

seçhil Guest

allah korusun çok üzüldüüüümmmmm
    yaaa ne acı bişey buuu
    allah kimsenin başına vermesin
    allah korusun

18. 12 Haziran 2007
  19. EU2

EU2 Guest

cok kötü bir durum Realist.malesef insan hayati bu kadar ucuz iste.sonunda ölümde olsa...simdi cocuk ne yapiyordur ,Annesizligin acisiyla yüregi ezik büyümüsdür isde..