yalnızlığın bu kadar etkileyeceği aklıma gelmezdi:(

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve bendenizzz tarafından 8 Haziran 2010 başlatılmıştır.

8 Haziran 2010
    Konu Sahibi : bendenizzz
  1. bendenizzz

bendenizzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar şuan çalışıyorum ve bir şeyi farkettim.Küçüklüğümden beri girişken değilim içime kapanığım kalabalık ortamlarda en fazla 5 dk durabiliyorum nerdeyse.Bunun bu kadar zorlayacagını düşünmedim.Şimdi bulunduğum yerde kendimi çok ama çok yalnız hissediyorum.Kalabalığa girmiyorum çünkü konuşmuyorum ya da az konusuyorum bu sefer de neden susuosun deniyor sinir oluyorum.Ailemle konussam küçümsüyorlar sen büyütüyorsun diyorlar.Ama inanın iyi değilim.Diğer taraftan işimi değiştirmek istiyorum yıllarca aynı yerde kalamam ama başka ne yapabilirim diyorum...Kendimi beceriksiz değersiz ve o kadar kötü hissediyorum kisenağlama
    Galiba önce bu psikolojiden kurtulmam gerek ama kimseye anlatamıyorum.Hani çoğu zaman ben olmasam nolur sanki dünyada diyorum.Ailemin istediği gibi değilim.Neyi yapabiliirsin sen diyorlar sürekli...Daha neler neler yazmak istiyorum ama olmuyor işte..

2. 12 Haziran 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ailenin istediği gibi hiçbir zaman olamazsın

kendin için yaşa sadece. aldığın her nefes kendin için olsun

işin var çalışıyorsun ne güzel...

kendini "Kendimi beceriksiz değersiz ve o kadar kötü hissediyorum " dediğin zaman elinde var olanları ve senin yerinde olmak isteyenleri düşün. iyi gelecektir :teselli:

4. 12 Haziran 2010
  5. cmrm

cmrm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım ne kadar güzel ki çalışıyosun becereksiz değilsin bi defa bunu kafandan sil.senin gibi bende kalabalığı sevmiyorum ama bazen mecbur girmek zorundayız.ama başkalarının ne dediği senin umrunda dahi olmasın.bence önce kötü düşünceleri kafanızdan atarak başlayın herşeye

6. 12 Haziran 2010
  7. burcu_brc

burcu_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Profilinde öğretmen yazıyor, ne kadar güzel bir mesleğe sahipsin. Kalabalığa giremiyor olmak kendini bu kadar kötü hissetmeni gerektirecek bir durum değil. Öncelikle kendini ne ailene ne de başkalarına beğendirmek zorunda olmadığını unutma canım. Hayatta herkesi memnun edeceksin diye bir şey yok; sen her zaman kendi düşüncelerine, kendi isteklerine öncelik vermelisin. Senin kendini nasıl hissettiğin ya da nasıl bulduğun önemli hayatta. Kendi hakkında düşündüğün bütün olumsuzlukları at kafandan ve bir kağıda kendinde en çok beğendiğin yönlerini, yeteneklerini vs.. ne kadar olumlu şey varsa aklına gelen hepsini yaz. Bak bakalım aslında normalde farketmediğin, kendini değerli hissetmeni sağlayacak ne kadar çok olumlu özelliğin varmış. Eminim diğer olumlu özelliklerin toplum içine girememe davranışını kapatacak kadar çoktur. Ayrıca imkanın varsa toplum içine girememe konusunda bir danışmandan da yardım alabilirsin. Ama kendine güvenini yitirme canım. Sana Mümin Sekman'ın kitabında okuduğum bir cümleyi yazmak istiyorum: ÇARESıZSENıZ ÇARE-SıZSıNıZ!

Son düzenleme: 12 Haziran 2010
  8. 12 Haziran 2010
  9. ela.

ela. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    öğretmenmisin ?

10. 13 Haziran 2010
  11. bernamm

bernamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    öğretmenmişsin neden psikoloğa gitmiyorsun ki
    eğitimciler de bunu akıl edemiyorsa biz ölelim mi yaaaaaaa

12. 14 Haziran 2010
  13. bendenizzz

bendenizzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bunun eğitimcilikle ne alakası var hangi meslek olursa olsun bu durumları yaşayabilir ve ilk fırsatta hoop hemen psikologa gitmek mi gerekiyor.Öncelikle durumun ne boyutta olduguna dair yorumlar almak istedim.Ayrıca gitmediğimi nerden biliosun ki?benneyaptımki

14. 14 Haziran 2010
  15. bendenizzz

bendenizzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ediyorum moral veren şeyler yazmıssın haklısın insanın önce sahip olduklarına şükretmesi gerekiyor.Önce sen memnun ol ki baskalarını nasılsa memnun edersin değil mi:KK1:

16. 14 Haziran 2010
  17. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    90
    Ödül Puanları:
    153
    yaşadığın sorunu bir uzman yardımı ile aşabilrsin .
    ''sosyal fobi ''n var .,anladığım kadarı ile....
    kendini değersiz ve soyutlanmış hissetme durumları da bu rahatsızlığın getirisi...

terapi al ,emin ol zamnala etkisini göreceksin ....
    geçmiş olsun ...

18. 14 Haziran 2010
  19. bendenizzz

bendenizzz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bununla ilgili psikologa gitmiştim zamanında senle sosyal fobinin alakası yok demişti.O gün kırmızı giymiştim ve büyükçe bi kolye takmıştım bikere sosyal fobili olanlar bunları yapmaz dikkat çekmemeye çalışır demişti.Umarım dediğin gibi olur arkadaşım sağol:KK1: