Yalnızlık

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ayel tarafından 16 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

16 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ayel
  1. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir boşluktayım sanki.Çünkü çok yalnızım.Bir şeyler paylaşacak sürekli bir arkadaşım yok.O veya bu sebepten.Sevgili de yok.Şuanda tek düşündüğüm şey kpssyi kazanıp(öğretmenim) işime dört elle sarılmak.Yalnızlığımı anca bu şekilde kapatabilirim.Bu yüzden sınava hazırlanıyorum ama nasıl anlatsam,bugün pazar ve ben evdeyim.Kalkar kalkmaz içimi tuhaf bir duygu sardı can sıkıntısı mı bilmiyorum bilgisayarın başına geçtim facebooka baktım vs. bir kaç paylaşım,herkes kendi hayatını yaşıyor,dışarıda benim dışımda akan bir hayat var.Hiçbir şey tat vermiyor.

Ve bunlar motivasyonumu düşürmüyor değil.Bazen kafamı boşaltacak deşarj olacak birşeyler yapmak istiyorum.Tek başıma nereye kadar!! 27 yaşındayım dershaneye gidiyorum kpssye hazırlanıyorum bahanesiyle hep evdeyim.Hala ana kuzusuyum tabiri caizse,en iyi arkadaşım annem çarşıya bilr annemle çıkıyorum.Gidecek bir yer yapacak bir şeylerim yok.Nasıl zihnimi boşaltıcam nasıl rahatlıycam bilmiyorum aslında bunları düşünmek yerine kendimi derslere vermeliyim çünkü sınava az kaldı ama en iyi paylaşılacak yerin sizler olduğunu düşündüm.

2. 16 Mayıs 2010
  3. SUTASAYRAN

SUTASAYRAN Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    canım kendini sıkmamalısın...
    bak negüzel öğretmenlik gibi kutsal bi mesleğe sahipsin ve bunun uğraşını veriyosun...
    dışarda bi çok işsiz ve senin yerinde olmak isteyen nice insanlar var...
    benim eşimde bu arada kpss ye hazırlanıyor...
    önce şu sınavı bi kazanın bakalım ondan sonra yeni arkadaşlarında olur onlarla güzel vakit geçiriceğin ortamlarında olur....
    :1hug:

4. 16 Mayıs 2010
  5. GazozGofret

GazozGofret Moonlight Sonata... Üye

Beğenildi:
    1.961
    Ödül Puanları:
    238
    Her şeyden önce kendi kendinize yetmeyi bilmelisiniz.. Aslında hiçbir insanın hayatı sizin gördüğünüz gibi mükemmel gitmiyordur emin olun.Sınav için moralinizi bozmayıın emeğinzin karşılığını mutlaka alırsınız. Allah başka dert vermesin.. iyi pazarlar.. sınavdada gönülden başarılar diliyorum a.s.

6. 16 Mayıs 2010
  7. BarbieveKen

BarbieveKen kendine geyşa Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    bugünlerde bende aynı duyguları paylaşıyorum
    kalabalık içinde yanlızlık çekiyorum
    çok boşluktayım
    umarım geçer bu aptal durum
    baharmı çarpıyor acaba bizi bilemiyorum
    ama çarpan her neyse bir önce bitsin dua edelimm

8. 16 Mayıs 2010
  9. ModernCadi

ModernCadi Mal mıknatısı ¤ Pro Üye

Beğenildi:
    22.133
    Ödül Puanları:
    363
    bence şimdi bırak herkesi sınavına iyi hazırlan cnm..sınavın dilerimki iyi geçer...ve sonucunda iyi bir okulda öğretmenlik yaparsın bak işte o zaman hayat daha farklı gelicek sana çevre edineceksin yeni insanlar tanıyacaksın öğrencilerin bile yeticek sana.. sıkma canını sen yalnızlık Allah'a mahsustur... :Saruboceq:

10. 16 Mayıs 2010
  11. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağolun arkadaşlar inanın moral oldu bu söyledikleriniz benim için.iyi dilekleriniz için çok çok tşk ederim. :1hug:Zaman zaman tarif edilmez bir hüzün kaplıyo içimi bu aralar,bunları duymaya da ihtiyacım vardı şuan için tek düşünmem gereken sınav galiba üzülmeyi sınav sonrasına bırakmalıyım.

12. 16 Mayıs 2010
  13. sega

sega Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle sınavınıza çok çalışıp atanmalısınız şehir dışına çıkınca zaten ailenizden ayrılıp yeni ev arkadaşları edinirsiniz okuldaki öğretmen arkadaşlarınızda olacak birde öğrencileriniz ve velileri olacak eee bide kk var gördünüzmü düşündüğünüz kadar yalnız değilmişsiniz herşeyden önce ALLAH var sizi yaratan sizi yalnız bırakmaz korkmayın bu geçici bir durum bazen hepimiz aynı şeyleri hissediyoruz kalabalığın içinde yalnız kalıyoruz ama sonra hepsi geçiyor sizinkide en kısa zamanda geçer inşallah

14. 16 Mayıs 2010
  15. ayel

ayel Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım,biliyormusun yazdıkların nasıl iyi geldi,herşeyden önce ALLAH var sizi yaratan sizi yalnız bırakmaz korkmayın bu geçici bir durum
    ve iyiki kk var atandığımda da mutluluğumu ilk sizlerle paylaşmak istiyorum

16. 16 Mayıs 2010
  17. fiyonk_

fiyonk_ Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    kitap oku.

18. 16 Mayıs 2010
  19. HuzunApla

HuzunApla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    benim durumum senden de kötü galiba.
    ailemden çook uzaklarda çok da zorlayıcı bir bölümde okuyorum. dersleri uyduruk bir notla geçmek bile zor ve insanda sinir stres yapıyor. ödev yapmaktan hüngür ağlıyorum bazen. evde yalnız yaşıyorum. samimi arkadaşım yok sadece okulda konuştuğum insanlar var. evde yalnız yaşamak maddi yönden zorladığı için ha deyince gezmeye çıkamıyorum. zaten pek öyle dışarıya çıkalım diyen de yok. yakın birkaç arkadaşım sevgili yaptı sevgilileriyle geziyorlar. okulda 4. senem artık insanlar belli bir arkadaş grubu oluşturdu bu saatten sonra beni aralarına alsınlar diye aptalca bi çaba içine de girmem. her haftasonu evde oturup ev işleriyle uğraşıyorum. market haricinde bi yere gittiğim yok. sen en azından ailenle berabersin annenle dolaşmaya çıkıyorsun. ya ben ne yapayım? ne büyük hayallerle geldiğim şu istanbul da bir şey yapamadan 4 yıl geçirdim. ya param yoktur gezemem ya param olur gel gezelim diyen bir insan çıkmaz.

üniversite öğrencisi dediğin hafta sonları gezmeye çıkar. sabah uyanır banyo yapar saçını başını düzeltir giysi seçer. derdi budur. ben yine umutsuz ev kadınları gibi kalk suyun tazziği azalmadan makineye çamaşır at, yemek koy. alınan sebzeleri ayıkla hazırla buzluğa at. süpür sil çiçeklerin bakımını yap. 3-5 tane baş belası veletle geberesice kocam eksik.

umarım güzel bir puan alır istediğin yere atanırsın. yeni bir şehir, yeni bir çevre... bakarsın senin gibi genç bir iki öğretmen olur okulda arkadaş olursun. belki bir kısmet çıkar belli mi olur? her şeye rağmen umudunu yitirme arkadaşım.