Yalnızlıktan çok korkuyorum...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Exorcist tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Exorcist
  1. Exorcist

Exorcist Pantolonlu Bulut Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    zamanla bi şeyler tükeniyo mu noluyo bilmiyorum, şu anda kendimi çok yalnız hissediyorum ve öyle görünüyor ki bundan sonrasında bu yalnızlığım çoğalarak devam edecek
    bittiğine o kadar üzülmüyorum da gece olunca yalnız kalmak yok mu, gecenin karanlığıyla korkularım ortaya çıkmıyo mu işte bu bana çok zor geliyor
    bu noktaya gelişimizin sebebi belki de öyle çok büyütülecek sorunlar gibi gözükmüyor dışardan bakınca, biliyorum benden daha sıkıntılı evlilikler yaşayanlar, aldatılanlar hatta şiddet görenler var ama galiba herkesin kendince yaşıyo sorunları
    2. evliliğimdi bu benim o zaman kızım 5. sınıftaydı kızım, eşim, annem üçgeninde kalmıştım ama yılmamıştım, aşık değilildim evet ama düşünce oldukça mantıklı bir evlilik gibi görünüyordu eşim babamın ve annemin çok uzun zamandır aile dostlarının kardeşiydi, aile tanıdık bir aileydi bu yüzden de güvenirlirdi bence sonuçta benim bir kızım vardı, üstelik öğretmendi de her şey doğru gibi görünüyordu o zaman
    ama öyle olmadı kızımın olduğunu ve bizimle yaşayacağını bildiği halde evlendikten sonra hiç bir şekilde babalık yapmadı aksine kendine rakip gibi gördü kızımı, sürekli kıskandı kızıma olan sevgimi, maddi manevi hiç bir faydası olmadı kızıma karşı bir şekilde aradı dengeyi kurmaya çalıştım belli ölçüde de kurduğumu düşünüyordum
    ama keşke sorun sadece bu olsaydı

2. 11 Aralık 2008
  3. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    her geçen gün bana ve eve karşı da sorumsuz ve umursamaz olmaya başladı, aileme karşı saygısızdı, benim de çalışmaya başlamam neredeyse evin tüm giderlerini üstüme yıkmaya çalışıyordu, sonunda 2 senedir evi pansiyon gibi kullanmaya başladı, sabretmeye yine de toparlamaya çalıştım sonuçta bu evlilikti ve herkes çok mutlu bir şekilde sürdürmüyordu evliliğini
    ama ben çabaladıkça gördüm ki o beni kullanıyor, birlikte oturup sohbet etmez olmuştuk, birlikte hiç bir şey yapmıyorduk, o kendi başına çıkıp dolaşıyor, kendi başına geziyor, kendi başına dışarda yemeğe gidiyor ben hep yalnız kalıyordum
    yemek yapmadığım zaman şikayet ediyor, çamaşırlar zamanında yıkanmayınca, ütüsü zamanında yapılmayınca şikayet ediyor, şikayet ediyor, şikayet ediyordu
    benimle ilgili her şeyden şikayetçiydi adam, benim yaptığım hiç bir şeyden memnun değildi ve buna parasının olmadığı da eklenmişti
    pazara çıkalım dediğimde benim param yok diyordu, evde şu eksik bu eksik dediğimde benim param yok cevabını alıyordum hep
    sonunda düşünmeye başladım yemek yapan ben, çamaşır yıkayan ben, ütü yapan ben, alışveriş yapan ben, faturaları ödeyen ben hepsinin üstüne bu adamın yatağına giren yine ben ama memnun olmayan o
    bugün bayram ve o yanımda yok abisinin yanına gitti üstelik cuma günü okuldan geldiğimde evde yoktu çoktan gitmişti, bavulunu ne zaman hazırladı, yanında ne götürdü hiç bilmiyorum
    bugün bayramın 3. günü ve gittiğinden şu ana kadar da aramadı beni ama bu beni ilk aramayaşı değil yaz boyunca 3 ay yanımda yoktu zaten
    bütün bunlara rağmen bu evliliği neden hala sürdürdüğünü ise hiç anlamış değilim benim evimde oturuyoruz heralde evi ben terk edip gidecek değilim, üstelik benden memnun olmayan da o ama neden hala bu evde kalıyor, ne düşünüyor anlayamadım belki otur konuş diyeceksiniz ama biz konuşamıyoruz
    her konuşmamızda aynı laflar sen bu evi bıraktın, sen beni sevmiyorsun, sen şöylesin, sen böylesin diye şikayetlerini sırlamaya başlayacak her zamanki gibi

4. 11 Aralık 2008
  5. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    şu an tek düşündüğüm şey yalnız başıma hayatıma nasıl devam edeceğim hem maddi olarak hem de manevi olarak zor durumda kalacağımı biliyorum ama bu şekilde de devam etmem çok zor en azından ben yapamam bunu, hep kendimden ödün vererek yaşayamam, ailemle özellikle de annemle de sorunlarım var ne kadar yanım da gibi görünselerde bana çok destek çıkmayacaklarını açıkça belirtiyorlar, ve ben kadrolu da değilim yani yaz boyunca maaş da almıyorum
    gerçi maddi sıkıntıyı çok fazla düşünmüyorum bir şekilde çalışır kendimi idare ederim diye düşünüyorum ama en korktuğum yalnız kalmak hele de gece olunca yalnızlığı daha fazla hissediyorum
    oturup konuşmaya çok ihtiyacım var kimle olursa biriyle konuşmaya o kadar ihtiyacım var ki bu yüzden size yazdım belki okumayacaksın, belki kendinizce yorumlar yapacaksınız, belki düzelir üzülme diyeceksiniz, beki bir şekilde durumu düzelt sen onu ara falan gibi sözler söyleyeceksiniz her ne yazarsanız yorum yapan arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler
    ee bize ne senin sorununda, bu da dert mi ki buraya yazmışsın diyenlere de teşekkürler
    dedim ya kendimi çok yalnız hissediyorum sadece birilerine anlatmak istedim

6. 11 Aralık 2008
  7. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım paylaşacak bir şeyiniz kalmadıysa ne diye katlanıyorsun kendini üzüyorsunki
    birazda kendin için yaşa be güzelim
    o ne der bu ne der düşünme nasıl mutlu oluyorsan öyle yaşa kimsenin kahrını çekmek zorunda değilsin
    sizin ilişkiniz sadece aile cüzdanından ibaret olmuş
    evini geçindirebilirsin çocuğuna bakabilirsin ama o adamın kahrını çekmek zorunda değilsin
    unutmaki canım bütün hastalıkların başı sinir stres bunu dert ede ede içine ata ata allah göstermesin olan sana olur

Son düzenleme: 11 Aralık 2008
  8. 11 Aralık 2008
  9. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    ben zaten o ne der bu ne der düşünerek yaşamadım hiç şimdiye kadar ama şimdiden görüyorum ki yalnız yaşamak bir kadın için zor, daha ayrılmadan tesisatçısıydı, ustasıydı uğraşmaya başladım ve bunlar çok gözümde büyüyor yalnız yaşama düşüncesi beni korkutan yoksa dediğin gibi bu evlilik sadece kağıt üzerinde devam ediyor 2 senedir

10. 11 Aralık 2008
  11. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    iyide ondan ayrılınca ömrünün sonuna kadar yalnız yaşayacaksın diye bir şey yokki
    düşmez kalkmaz bir Allah...
    kısmet belkide karşına çok iyi biri çıkar ve daha mutlu olursun
    yani bende üzüldüm yazını okurken ve nasıl katlandığına anlam veremedim

12. 11 Aralık 2008
  13. ozebus_41

ozebus_41 KocişininBöcüğü Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    canım ya.. okurken yaşadım sankı,cok etkıledın benı ınan.. Uzulerek soylıcem ama artık ılıskıyı gectım aranızdakı iletısımde bıtmıs.. Adam rahat,nıye bırakıp gıtsınkı.Kıra derdı yok pazar alısverıs derdı yok cocuk derdı yok,yemek camasır ütü derdı yok,ıstedıgınde eş yatagında ooh ekmek elden su gölden mısalı.. :eek:klava:
    Canım benim söylemesı cok zor belkı ama sürdürme artık bu beraberlıgı(olmayan)..İşinde var madem,yazlarıda ıyı kötu ıdare ederım dıyosun,o halde al kızını yanına en azından huzurlu ve daha saglıklı sekılde yasamına devam edersın canımcım..Yoksa bu sekılde senın ruh saglıgında bozulacak ve kızınında saglıgı bozulabılır...

14. 11 Aralık 2008
  15. senza

senza Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    anlattığın kadarıyla zaten evi sen geçindiriyorsun,kocan tatillerde ya da diğer zamanlarda ortada yok.. maddi ve manevi olarak zaten yanında değil..maddi olarak zorlanırım ya da kocamın başımda olması yeter diyebileceğin bir durum yok anladığım kadarıyla yani evliliğini sürdürmek için öne sürdüğün nedenler aslında olmayan nedenlermiş gibi geldi bana...
    sizi bağlayan sadece attığınız imza, belki de 2. evlilğin olmas nedeniyle bir daha baştan birini sevmekten güvenmekten korkuyorsun,ailen de yanında olmayınca çok da cesaret edememen normal..
    benim çok yakın bir akrabam da aynı durumda ama onda aldatma da varmış,gerçi kendisi artık evliliğini evlilik olarak görmediği için kocasının aldatıp aldatmamasını da çok fazla umursamıyor..bu aralar boşanmayı düşünüyor..
    hakkınızda hayırlısı..

16. 11 Aralık 2008
  17. DEVDAS

DEVDAS 29.05.2010... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    zaten böyle bir ortamda sağlıklı yetişmesi imkansız
    elbette aklının bir yerinde yer edinecek bu gördükleri
    belki ileride büyük sorunlara sebep olacak
    canım beni korkutan yalnızlık diyorsunda birazda kızını düşün

18. 11 Aralık 2008
  19. Exorcist

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    286
    kızım zaten yanımızda değil bu sene üniversiteyi kazandı tatillerde geliyor ancak ki zaten tatillerde eşim de olmuyo yani nerdeyse hiç karşılaşmıyolar, ben kızım üniversiteyi bitirene kadar sabredeyim diye düşünüyordum ama artık sabredilecek yanı kalmadı
    işin garip tarafı adam bir kere oturup da düşünmüyor ben de mi hata var, ne yaptım, neden bu duruma geldik diye
    hala zeytinyağ gibi üste çıkmanın, her konuda kendini haklı göstermenin derdinde
    alışveriş nolacak dediğimde ben bir şey yemiyorum evde diyor, bazı odaların ışıkları yanmıyor ben mi gidip elektirkçi bulayım sen varken dediğimde bana ne ben bu evde yaşamıyorum zaten cevabını alıyorum
    bu adam hep böyle sorumsuzdu da ben mi görmedim diye düşünüyorum, nasıl bu kadar kör ve aptal olabildim diye düşünüyorum

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.