yalvarırım yardım edin

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve deryaemrah tarafından 1 Şubat 2008 başlatılmıştır.

1 Şubat 2008
    Konu Sahibi : deryaemrah
  1. deryaemrah

deryaemrah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben normal doğum yaptım ama doğumum çok zor olduğu için panik atak gibi bişeye yakalndım kısacası piskolojim alt üst oldu hep içimde bi sıkıntı var. heran ölcekmişim gibi gelio. dr a gittim ama emzirdiğim için ilaç yazamadı. sanki herşşey bitmiş gibi hiçbişeyden mutlu olamıorum.bebeğimi bile doğru dürüst sevemedim ilgilenemedim.doğum sonrası depresyonu olabilirmiş.40 ımız yarın çıkacak nolur bana yardım edin.ne yapmak lazım

2. 1 Şubat 2008
  3. Yxuxzdeyxuxz

Yxuxzdeyxuxz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun ilk önce ve Allah sizlere bağışlasın yavrunuzu bende yakında doğum yapacağım beni korkuttun biraz açıkçası. Bilmiyorum durumunuzu ama yanında kalan birisi varmı eşin dışında sevdiğin birisi kardeşin vs.. onların çok yardımı oluyor ve dışarıya çık bırakabileceğin biri varsa yarım saat bir saat bile arada çıksan yeter diye düşünüyorum.

4. 1 Şubat 2008
  5. deryaemrah

deryaemrah Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok saol korkutmak istemezdim ama işte.herkeste olmaz tabi bu durum ben çok zor doğum geçirdiğim için belkide.evde yalnız kalmak bile beni korkutuo artık

6. 1 Şubat 2008
  7. sevil35

sevil35 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    212
    Ödül Puanları:
    123
    deryacım gözün aydın bebeğin analı babalı büyüsün herşey bitmedi canım ağrılar bitti bende normal doğum yapmıştım ilk günlerde atamadım üstümden ama bebekle ilgilen iyi gelir unutursun zamanla korkulacak bişey deil :teselli:

8. 1 Şubat 2008
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    öncelikle geçmiş olsun ve gözün aydın ne yazıkki her normal doğum kolay olmuyor ve mutlaka zor olanlarda brir hasar bırakıyor işte neyseki bebeğinde sağ salim kurtulmuşsunuz canım. Benim yengemde normal doğum yaptı ve atardamarını patlattılar bir oğlu var tekrar hamile kaldı ama bebekler 3 aylıkken kalpleri durdu kürtaj sezeryan riskliydi hayatı için suni sancıyla düşüremediler ve sonunda hayatını riske atarak vakumla çektiler neyseki yegem iyi ama bilinçsiz dr lar uyarmadılar tekrar hamile kalırken ve şimdi bir daha bebek yaparsan masada kalırsın dediler. Bu olayı beterin beteri var diye seni rahatlatmak için anlattım herşeyi bir kenara bırak sen ve bebeğin sağlıklı ise şükret ve kendini toparla canım hayat devam ediyor...

10. 2 Şubat 2008
  11. zehranur_35

zehranur_35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :nazar:Sevgili deryacım,şu an seni benden iyi anlayan birisi olamaz herhalde.Çünkü senin sıkıntılarının aynısı yani panik atak ve hamilelik sonnrası depresyonu bendede var .Bende babacığımın ani vefatı,doğumumda bazı aksiliklerin olması ve hareketli bir hayattan sonra evde oturmak zorunda kalmam sonucu oluştu,bu panik atak.(Bu arada doğum yapacak arkadaşları korkutmayalım bu olay herkesin başına gelmez tabiki)İnsan kendiniçokçaresiz hissediyor,yanlız çözüm yine bizde.Aynı sorunu yaşayan insanlarla konuşmak,o sıkıntı geldiğinde başka bir şeyle ilgilenmek,kitap okumak,müzik dinlemek iyi geliyor.Umarım kısa zamanda atlatırız ,çünkü bebişlerimizin bize çok ihtiyacı var.Burada birbirimizle konuşalım,dertleşelim.Bence bu bize iyi gelecek.Sevgilerimle

12. 2 Şubat 2008
  13. TUANAY

TUANAY Allahım şükürler olsun Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    DERYA unutma ki sen artık bir annesin.Kötü bir olay yaşamış olabilirsin,ama hepsi geçti,hepsi bitti.Şu an yaşadıkların çok normal,bak 40 ında çıkmış,herşey bitti,hadi geçmiş olsun.SİYAH SÜTÜ OKU BENCE

14. 3 Şubat 2008
  15. melike gxuxven

melike gxuxven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcın olsun canım, inşallah çok yakında bu durumu atlatırsın çünkü minik yavrunun sana ihtiyacı var. senin için dua edicem, ben de bu hafta doğum yapıcam ve normal doğum olacak bi aksilik çıkmazsa tabiiki,yalnız olmadığını ve senin gibi bir sürü insanın benzer şeyleri yaşadığını düşün bence bu seni biraz rahatlatacaktır. senin için dua edicem...

16. 4 Şubat 2008
  17. loli2005

loli2005 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aman aman...daha fazla korkma,.. herşey çok normal Allah korusun sabır versin, bol bol dua et...zamanla kendiliğinden atlatıvereceksin inş.., yeterki kendine fazla yüklenme... tam da bu konuda elif şafakın siyah süt adlı kitabının seni de rahatlatacağını umarım...

18. 4 Şubat 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Lohusa Depresyonu Olabilir Canim
    Eger Imkanin Varsa Bir Psikologa Gorun Derim
    Allah Yar Ve Yardimcin Olsun
    Gule Gule Buyut Bebisini