yalvarırım yardım edın

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve sangs tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : sangs
  1. sangs

sangs good girl gone bad ;) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar ben cok caresızım lutfen bana bı cıkıs kapısı gosterın benım sorunum babam ve annem.ben cok sorunsuz tertemız bı evladım 22 yıllık hayatımda hıc yuz kızartcak onları utandırcak bısey yapmadım.babam cok otorıterdır.benden kucuk bırde kız kardesım var.yıllardır babam ne dedıyse onu yaptık 3 umuzde.hıc sozunden cıkmadık.son yıllarda asırı kavgalar olmaya basladı durup dururken oyle sudan sebeplerle bu adam kavga cıkarıyokı kardesım ve ben artık dayanamıyoruz.bızı dovmeye kalkıyo her kavgada tartaklıyo.dun kardesımın bogazını sıktı annemı benı saga sola fırlatıyo.bızı hıc dınlemıyo hep kendısı konusuyo bızı susturyo kendımızı savununca ya bagırıyo ya ustumuze yuruyo..bazı geceler eve cok gec gelır 3-4 gıbı ve anahtarı oldugu halde kapıyı calar hepımızı uyandırır.. onun sozunden asla cıkmayız.bıze hıcbıseye ızın vermez.22 yasındayım unıversıteye gıdıyorum hala bı arkadasımda kalmaya bıle gıdemem.alkol alıyo hemen hemen her gun cok asırı degıl ama mutlaka ısten eve geldıgınde 1-2 duble rakı ıcer.dısarıya karsı ornek aıle tablosu cızıyo.kendını de cok farklı gosterıyo.bana arkadaslarım baban ne kadar tatlı deyıp duruyo evın ıcını bı bılseler.bıze defalarca allah belanızı versın hepınızın dıyo boyle bı baba olur mu?annem de o kadar pasıfkı onun karsısında..yalvarıyorum bosan dıye ıstemıyo.gecen hafta kavga ettık yıne cok buyuk o kadar sacmakı sebebı.onuda soylıım yazlıkta ben dısardaydım aksam bu benı aradı nerdesın dıye bende markete gıdıyorum dedım aglıyo musun sen dedı yoo dedım tamam dedı kapadı bırazdan markete geldı yuzume baktı baktı sert sert noldu dıyorum arkadasın nerde dıyo gelcek onu beklıyorum dedım ıyı beraber bekleyelım o zaman dıyo ama nası suphecı bı sekılde bı acık yakalamaya calısıyo bende dedımkı cocuk gbı beraber mı beklıcez dedım olay bu.evde benı mahvettı etmedıgı laf kalmadı gel konusalım ben napmısım dıyorum defol gıt oldurcem senı dıyo allah belanı versın senın dıyo.sonrakı gun evı terkettı hergun annemı arıyo mutlu musunuz falan dıyo annem hep onun tarafında hıc bız umrunda degılız.bıkac gun sonra bızı onun ayagına gotrdu dıger evdeymıs.yalvardım gtmeyelım dıye kardesım bayıldı kadının umrunda degıl oglen sıcagında bızı sahılden caddeye kadar yuruttu kardesım o haldeyken.aksam o adam eve geldı bıze etmedıgı laf kalmadı kardesımın bogazını falan sıktı normal mı bu dıyorum baba napıosun dıyorum normalın otesı ben sıze dokunamıcak mıyım dıyo.boyle yapamıcak mıyım dıyo yıne bogaznı sıkıyo.dun hakaretlerı ettı ettı bızı hıc dınlemedı sonrada cektı gttı eve geldıgınde saat sabah 5ti.sonra sabah ben uyurken odama girdi gozu kanlanmıs onu gosterıp bunların hepsı sızın eserınız lanet olsun sıze bılmem ne dıye bagrdı yıne cektı gttı.arkadasım eve gelıyo ona bıle hesap soruyo sen neden arkadasının yanında degılsın dıyo kı bız sıtenın ıcındeyız balkondan baksa gorur bızı..napmalıyım ben nolur bı fıkır verın bana psıkolojım cok bozuk

Son düzenleme: 29 Temmuz 2010
  2. 28 Temmuz 2010
  3. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    sang;
    okurken tüylerim diken diken oldu.gerçek olduğuna inanmak istemiyorum.
    çok zor ve ağır şeyler yaşıyorsun. anlattıklarına göre babanın kesinlikle yardım alması gerekir ama bence sende olaylardan daha fazla etkilenmemek çin profesyonel yardım almalısın. biz burdan sana ne yazsak boş. olayları sen birebir yaşadığın için çözüm olamayız (keşke olabilsek). dayın amcan teyzen falan varsa onlara durumu anlatsan bir yardımlarımı olurmu yoksa olayları daha mı kötü etkiler bilmiyorum. okulunu bitirip bir an önce kendi yuvanı kurmanı dilerim sana.

4. 28 Temmuz 2010
  5. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    valla diyecek birsy bulamdim..anneniz maddiyatan dolayi mi bosanmak istemiyor?gercekten üzücü bir durum Allah yardimciniz olsun...ya ne diyecegimi bilemiyorum yardim edin diyorsun ama inan bisy diyemiyorum

6. 28 Temmuz 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.626
    Ödül Puanları:
    363
    Yazık..
    Babanızı geçtim de anneniz size çok yazık ediyor..
    İşte "çocuğum var,boşanamam" diyenlere bir örnek bu aslında..
    Dilerim bir an önce okulunuzu bitirip meslek ve iş sahibi olur,kendi hayatınızı kurarsınız..

8. 28 Temmuz 2010
  9. Patafix

Patafix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    926
    Ödül Puanları:
    238
    baban dinlemeyi bilmeyen son derece agresif biri belli. karşısına geçip içindekileri uygun bir dille anlatmanı tavsiye etsem faydası olmayacak sanırım. çok dokunaklı bir mektup yazıp, tüm duygularını, umutsuzluklarını, agresif tavrının ne kadar zarar verdiğini özenle anlat. onu herşeye rağmen sevdiğini ama daha da çok sevmek istediğini de ekle. o sevgiyi hissetmiyorsan bile, (en azından içinde bir yerlere dokunmasını sağlamak için) sevdiğini yaz. aşırı eleştirmemeye dikkat et. etkili olabilir mi sence de?

10. 28 Temmuz 2010
  11. sangs

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    .....

Son düzenleme: 28 Temmuz 2010
  12. 28 Temmuz 2010
  13. sangs

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    --------------------------------------------------------------------------------

cnm bnm cok saol destegın ıcın dayıma anlattım dayımda sureklı sakın olmamız gerektıgını soyluyo babanız bı delı yada babanız bı cocuk dıye kendınızı sartlayın yapcagınız en mantıklı sey bu.cevap verıp delırtmeyın ıyıce dıyo.bende bılmıyorum arık napcamı...

14. 28 Temmuz 2010
  15. sangs

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm annem ogretmen emeklı oldu bu sene gayet kendı maası falan var gıdelım dayımlarla dedemlerle yasayalım dıyorum ıkısınınde maddı durumu cok ıyı ama yıne ıstemıyo

16. 28 Temmuz 2010
  17. Prejudice

Prejudice Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Canım gerçekten çok üzüldüm okuyuncaohaoldumsmile

ama babanın kişiliği eğer evlenmeden önce böyle değildi ise evlendikten sonra annenin ilgisi iyi çabaları onu bu hale getirmiş gibi geldi bana ...

Esasında yapılabilecek çok birşey de yok maalesef.Sana düşen kardeşini anneni ve kendin tartaklanmaktan korumaya çalışmak .
    Eğer imkanın varsa acilen bir psikoloğa gitmeni öneririm kendi ruh sağlığının korunması ve nasıl davranman ne yapman gerektiğinin sana doğru bi ağızdan aktarılması adına.

Bu arada bunlar normal mi dersen tabii ki hiç normal değil baban alkol alıyor zaten onun etkisi büyük ama bunun yanında sanki bişeylerin acısını sizden çıkarıyor hani bu şunun gibi, hani parmağın kapıya sıkışır sen o sinirle sehpaya tekme atarsın. bunun gibi memnun olmadığı şeyler vardır(yaşlanması,parasızlık,eşinden memnun olmama,işinden memnun olmama) ve böyle bir durumda bu sıkıntıyı size yansıtmaya başlamıştır belki sıkıntı sürüyordur ya da artık bu tavır onun için alışuılagelmiş bir hal aldığından bırakamıyordur işte tüm bu ihtimaller hatta daha fazlası için bir uzmanla görüşmelisin..

para ya da imkan yoksa netten de yardım alablirsin güvenilir siteler vardır bu konuda eminim ki.

18. 28 Temmuz 2010
  19. sangs

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    aynen oyle dusunuyorum bende.anne bunu bıze nası yaparsın yalvarıyorum bosan cektrme bıze sunları bı anne yapar mı bunları cocuklarına dıyorum hıcbısey olmaz bak2 yıla okulum bıtıyo dedım dayım dedemler bıze her anlamda destek olurlar senın duzenlı maasın var neden cekıyoruz bunları bızı dusunmuyosan kendını dusun dıyorum yıne yok yıne yok.anne baba hakkı cok onemlıymıs ama ıkısınden de oyle nefret edıyorumkı senın kadar ezık bı kadın gormedım sen herseyı hakedıyosun dedım ona ıcım cız ettı soylerken ama artık tutamıyorum kendımı cok tesekkurler ıyı dıleklerınız ıcın