Yan evde kı hıntlı aıle

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Spagetti_ tarafından 8 Kasım 2013 başlatılmıştır.

8 Kasım 2013
    Konu Sahibi : Spagetti_
  1. Spagetti_

Spagetti_ Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    merhaba ablalarım. artık ıcıme fenalıklar geldıgı ıcın sıze bu durumu anlatacagım. bız 4 katlı bır apartmanda oturuyoruz. 2. katında bız varız. yanımızdada 2 katlı bır ev var. orda hınt kokenlı bı aıle yasıyor. baya kalabalıklar. assada tavuk kumeslerı var. cok pıs bır aıle. eskıden kumeslerınden cok fena koku gelıyordu. kac kere sıkayet etmıstık. hıc anlamıyorlar. babamda hasta oldugu ıcın onun yerıne ben konusmustum. yarı turkce yarı hıntce bırseyler soyluyorlar. aslında dedıklerımı anlıyorlar ama kufur edceklerı zaman hıntce konusuyorlar. mahkemeye verıcektık neredeyse. baya bı zaman sonra temızlemıstıler kumesı megersem hasta tavuklar varmıs. onların cesedlerı koku yapıyormus. ordan bıkere husumet var aramızda. ne zman balkonda camasırımız olsa kadın camdan halı sılkıtıyor. bı yemek yapıyorlar galıba tavuk ne bıcım kokuyor ıgrenc. o koku tammen bızım eve gırıyor. evler cok yakın. gece yarısı son ses garıp muzıkler acıyorlar. sokakta cıplak ayak gezıyorlar. daha neler neleer. oturdugumuz apartman yenı yapıldı. bız gecen sene tasındık buraya. herkez bızım gıbı sıkayetcı bunalrdan. tum sokagın huzurunu bozuyorlar. onların yuzunden yenı evımızı satmak zorundayız. artık dayanamıyoruz. babam hasta yenı yenı ıyılesıyor. annem hergun aglaya aglaya namaz kılıyor. kardesım desen rhat ders calısamıyor. evde huzur bırakmadılar. yakında unıversıteye gıdecegım. o zaman aılemı burda yanlız bırakamam. anca duzenımızı kurmustuk. bılseydık hıc gelmezdık buraya. bende hergun dua edıyorum. fıl suresı var hergun onu okuyorum. baska care yolu varmıdır? sızlerle paylasmak ıstedım derdımızı. bıraz uzun oldu kusura bakmayın telden gırıyorum.

2. 8 Kasım 2013
  3. cilvenaz07

cilvenaz07 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    taktik değiştirin canım.onları gördüğünüzde gülümseyin merhaba diyin.
    kek börek yapıp götürün.çocuları varsa bir terlik hediye edin.

4. 8 Kasım 2013
  5. sevde_

sevde_ İstanbullu Pro Üye

Beğenileri:
    1.153
    Ödül Puanları:
    113
    Allah sabir versin. Acaba ne zaman yemek kokularindan bahsedeceksiniz merak ede ede okudum. :)
    Hintlilerin oyle baharatlari vardir ki kelimenin tam anlamiyla igrenc kokar. Cok da guclu koku, apartmana ve diger evlere yayilir. Bizde de var oyle komsu apartmanda. Nefesini tutman gerekir, o kadar igrenc. :KK37:
    Insallah kalkar giderler ne diyim, zor. Ev alma komsu al diye bosa dememisler.

6. 8 Kasım 2013
  7. MissCherryBlossom

MissCherryBlossom Popüler Üye Pro Üye

Beğenileri:
    2.511
    Ödül Puanları:
    113
    Hintliler gercekten korkunc. Hele yemek yaptiklari zaman yanlarinda duramazsin. O kokular ustlerine baslarina da siner zaten.

Ne diyeyim bilemedim acikcasi. Benim de Hintli bir komsum var, Allahtan cok tembel ve yemep yapmiyor :KK1:

8. 8 Kasım 2013
  9. ikrapoyraz

ikrapoyraz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    onlarında kendi evlerimi yoksa kiradalar mı? ona göre şikayet edebilirsiniz

10. 8 Kasım 2013
  11. selinax

selinax want what you have Üye

Beğenileri:
    195
    Ödül Puanları:
    0
    hani kedi köpek besleseler evcil dersin, ama öyle tavuk falan beslemek, kümes olması çiftlikmi orası ne bileyim, yasak değil mi? hangi ülke burası. mesela amerikadaki hintliler çoğu geleneksel kıyafetleri ile dolaşırlar ama pis olduklarını göremedim sanırım evrim geçirmişlerdi :KK1:

12. 8 Kasım 2013
  13. ahu_nur

ahu_nur ****Gülümse Kaderine**** Üye

Beğenileri:
    723
    Ödül Puanları:
    113
    Çaresi var canım,eger bir komşu ister apartman olsun isterse mahalle olsun oranın huzurunu bozuyorsa komşularla birlikte imza toplayıp attırabilirsiniz.Ev sahibi-kiracı fark etmez kim oranın huzurunu bozuyorsa gereken işlemler yapılır artık ama komşularınızın imza vermesi şart şikayet için.

14. 8 Kasım 2013
  15. ahu_nur

ahu_nur ****Gülümse Kaderine**** Üye

Beğenileri:
    723
    Ödül Puanları:
    113

Kiracı-ev sahibi fark etmez canım yeni kanuna göre eger oturdugu yerin(apartman-mahalle)huzurunu bozuyorsa yeni kanuna göre ev sahibi bile olsa evden atılıyor.

16. 9 Kasım 2013
  17. Spagetti_

Spagetti_ Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    demekkı yanlız degılmısız desenıze. allah sızede sabır versın o zaman :KK31:

18. 9 Kasım 2013
  19. Spagetti_

Spagetti_ Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    8
    tahmın ettıgımız kadarıyla kendı evlerı. bahcelı mustakıl bır ev