Yanak estetiği

Konusu 'Yüz Estetiği' forumundadır ve Elif tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  7 Nisan 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.629
  Beğenildi:
  5.164
  Ödül Puanları:
  438
  Yanak estetiği dendiğinde 2 tür dokudan bahsedilir: 1- Elmacık kemikleri 2- Yanağın yumuşak doku kitlesi. Yüzün güzelliğinin temelinde en önemli doku yüz kemikleridir.


  ıskeletler birbirine çok benzer gibi görülse de asıl olarak bir yüzü bir diğerinden ayıran temel farklar yüzün kemik yapısındadır. Bu nedenle burun, çene ya da elmacık kemikleri bir yüzü güzel yapan en temel 3 yapıdır. Kemik yapılar gerektiği büyüklükte ve gereken şekilde gelişmemiş ise yumuşak yanak dokuları üzerinde yapılacak bir işlemin çok memnun edici olması zordur. Amam iyi gelişmiş elmacık kemikleri olan kişilerde yanak güzelliği hala bir kaygı oluşturuyorsa o zaman da çok daha basit işlemlerle yumuşak yanak dokusu üzerinde bir değişiklik yaratılmalıdır.

  Elmacık kemikleri o yüzün gerektirdiği şekilde belirginleştirilip ya da küçültülebilirler. Elmacık kemiği üzerinde uygulanan estetik girişimler bir yüzün güzelliğini aniden ve çok belirgin bir ölçüde etkiler. Çene kemiğinde olduğu gibi elmacık kemiği için hazırlanan ve istendiği gibi şekil verilerek kullanılan elmacık kemiği protezleri vardır.

  Elmacık kemiği o kişinin istediğinden çok daha fazla belirgin ise bu belirginliğin giderilmesi daha kolaydır. Hangi yönde olursa olsun elmacık kemiği üzerinde uygulanan bir işlem yüzde hemen ve çok etkili bir değişim yaratır. Kemik doku üzerinde işlemler için hastanede kalış ya 1 gün olur ya da hiç kalınmaz. ıyileşme 2 haftadır. Şişlik ve morluk oluşabilir ya da yapılan işleme göre hiç oluşmaz.

  Elmacık kemiği normal gelişim göstermiş kişilerde ise yanak güzelliği için bir endişe varsa yapılacaklar yanağın yumuşak dokularının üzerindedir. Bu işlemler çok daha hızlı ve rahat işlemlerdir, ve kişinin kendisinden alınan ya da dışarıdan eklenen çeşitli dolgu maddeleri ile yanak belirginleştirilebilir ya da sarkan dokuların askılanarak toparlanması gerekebilir. Yumuşak doku takviye edilmesi gerekli görülürse bu kişinin kendi dokularından ya da vücuda zararı olmayan bazı dolgu ilaçları ile uygulanmaktadır. Bu durumda lokal anestezi ile uygulanan işlemler için hastanede kalış gerekmez, iyileşme süresi 2 gün ile 1 hafta arasında değişir.


  estetikbilgi.com