Yangına inat ormanı yaşat kampanyası

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve esyn tarafından 13 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : esyn
  1. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    CNN Türk "Yangına inat ormanı yaşat" kampanyası başlattı,

12 milyon hektarlık alanın yeniden yeşillendirilmesi için yapılan bu kampanya 28 Ağustos'a kadar sürecek.

Yanan 1 hektarlık alan için 6.000 lira gerekiyor.

Bu kampanya boyunca sanatçılar, ünlüler çevreyle ilgili mesajlar verecekler, özel programlar hazırlanacak, daha önceden yanıp başarılı şekilde ağaçlandırılmış bölgelerin hikáyeleri anlatılacak.

28 Ağustos'ta Cüneyt Özdemir'in sunumuyla Aspendos'ta yapılacak ve bir-çok sanatçının katılacağı özel geceyle de kampanya sonlandırılacak.

Çocuklarınızın sizin gördüğünüz yeşili görmesini istiyorsanız bu kampanyaya katılın.

Kampanya boyunca -tüm operatörlerden- 1923'e boş mesaj gönderenlerin cebinden 5 lira çıkacak ama inanın hepimizin kazancı çok fazla olacak...

Alıntı

:smiley-cool:

Son düzenleme: 13 Ağustos 2008
  2. 13 Ağustos 2008
  3. melody

melody Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    hemen gönderdim..umarım doğru bir kampanyadır.

4. 18 Ağustos 2008
  5. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    umarım yerini bulur.
    bakıyorumda pek ilgilenen olmamış :kızgın:
    hadiiiiiiii hanımlar.durmayın.gelecek için küçüçük bir yardımda bulunalım.çocuklarımız için.:KK46:

6. 18 Ağustos 2008
  7. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    evet güzel bir kampanya. ama bence hep beraber toplanıp yanan yerlerin yerine 1 ağaç kendimizin dikmesini daha çok isterdim...Hem kendi ağacımız olurdu hemde dikildiğinden emin olurduk...

8. 18 Ağustos 2008
  9. nrsnkma39

nrsnkma39 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    selam hem Ankaralılar köşesinde hemde maille arkadaşlarıma haber vereceğim.Msn başlığımdaki iletimi hemen değiştiriyorum.<ORMANLARIMIZ YANMASIN,ÜLKEMİZ ÇÖL OLMASIN>

10. 18 Ağustos 2008
  11. nrsnkma39

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Yangına inat ormanı yaşat, 1923&#8217;e SMS at

Antalya&#8217;da yaşanan ve 16 milyon ağacı kaybettiğimiz yangın sonrasında bölgenin yeniden yeşillendirilmesi için kanalların taşın altına elini koyması gerektiğini yazmıştım cumartesi günü...

İlk ses CNN Türk&#8217;ten geldi.

Bu konuda zaten bir çalışma içindeymişler, dünden itibaren de "Yangına inat ormanı yaşat" kampanyasına başladılar.

12 milyon hektarlık alanın yeniden yeşillendirilmesi için yapılan bu kampanya 28 Ağustos&#8217;a kadar sürecek.

Yanan 1 hektarlık alan için 6.000 lira gerekiyor.

Bu kampanya boyunca sanatçılar, ünlüler çevreyle ilgili mesajlar verecekler, özel programlar hazırlanacak, daha önceden yanıp başarılı şekilde ağaçlandırılmış bölgelerin hikáyeleri anlatılacak.

28 Ağustos&#8217;ta Cüneyt Özdemir&#8217;in sunumuyla Aspendos&#8217;ta yapılacak ve bir-çok sanatçının katılacağı özel geceyle de kampanya sonlandırılacak.

CNN Türk ilk adımı attı, rakip-makip demeden diğer kanalların katılımıyla bu iş büyümeli, seferberliğe dönüşmeli.

Hiç değilse şu SMS tanıtımları tüm kanallarda ücretsiz yayınlanmalı...

Çocuklarınızın sizin gördüğünüz yeşili görmesini istiyorsanız bu kampanyaya katılın.

Kampanya boyunca -tüm operatörlerden- 1923&#8217;e boş mesaj gönderenlerin cebinden 5 lira çıkacak ama inanın hepimizin kazancı çok fazla olacak...

Dün 1923&#8217;e ilk mesaj atanlardan biriydim, siz de bir omuz verin derim.

12. 18 Ağustos 2008
  13. nrsnkma39

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    CNN Türk, Çevre ve Orman Bakanlığı'yla birlikte Antalya'da yanan ormanlarımızın yerine yeni fidanlar dikilmesi için "Ormanı Yaşat" kampanyasını başlatıyor. Türkiye'nin ormanlarının 12 milyon hektarı sahil şeridinde yer alıyor ve bunların %58'i risk altında bulunuyor. Yanan 1 hektarlık alan için 6000 YTL gerekiyor. Ağustos ve Eylül ayı boyunca devam edecek kampanya Zeynep Özyol'un Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile yapacağı özel röportajla başlıyor. Röportajda; 'son yangında ne kadar alan yandı, bugüne kadarki yapılan çalışmaların sonuçları neler, ormanı geri kazanmak mümkün mü, ormanların korunmasıyla ilgili uygulama dünyada nasıl, bizde nasıl?' sorularına yanıt aranacak.
    Cnn Türk / 14.00
    11.08.2008

14. 18 Ağustos 2008
  15. teh-3

teh-3 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  16. 19 Ağustos 2008