Yanık izi kalmaması için bir yol bilen var mı?

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve mulberry tarafından 13 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : mulberry
  1. mulberry

mulberry Çok şükür Allahım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam arkadaşlar,
    aranızda yanık izi kalmaması için yapılabilecek birşeyler bilen var mı? senağlama

2. 13 Mayıs 2008
  3. nar

nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun cnm yanık olduğunda soğuk suya tuttuktan sonra madecasol krem var onu sürersen iz kalmaz

4. 13 Mayıs 2008
  5. mulberry

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım. aslında bir solüsyon varmış. tentürdiyot gibi kırmızı renkli bir ilaçmış. ama adını bilmiyor bana tarif eden kişi. o ilacı belki kullanan vardır diye merak ettim

6. 13 Mayıs 2008
  7. mulberry

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim canım. aslında bir solüsyon varmış. tentürdiyot gibi kırmızı renkli bir ilaçmış. ama adını bilmiyor bana tarif eden kişi. o ilacı belki kullanan vardır diye merak ettim

8. 13 Mayıs 2008
  9. EU3

EU3 Guest

selam arkadaşım yanığın geçtiyse madecassol gayet iyi bir ilaç birde konturbeks diye bir ilaç var oda iyi siilikon gibi birşey atrıca yanık olan yer kesinlikle güneş görmemesi lazım geçmiş olsun.

10. 13 Mayıs 2008
  11. serpilce

serpilce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merak ettim acaba bu ilaç hertürlü yanık için kullanılırmı kızım parmağını ütüde yakmıştı bende hemen suyun altına tuttum evde bepanten vardı ondan sürdüm oda işe yaradı ama hala izi var geçermi acaba büyüdükçe:uhm:

12. 14 Mayıs 2008
  13. dilaygul

dilaygul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bi kere iz kalmamasi için kabugun kalkmamasina dikat et bide uzun sure gunese çikarma çünki diger yerler esmerlesirken yara olan yer beyaz klir ve iz kalmasi daha muhtemeldir
    benimdebasima geldi bu doktorumun tavsiyesia ama kizim kuçuktu ve tutmadi ne yara kabugunu nede yara bandinihaliyle leke kaldi
    geçmis olsun canim

14. 15 Mayıs 2008
  15. Kxixzxixm Nazo

Kxixzxixm Nazo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    CANIM BEN ÖLE KREM İSMİ FALAN VERMİYCEMDE ELMAYI SOY KABUĞUNUN İÇ TARAFINI YARA YERE SÜR GÜNDE 3 VEYA 4 KERE YAP GERÇEKTEN İŞE YARIYO KOCA KARI İLACI SAYILIR ÇOKKKKK GEÇMİŞ OLSUN HAYATIM:teselli:

16. 15 Mayıs 2008
  17. mariya

mariya Guest

yenimi yandı açaba geçmiş olsun

18. 15 Mayıs 2008
  19. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bizim komşunun bebeği sobaya iki elinide yapıştırmıştı. ondan öğrenmiştik bizde. kireç ıslanırda dinlenmeye bırakılır bilmem bilirmisiniz. üzerine durlu su çıkıyor o suyu kireç karıştırmadan alın ve içerisine zeytinyağı koyup karıştırın. yanığa sürekli bu karışımdan sürün eğer yanık su toplamışsa ufacık delerek suyunu çıkartın o su yaranın derinleşmesine sebep oluyor. çok faydalı bir karışım biz sürekli yapıp bulunduruyoruz sizde deneyin.