Yanık İzlerini Geçiren Reçeteler Buraya...

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve callisto_jade tarafından 17 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

17 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : callisto_jade
  1. callisto_jade

callisto_jade Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanık izlerini geçirecek yöntemleri bilenler lütfen yazsın.geçen galiba Suna Dumankaya Derya Baykal'ın programındareçete vermiş yanık izleri için.bilenler lütfen yazsınlar.gerçekten minnettar kalıcam.

2. 17 Mayıs 2007
  3. canan

canan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi yapılmış kantaron yağının yara ve yanık izini(ameliyat dikişi dahil) iyileştirdiğini hatta bereberinde ağrı ve acıyı dindirdiğini söyleyebilirim.

denendi onaylandı...

sağlıkla kalın.

4. 17 Mayıs 2007
  5. callisto_jade

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben özel yaptırdım köylülere kullandım ama izlere pek bi faydası olmadı.yanık tazeyken sürmek gerekiyormuş.

6. 17 Mayıs 2007
  7. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yanık tazeyken izi yok edilmek için bazı karışımlar yapılabilir,
    üstünden zaman geçmiş yanık izleri sadece estetik ve soyulma peeling yöntemiyle yok edilir,

aksini söyleyende çıkamaz,bu başlığı açtığına göre bende sen yazmışındır sandım ve benim gibi bir sürü kişi boşuna bakmış oldu,

8. 17 Mayıs 2007
  9. canan

canan Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir ilaç daha...

aynısafa (portakal nergisi (Calendula officinalis)) kompres veya merhem biçiminde kullanılabilir. aynısafa merhemi şöyle yapılır. iki-üç avuç aynı safa çiçeği sap ve yapraklarıyla birlikte güzelce kıyılır. yarım kilo tereyağı veya margarin tencerede eritilir. kızartma sıcaklığına kadar kızdırılır. kıyılmış aynı safa tencereye atılır ve karıştırılır. bir kaç dakika sonra ocaktan indirilir. kapağı kapatılarak demlemeye bıraklır. gece boyunca serin bir yerde bekletilir. ertesi gün yağ akışkan hale gelinceye kadar ısıtılır. üstüne tülbent serilmiş bir süzgeçten geçirilerek süzülür. posalar sıkılmaz. sıcak merhem kapaklı küçük cam veya porselen kaplara aktarılır. soğuduktan sonra kapakları kapatılarak buz dolabında saklanır. bu merhem isveç şurubu ile sık sık değişimli olarak kullanılırsa ağrı diner. iltihaplanma olmaz ve yanan deri genellikle ölmez.

bunun dışında sarı sabır (Aloe vera), sarı kantaron (Hypericum perforatum) merhem ve yağları da kullanılabilir.

yaren_76... aksini söylüyorum bu merhem etkili olacaktır. dikkatli hazırlanması önemli.. her türlü hastalığın doğada mutlaka çaresi vardır....

10. 18 Mayıs 2007
  11. callisto_jade

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sende de mi yanık var?

12. 18 Mayıs 2007
  13. yaren_76

yaren_76 mareşal Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    izi kalmış yanık üstündende çok süre geçince hiç bir şey o izi yok etmez arkadaşlar,

yanık kapanmadan uygulanırsa okey,geçmiş yaranın yama gibi olmuş izi zor kaybedersiniz

14. 18 Mayıs 2007
  15. maze

maze Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benimde yüzüm kızartma yağının sıçraması sonucu yanmıştı ama çok kötü olmuştu göz kapaklarım bile yanmıştı
    herkes yağ yanığının izi kalır gitmez demişlerdi ve çok üzülmüştüm Allahtan 1. derece bi yanıktı ..
    elmayı özellikle eksi yeşil elmayı rendeliyordum yüzüme maske yapıp 1 saat bekletiyordum çok faydasını gördüm tabi bununla birlikte doktorun verdiği yanık kremini de kullandım şimdi çok şükür iz falan kalmadı fürüzsüz bir cilt oluştu hatta o dönemler sivilcelerim çoktu bu tedaviden sonra % 70 oranında azaldı:)

YanıK çok kötü ben yaşadım. Allah bizi hem bu dünyada hemde diger dünyada yanmaktan korusun

16. 20 Mayıs 2007
  17. fish

fish Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    canım benimde küçükken yanagım ütüye yapışmış annem düzenli bir şekilde elma sürmüş şimdi eser yok yanıkta bide arkadaşımın koluna fabrikada kimyasal bişey dökülüp kolu yanmıştı baya onada domuz yağı sürmüşler hiç bişey kalmamıştı.Benım bıldıklerim bu kadar

18. 20 Mayıs 2007
  19. EU1

EU1 Guest

benim de bacağım yanmıştı motorun egsozuna çarpmıştım ve bu soket çoraplar baklava dilimli naylon olan bacağıma yapışmıştı derimin egsoz da kaldığını görmüştüm resmen ama şimdi hiç iz yok 3 yıl gibi bi zaman da geçti.