yanlız kalamayan oğlum ve kafayı yiyen ben

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve andina222 tarafından 8 Haziran 2009 başlatılmıştır.

8 Haziran 2009
    Konu Sahibi : andina222
  1. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar , benim yavrukuş son zamanlarda bi tuhaflaştı hiç yanlız kalamıyo mirmirmirmir
    daha önce de ilgiyi çok seven ve yanlız kalmak istemeyen bir çocuktu ama son bir haftadır çok değişti , her an her saniye beni istiyo yanında , biraz önce bakıcısını aradım kız da aynı şeyi söylüyo :1no2:
    eskiden en azından oyun halısına bırakınca 10-15 dakika oynardı sonra beni aramaya başlardı , şimdi halıya bırakıyorum hemen bana bakıyo , beni gözleriyle takip etmeye başlıyo kapıdan çıktığımı görünce de kıyamet kopuyo :1no2:
    napıcam ben , neden böle oldu bu çocuk ? son günlerde 4 diş birden çıkardık aynı anda , onun sıkıntısını çok çektik acaba o mu etkiledi anlamadım ki ben , tuvalete bile gidemiyorum ya :nazar:
    fikri olan var mı?

2. 8 Haziran 2009
  3. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yok valla aynısı bizde de var.Tek başına olmaya tahammülü yok.Sürekli yanında olup onunla oyun oynayacaksın.Beni al diye ellerini kaldrııyo gözlerime bakarak ağlıyo:) yandık valla.ılgisini çekecek oyuncaklar falan aldım ama hepsi bi yere kadar aklına geliyo tekrar mızzırdanıyo.

4. 8 Haziran 2009
  5. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    dişlerinden dolayı mızmızlanıyodur annesi sana
    piroş kendi kendine çok güzel oynuyor halısında da oynuyor,önüne oyuncak koyuncada oynuyo kendi başına takılabiliyo:)

6. 8 Haziran 2009
  7. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizdede aynı durum maalaesef.ama bu döneminözelliğidir arkadaşlar endişe etmyin.çocuk gelişimci olarak söylüyorum. bebekler anneyi babayı ve yabancıları ayırt ediyor.bu ayda kaybetme duıygusunu öğreniyor.ve sevdiği nesne gidince geri gelmeyeceğini düşünüyor. anne bıraktığı zaman bidaha gelmeyecek korkusu taşıyor.deneme yapabilrsiniz,oynadıı bir oyuncağı battaniyesini altına saklayın ondan hemen vazgeçer yani aramaz.onun için oyuncak gitti.8-9 aydan itibaren bu duygu kaybolur.gidenin geleceğini bilir.hafızası bu yönde işlemeye başlamıştır.fakat anne farklı olduğu için bazı bebeklerde anneye bağımlılık başlar.onun hiç gitmesini istemez.

8. 8 Haziran 2009
  9. mucizee

mucizee annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    andinacım bizdede aynı sorun var ama yeni başlamadı doğduğundan beri bu boyle benim kızım kucakcı aynı odada olsak bile dibinde olacaz illa.asla yanlız kalmıyor ben de bu konuda çokk zorlanıyorum bi şey almak için odadan çıksam hazır başlıyor hemen ağlamaya kendi ihtiyaçlarımı o uyurken yapmaya çalışıyorum.bazen çok bunalıyorum.eşimin gelmesini iple çekiyorum.geç ğelincede hırsımı zavallı adamdan alıyorum
    bu arada piraye ben senin piroşa hayranım çoçuk degil tam bir melek

10. 8 Haziran 2009
  11. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    tatlım büyüdükçe huy değiştiriyorlar,hatta benimki 1-2 ayda bir huy değiştiriyo.tüm hayatımız düzenimiz değişiyor,alıştık artık.dişlerde etkilidr tabi.üzme kendini,büyüyor minnoşlar ondan böyle oluyor.biz büyüyoruz diyorlar :))

12. 8 Haziran 2009
  13. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya ağlarım ama ben şimdi :1no2:
    ben çalışan bir anneyim her sabah bırakıyorum oğlumu , o kadar masum bakıyo ki arkamdan ah bide ağlarsa perişan olurummmm mafoldumben

14. 8 Haziran 2009
  15. andina222

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ahh o piroş yok mu tam bir güçük hanfendü :1hug:

16. 9 Haziran 2009
  17. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    sehanın dediği gib nesne süreklliliği kazanmadılar henüz onunla alakalı heralde ama ben de işe çok zor giden bir olarak eğer arkamdan ağlarsa hiç gidemem gibi geliyor bakalım ne olacak

18. 9 Haziran 2009
  19. minik81

minik81 cennet kokulum Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aynı dert bizdede var bazen söyleniyorum kızım sen nasıl emekliycen hep kucak hep kucak diye hep dibinde olcak kucakta şarkı söyliycen gezincen oynıycan onunla yemek bile yaptırmıyo bana yürütece koyuyorum yemek yapıyım diye oynuyo müzikleriyle oyuncaklarıyla sonra bakınıyo ben yokum başlıyo vızır vızır vızıldamaya

mucize aynen bende hıncımı eşimden alıyorum adam uyumaya görsün bi yandan kızı uyansın diye bağrınıyo biyandan ben sen uyuyon ben koca gün bu çocuğu gezdiriyorum al kızını diye :):) yakında adam evden kaçıcak iki cadı ile uğraşamıycak daha fazla