Yanyalı Fehmi Lokantası

Konusu 'Gurme Öneriyor' forumundadır ve Elif tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2009
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  Yanya`dan (Yunanistan`ın batı kısmında bir kent) göçle gelen Sipahioğlu eşrafından Hüseyin Horp`un oğlu 1891 doğumlu Fehmi Efendi meraklı olduğu Türk mutfağını 1919 da Kadıköy`de saraydan ayrılma bolulu Hüseyin Efendiyi baş aşçı yaparak lokantacılık mesleğine başlamış. Yahyali Fehmi Lokantası şu anda ailenin 3. kuşak yöneticileri ile Osmanlı mutfağını damak lezzeti tutkunlarına sunmaya devam ediyor.
  http://4.bp.kadinlarkulubu.com/_NCjZ45Tkl2E/RyWf3azbiPI/AAAAAAAABHc/vk7Kgsi4qNo/s400/yanyali.jpg
  Yanyalı Fehmi Lokantası (Yanyalı mutfağı) osmanlı mutfağı çerçevesi içinde seçilmiş yemek çeşnilerini, unutulmaya yüztutmuş türk mutfağını, kültürünü damak tadıyla, göz zevkiyle 87 yıldır sizlere sunmaya devam etmektedir. Hergün servisini 100`e yakın çeşniyi sunan, dekoru temizliği cd`den alan klasik türk müziği ni dinleterek gönül hoşluğu içinde güler yüzlü hizmet veren personeliyle damak tadını birleştirerek türk mutfağını yaşatmaya çalışıyoruz. Mühessesimiz sizlerin sağlığına önem vermektedir.

  Malzeme kullanımında en kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Yemeklerimizde kullanılan yağların kolestrolleri sıfır olan fındık yağı, mısırözü yağı ve zeytinyağ kullanılmaktadır. İsteğe bağlı rahya vermesi için (yoğurtlu kebap ve pilav gibi) az miktarda tereyağ katılmaktadır. Etlerin yağ ve sinirleri temizlenip, mevsimin taze sebzeleri günlük getirilip sunulmaktadır.

  Yanyalı Fehmi Lokantası hergün 10:30-22:30 arası hizmet vermektedir.

  istanbul.net.tr