Yapamazmışım:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve gerekli tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gerekli
  1. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar çok sıkldı canım. Dün akşam rutin kontroller için doktora gittik. Doğum şekliyle ilgili bir kaç soru sordum. Doktorum şu an biraz daha erken olduğunu fakat öncelikle benim ne istediğimi sordu. Normal doğum istediğimi ve bir o kadar da korktuğumu belirttim. Doktorum ilk günden beri panik hallerimin , tedirginliğimin farkında aslında. Bana senin normal doğum yapman çok zor. Bu korku ve heyecanla yapamazsın gibi birşeyler söyledi. Önümzde biraz daha zaman var normal diyorsan ben bunu başaracağım de ve detayları düşünme dedi. Ama önce kafanda hallet dedi. Ay çok canım sıkldı. Aksilik olmadıkça sezeryan da istemiyorum. Doktorumun senin yapman çok zor demesi çok sıkıntı verdi bana:KK43:

2. 17 Ocak 2009
  3. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Kendisinin de işine gelmemiş olabilir. Sezeryan onlar için çok rahat çünkü...
    Herkes korkuyor, siz doğru olduğunu düşündüğünüzü yapın.

4. 17 Ocak 2009
  5. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Dr doğru söylemiş canım
    henüz çok erken
    bu nedenle kendini şimdiden strese sokmamalısın
    normal doğum yapacağım derken,
    bakarsın bebek çok iri olur veya bebek ters gelir
    dr mecbur kalır sezeryan yapar,

yani demek istediğim gerçekten çok erken
    senin yapman gereken hamileliğin tadını çıkarmak
    bebek hazırlıkları yapmak

nasıl olsa olacak doğum
    kimse kalmamış annesinin karnında aylarca, yıllarca

keyfine bakkkkkkkkkkkkk

6. 17 Ocak 2009
  7. kralice1976

kralice1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ben su anda 20 aylik olan oglumda sezaryen oldum ve simdi 2 ay sonra ikiz kizlarimda da yine sezaryen olmak zorundayim. bence esas sezaryenden korkun sonucta bastan basa yarilacak karnin butun organlarin disari cikacak bebek alindiktan sonra yine iceri tikilacak hepsi. Ilk hafta iki buklum gezeceksin agrin olacak kucucuk bebegini bile kucagina alirken zorlanacaksin. Ufak bir ihtimal de olsa belki enfeksiyon olacak. halbuki epiduralla normal dogum yaparsan hem hic aci duymayacaksin hem de dogumdan sonra hemen ayaga kalkacaksin hic agrin sizin olmayacak. Ama tabii sezaryen bebek icin cok rahat ve riski yok. Iki yontem de zor ama bence nedensiz sezaryen olma. Sevgilerr
    Ece

8. 17 Ocak 2009
  9. sherry456

sherry456 Guest

bence dr un doğru söylemiş cnm.daha şimdiden stres yapmışsın.bunu hiç düşünme derim bende çok korkuyordum ama normal doğurdum ve inan doğum acısı sancısı diye bişey hatırlamıyorum bile.
    hiç kafayı takma buna anın tadını çıkar nasıl olsa bi şekilde çıkacak.

10. 18 Ocak 2009
  11. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında bu açıdan da düşündüm. Zaten doktorumun da sezeryandan yana bir hali var. Bana göre normal doğum yapamazsın dememeliydi. Her korktuğumu söyledğimde sezeryan yaparız o zman diyor.E bu da beni ürkütüyor..

12. 18 Ocak 2009
  13. ficipi

ficipi ............... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    ohooo daha cok var be canım..sımdıden dusunme bunları sen...
    yanı dusunde takıntı yapma..
    once ne ıstediğini ıyı bil..normal ıstıyorsan sonun akadar dıret ve korkme.sen kendıne guvenmezsen yaparım dıyemezsen doktor mu sana guvencek???herlade ole der sana..ıkı sancı cekıp dayanamıyrum sezaryene alın benıı dıye bağıracağını düşünür tabi..
    kolay bır doğum yapman ıcın once zaten kendınne guven sart.eğer guvenın tam değilse ıc bu ıse kalkısma..
    hem sımdıden bukadar takıntı yaparsan hamıleliğin tadını cıkaramazsın.
    zaten son gunlerde bunlarla kafanı yeterınce yoracaksın..

14. 18 Ocak 2009
  15. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Canım senin gibi düğünüyorum. Nedensiz sezeryan olmak istemiyorum. Eşim de hekim ve keyfi sezeryanı istemiyor. Gel gelelim bulunduğum ilde normal doğumda epidural uygulanmıyor:1no2: Gerçi ağrıya dayanıklıyımdır da şu doğumu facia gibi anlatanlar olmasa:eek: ..

Son düzenleme: 18 Ocak 2009
  16. 18 Ocak 2009
  17. gerekli

gerekli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Haklısınız erken olduğunu biliyorum. Doğumum nisan ın ilk haftası nasipse. Ama elde değil. İnsan düşünmeden edemiyor.

18. 18 Ocak 2009
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106

arkadaşa normal doğumun rahatlığını anlatacağım diye sezeryanla doğum yapmak isteyenleri ve zorunlu olanları korkutmuşsun.
    Renklendirdiğim kısımlardan bahsediyorum, yok böyle bir şey karın baştan başa yarılmıyor, bütün organlar falan dışarıya çıkarılıp,yine içine tıkılmıyor... Ben okurken güldüm, ama bilmeyen korkmuştur.