yapışıklık ve tıkanıklık hk.

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mepekel tarafından 19 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Mart 2010
    Konu Sahibi : mepekel
  1. mepekel

mepekel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba
    8 yıllık evliyim 3 yıl önce hsg çekildi ve işlemden 1 saat sonra aşırı derece karın ve kasık ağrısyla hastaneye gittim.3 gün hastanede kaldım. o zamanlar sorun olmadığı söylenmişti.4 kere aşılama denendi tutmadı. yaklaşık 3 aydır başka doktorların incelemesi neticesiyle sağ tüpümde sorun olduğu yada tıkalı olduğu söylendi ve 1 hafta önce yeni hsg çekindim yapışıklık çıktı. Şu an tüp bebekte yaptırsam tutmayacağı söyleniyor. önce histereskopi yapılması söyleniyor sonra laparoskopi. 2 m myom vardı. Aşılama ilaçlarından sonra 4-5 m arası oldu.(rahim üst duvarında)histeroskopi yada laparoskopiden çok korkuyorum internetten okuduğuma göre zararları çokmuş sizce ne yapmalıyım. direk tüp bebek yaptırmış olsam tutma olasılığı nedir. yapışıklık 3 sene önce neden gözükmedi de şimdi ortaya çıktı. hsg filminde acaba enfeksiyon mu kapmışımdır. bilgiledirirseniz sevinirim. (bu arada sakız çiğnerken parça parça istemeden yutuyorum acaba onunda ekisi varmıdır) sayglarımla

2. 22 Mart 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar hikayenizde bahsettiginiz gibi buyuk ihtimalle 3 yil once cektirmis oldugunuz filmden sonra enfeksiyon gecirdiginiz anlasiliyor fakat bu yalnizca filmden kaynaklanmayabilir sizin tuplerinizin de iltihaba meylinden dolayi da bu sonuc meydana gelmis olabilr. yanlizca onemli sorun 3 gun hastane de kaldiktan sonra doktorunuzun size bu durumun bir zarar verip vermedigini tibben kontrol etmemis olmasi ve buna bagli olarak hem zaman hem de maddi kayiplariniz olmus
    gelelim bugunku durumunuza eger tupunuz veya tuplerinizde bizim hidroalpinks diye adlandirdigimiz enfeksiyon varsa alinmasi gerekir myomunuz icin se buyuklugu ve rahim duvarina ne kadar yakin oldugunu gormek gerekir laparoskopi ve histereskopiden korkmayin en son teknoloji gelismis ameliyattirlar esas onemli olan tecrubeli ve bu konuda uzman olan bir doktora ve gelismis teknoljisini icinde barindiran bir kuruma yaptirmaniz halinde bir problem olmayacaktir.
    direkt tup bebek denersen mesele burada yanlizca bizim icin tutmasi degil devam etmesi dusmemesi erken dogum gibi birtakim tehlikelerin de bertaraf edilmesi gerekiyor yani sozun kisasi is yanlizca tutmakla bitmiyor ilerde yasayabilecegin daha buyuk sorunlar sana dusundugunden daha cok zarar verebilir bizim buradaki amacimiz siz hastalari bu gibi tehlikelerin varligini dogrulugunu tesbit edip emin oldiuktan sonra sizleri korumaktir
    cikletle ilgili sorununun bu konuyla uzaktan yakindan alakasi yok
    bana ulasmak istersen 02122300809 veya 05332806460 dan ulasabilirsin sevgiler

4. 22 Mart 2010
  5. mepekel

mepekel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hocam çok teşekkür ederim. sizinle irtibata geçeceğim.
    saygılar

6. 23 Mart 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    ben tessekkur ederim görüşmek dileğiyle

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.