Yapmayın bunu artık, lütfen!

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve hera^^ tarafından 2 Ekim 2008 başlatılmıştır.

  2 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 1. hera^^

  hera^^ Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2008
  Mesajlar:
  710
  Beğenildi:
  911
  Ödül Puanları:
  198
  ................
   
  Son düzenleme: 13 Eylül 2009
 2. 5 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 3. BolSekerli

  BolSekerli ((B&M)) Pro Üye

  Katılım:
  26 Nisan 2007
  Mesajlar:
  3.285
  Beğenildi:
  33
  Ödül Puanları:
  148
  Peki o zaman bende eğitimci olmayan ama ders veren birisi olarak konu hakkında fikrimi beyan etmek istiyorum. İngilizce öğretmeninden aldığım özel derste hocayla birlikte çözdüğümüz 100 sorunun sadece 55'i doğru çıktı???
  Bana sorarsanız ders vermek için illa ki Eğitim Fakültesi mezunu olmanız gerekmiyor. Kapasiteniz olsun!
   
 4. 5 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 5. Cahil Peri

  Cahil Peri Aktif Üye Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  142
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Benim genel olarak gözlemlediğim durum şudur. fen edebiyat mezunu insanlar öğrencinin seviyesine inmekte zorlanıyorlar ve konuyu öğrenciye aktaramıyorlar. arada gerçekten iyi ders verenler var ama azınlıkta.özellikle öğrenciyken ilköğretim öğrencilerine ders verenler var. tamam harçlıklarını çıkarıyorlar ancak çoğu kişi branşına hakim olmadan ders veriyor.

  bence çocuğunuzun dersini çaktırmadan gözlemleyin. öğretmenin dersi aktarışını ve çocuğunuza bi faydası olup olmadığını anlayın. çocuğunuz öğretmenin nasıl diye sorduğunuzda iyi der geçer.
   
 6. 5 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 7. shiftcan

  shiftcan Popüler Üye Üye

  Katılım:
  4 Nisan 2008
  Mesajlar:
  2.157
  Beğenildi:
  549
  Ödül Puanları:
  113
  benim en yakın arkadaşım harçlığını çıkartmak için bir ilkokul öğrencisine yardım ediyor. dikkat ediniz ders vermiyor yardım ediyor. kızın annesi çok yoğun dolayısıyla kızın ödevleriyle ilgilenemiyor. e bu iş içinde arkadaşım yardıma koşuyo ve ödevlerini yaparken başında duruyor anlamadığı yerleri anlatıyor. ödevlerini kontrol ediyor. ve ona da maddi açıdan yardımcı oluyor. fakat özel ders ise bence de işin uzmanından alınmalı ama uzman illa eğitmen olacak diye bir şart yok yeteri bilgi birikimine sahipse ve bunu aktarma kabiliyeti varsa ders verebilir. örneğin ben veremiyorum çünkü bilgimi karşımdakine anlatma özürlüyüm ve sabrım kesinlikle yok
   
 8. 6 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 9. yorgun savaxsxçxix

  yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  7.562
  Beğenildi:
  18
  Ödül Puanları:
  148
  ben eğitim fakültesi mezunu bir öğretmenim. severek, isteyerek seçtim mesleğimi. ancak okuduğum bölümde, algısı zayıf, iletişim becerisi gelişmemiş, konulara hiç de hakim olmayan, ezber yaparak iyi notlar alan, ya da sadece geçer notlarla mezun olmuş arkadaşlar vardı. bu da gösteriyor ki, eğitim fakültesi mezunu olmak iyi öğretmen olmak anlamına gelmiyor!

  ayrıca sözleşmeli, vekil, ücretli öğretmenlik yapan bir sürü eğitim fakültesi mezunu olmayan arkadaş var. öğrencinin sınıf öğretmeni, mesela mühendislik ya da mimarlık mezunu oalcak okulda, özel ders için eğitim fakültesi mezunu aranacak. biraz garip değil mi, sizce de?

  okuduğum yıllardan beri fen-edebiyat-eğitim fakültesi mezunları vb konularda milletçe çok bencil düşündüğümüzü gördüm. ben eğitim fakültesini tercih ettim, çünkü hayalimdeki meslekti. diğer arkadaşlarım da vardı isteyen, ama puan farkıyla edebiyata girdiler. ya ben onların yerinde olsaydım? onlar da bana karşı böyle acımasız mı konuşacaklardı(atamalarla ilgili konulardan bahsediyorum). aslında ülkedeki sistemsizlik, eğitim sorunları, sonucunda işsiz kalma korkuları insanları biraz da saldırganlaştırıyor diye düşünüyorum.

  özür dilerim biraz konuyu geniş açılı aldım. özel ders konusunda benim tavsiyem, referanslarla hareket etmeniz. başka bir velinin ders aldığı öğretmenle irtibata geçmeye çalışın. mutlaka sözlü bir görüşme yapın. mümkünse anne-baba ve bir kısmında çocuk da yanınızda olsun. yarım saatlik bir görüşme öğretmen hakkında birçok bilgiyi size verebilir.

  zaten bilgisiz, yetersiz öğretmenler kendini belli ediyor. tabii çocuk küçükse biraz daha dikkatli olmalısınız.a.s.:enbuyukkk:
   
 10. 10 Ekim 2008
  Konu Sahibi : hera^^
 11. umut_sevgim

  umut_sevgim Popüler Üye Üye

  Katılım:
  15 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.369
  Beğenildi:
  10
  Ödül Puanları:
  146
  tebrık edıyorum arkdsım bence kısını kendını yetıstırmesi cok onemli benım anaokulu ögretmenı arkadsım cocuklardan nefret edıyor yanı her alanda ıylerde var kotulerde hıckımseye on yargılı davranmamak gerekırr....