Yaprak dökümü, aşk-ı memnu, dudaktan kalbe :(

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve kelebek088 tarafından 24 Nisan 2009 başlatılmıştır.

24 Nisan 2009
    Konu Sahibi : kelebek088
  1. kelebek088

kelebek088 Dokunmasınlar kanatlarıma Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Belki moderatörler konu yanlış yerde diyecek ama bu olaylar en çok burada oluyor diye burada söylemek istedim düşüncelerimi... Konumu boşuna taşımayın. Ben içimdekini söyleyim de sonra silin...

İkinci kadın, ikinci kadın diye uzayıp gidiyor konular... Açıyoruz yaprak dökümünü nejla kardeşi leylanın kocasını çalmış. Ama yazık zor duruma düşmüş kardeşi onu affetsin vah vah...
    Bihter adnan beyi, Adnan beyin oğlu sayılabilecek yeğeni ile aldatıyormuş. Aşkın gözü kördür diyelim kabullenelim...
    Hele o dudaktan kalbe deki kız adı neyse işte... Daha kimi sevdiği kimle olduğu belli bile değil. Bir de bebeği var kucağında... Biz bunlara ah vah edelim. Hatta bazılarımız olur böyle şeyler herkesin başına gelebilir diyelim.
    Medya da bunu güzel gösteriyor. Televizyon da arka çıkıyor biz de izleyip sesimizi çıkarmıyorsak aile kurumuna ne oldu? Neden aile kurumunun önemi kalmadı demeyelim. Artık herkes herkesi gözüne kestirebilmiş. Çocukların yanında izlemeyelim. Onların yanında ah vah demeyelim. Olabilir demeyelim. Aşkın gözü kördür demeyelim. Hatta onu izlemek bile tasvip etmek anlamına geliyor. Bari eğitim ve yeni nesiller diyorsak... Artık sorunu başka yerlerde aramayalım. Bu diziler aracılığla bize dayattırılmaya normal gösterilmeye bu ar damarı çatlamış karakterlerin yaptıkları iyi birşeymiş gibi bir de toplumda ilgi görmelerine izin vermeyelim. :1no2:

2. 24 Nisan 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ben izlemiyorum valla bıraktım.hepsi saçmaladı artık valla.abuk sabuk hikayeler,o onla bu bunla.çok doğru bir konuya değinmişsin canım tebrik ederim.

4. 24 Nisan 2009
  5. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    diziler gercek hayati yansitmiyor dizilerde herseyin dogru olmasi dogruyu gostermesi yansitmasi gibi de bir sart yok.
    dizilerin sadece `dizi` oldugunu bilerek izlersek ve bagimlisi olmazsak yuce aile kavramimiza bir halel gelmez insallah.
    halel getircek olanlarin bir diziye dahi ihtiyaclari yok zaten merak etmeyin.

6. 24 Nisan 2009
  7. drita

drita Mesuliyetleriyle Meşgul Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    sana tamamen katılıyorum arkadaşım. ben bu konuda atv deki dizileri daha aile dizisi olarak görüyorum.
    sözünü ettiğin diziler bence ailece izlenecek diziler değil aslında. haa ben yaprak dökümünün sürekli izleyicisi olmama rağmen sana tamamen hak veriyoruma.s.
    malesef bu tür yayınlar izlendikçe kanıksanabiliyor ben tehlikeli olduğunu düşünüyorum.

8. 24 Nisan 2009
  9. kelebek088

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Orası öyle ama yine de izleyip gerçek hayatta da olabiliyor böyle şeyler diyenlere çok kızıyorum. Hele hele aşkın gözü kör diyenler çok oluyor bu diziler için onlara daha çok kızıyorum Çok üzgünüm çoook

10. 24 Nisan 2009
  11. Molia

Molia Faded color of dreams ... Üye

Beğenildi:
    748
    Ödül Puanları:
    153
    Dizi i$i, ßo$ i$ ßo$..... Tv ye ßu kadar inanırsann Kafayı yersin....

12. 24 Nisan 2009
  13. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    tatlim onlarin gercek fikri zaten bu bir dizi ile degisen fikirler degil.. izledikleri hayatlar o karmasa o yalanlar asklar cartlar curtlar olabilir diyerek ihtimal vererek izliyor demek ki. o dizi ekstaradan buna cok karsi olan birisini 1 sezonun sonunda buna olabilir gozuyle baktirmiyor ki.

ben de cok ama cok yanlis buluyorum artik 3 diziyi de evdekiler izlerken arada bir bakiyorum.. midem bulaniyor cunku.. hic bir zaman boyle seyler olabilir demedim hala da demiyorum.
    cunku izlediklerime sadece `dizi` olarak bakiyorum.. gercek kesit sir kapisi felan degil ki bu.. romandan uyarlama ozellikle hepsi de.. kac yil evvel yazilmis olan romanlar hem de bunlar..

14. 24 Nisan 2009
  15. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok güzel bir konuya değinmişsin canım.yaprak dökümünü izliyordum ama izlemeyi bıraktım.bir dizide ben ekleyeyim kavak yelleri

16. 24 Nisan 2009
  17. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    evet diziler gerçekleri yansıtmıyor dizileri dizi olduğunu bilerek izlesek bir zararı olmaz falan filan söylendiğinde kulağa ne kadar doğru geliyor ancak dizileri izlerken şunu farkedemiyoruz orada yaşananları artık doğal olabilir şeyler olarak baktığımızı artık yadırgamadığımızı farketmiyoruz öyle inceden inceye hissettirmeden enpoze ediyorlarki ve bu dizileri malesef her izleyen aklı başında kişiler değil daha 16 17 sinde bir lise öğrenciside izliyor ergenlik dönemindekilerde izliyor yada doğudaki bir hanım sade bir ev hanımı yani her kesimden insan izliyor kendini kültürel anlamda geliştirmemiş insanlarda izliyor bunu sen ben sizler bu hikaye canım yanlış bir şey tabiki doğru değil deyip eleştiriken kimiside yazık yaa aşıklar birbirlerine aha kavuştular öpüştüler oooh ne iyi ettilerde kaçtılar diye izleyenlerde var malesef...

18. 24 Nisan 2009
  19. kelebek088

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya kavak yelleri... Valla bu dizilerin geneli nedense bir kanal da toplanıyor... Sağol canım hatırlattığın için bu kanala acaba bunlardan dolayı şikayet gidiyor mudur?