Yaptığım Karakalemler

Konusu 'Resim' forumundadır ve merwee_ tarafından 7 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : merwee_
  1. merwee_

merwee_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    buNLarda benim yaptığım çalışmalar tabi pek güzel değil kendi kendime yapıyorum bişeyler:eek: bakıN bakaLIm yetenekLimiyim:eek:

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ekim 2008
  2. 23 Ağustos 2008
  3. wampirella_mk

wampirella_mk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende gitmiştim resim kursuna.. bu konuda az bilgim var.. ben kendini geliştirmen adına bi kaç eleştiri yapacağım.. kırılma sakın tamammı cnm ?

gözler fena değil.. yalnız bi göz ile diğer göz arasında bi orantı bozukluğu söz konusu.. bunu sadece göz ve kaş çalışarak halledebilirsin.. zmanla düzelir.. yüzü komple çalışma her zman.. sadece göz kaş,, sadece dudak sadece burun çalış mesela.. sonra portre ye geç..

dudakları daha fazla çalışman gerekiyor..

burunlarda bi srn görmedim ben.. aslında burnu yapmak zordur :)

bnm fikrim böle cnm.. ama bunları yapabildiğine göre az daha çalışarak daha güzellerini yapabilirsin.. dediğim gibi,, tüm yüzü komple çalışmak zordur.. ya dudak ya burun ya göz ya kaç mutlaka bi yer oturmaz o yüze.. o nedenle tek tek çalış bence..

daha ii karakalemlerini bekliyorum cnm :KK66:

4. 9 Eylül 2008
  5. mavi_mum

mavi_mum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Güzel, ama kaşlar ve gözler çok güzelken burun çene ve dudaklar biraz acemice olmuş,iki ayrı insan çizmiş gibi...Daha çok çizim yapmalısın ve portrenin kendi içindeki uyumuna dikkat etmelisin...

6. 4 Ekim 2008
  7. yexsximmerve

yexsximmerve Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar bende bi kaç tavsiyede bulunmak istiyorum şöyleki kardeşimde güzel sanatlar mezunu olduğu için yıllardır resim ile içiçeyim resimlerin aslında iyi bir gözlemci olduğunu gösteriyor bütün olarak gayet hoş ve güzel ancak parçaları kendi başına değerlendirdiğimizde sorunlu olduğunu anlıyoruz o açıdan çizgilerini hem bütüne önem göstererek hemde parçalar arasındaki bağlantılarada dikkat edersen çok daha güzel sonuçlar alırsın göz dudak ve burun çalış parça olarak iyi gözlem yap
    bol resimli günler dilerim

8. 28 Ekim 2008
  9. EU1

EU1 Guest

açıkçası
    yüzler ve yüz hatları çok asimetrik olmuş.
    dudak ve diş uyumunda özellikle inandırıcı görünüm yok
    pek yeteneğiniz olduğunu düşünmüyorum ama yinede bir çok insana göre iyisinizdir.
    elinize sağlık.

10. 30 Ekim 2008
  11. sevgi okyanusu

sevgi okyanusu tek taşımı o aldı:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım yeteneğin var yok değil resimde en zor şey yüz çizmektir güzel sanatlar fakültesine giren bi çok arkadaş resim yaparken ya yandan yaparlar yada arkaları dönük resim çizerler çünkü yüzden çok puan kırar hocalar benim pek bi bilgim yok ama orantılı olmamış gibi bence karakaleme yüzden ziyade başka şekiilerden başlayabilirsin

12. 25 Ocak 2009
  13. EU3

EU3 Guest

canım çizgileri kuvvetlendirmen gerek..resimle alakalı bi eğitimin oldu mu yoksa kendi kendine evde mi çizdin bilmiorum ama orantılar zayıf, çizgilerde öle..
    kısacası bi yetenek göremedim ben...

14. 2 Şubat 2009
  15. seclusion

seclusion Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    orantı çalış biraz canım...

16. 9 Şubat 2009
  17. _demet_

_demet_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sondan 2. resmin harika ellerine sağlık a.s

18. 9 Şubat 2009
  19. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım,çalışmaların güzel.fakat başlangıç olarak objelerden ve gölgelendirmelerden de başlayabilirsin.daha kolay olur.hem perspektif algısını daha iyi oturtursun kafanda.

yüz çizmenin de bazı teknikleri var.mesela üçe bölüp oranlamak filan gibi.belki bir teknik kitabı alıp oradan da çalışabilirsin.

çizmekten hoşlanıyorsan elini de korkak alıştırma bence.çizgilerin güçlü olsun.tam düz çizgi olarak değil de biraz daha kalın ve dağınık(sanki gölgeli gibi)çizebilirsin keskin çizgileri.bunun için de kırtasiyelerden füzen kalemi alabilirsin.ucu uygun oluyor bu tür çizime.

çok konuştum,ama beğendim ellerine sağlıka.s
    ilerideki çalışmalarını bekliyorum:1hug: