Yaptığınız yoğurdu ne kadar bekletip yediriyorsunuz?

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve Viola tarafından 17 Ekim 2008 başlatılmıştır.

17 Ekim 2008
    Konu Sahibi : Viola
  1. Viola

Viola Yiğitim bitanem.. Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Ben sabahtan yoğurdu mayalıyorum.saat 1 gibi oluyor.3-4 gibi de oğluma yediriyorum.şimdi bir sitede okudum,bebek yemekleri tariflerine bakarken..yaptığınız yoğurdu bir gün bekletip yedirin diyor,siz nasıl yediriyorsunuz?

2. 17 Ekim 2008
  3. Paspal

Paspal Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben yoğurt mayalayamıyorummm yaaa :KK43:(( hazır sütlerle cıvık oluyor kızım yemiyor nasıl yapıcammm öğretirmisinizzz

4. 17 Ekim 2008
  5. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben yatmadan once mayalıyorum kızım gece emmeye kalkıyor 4 gıbı buzdolabına koyuyorum ıkındıde de yedırıyorum.ama gecen gun 1lt sutu mayaladım 2 -3 gun ondan verdım.bu arada gunluk sutten yapıyorum

6. 17 Ekim 2008
  7. Viola

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Canım,önce 1 bardak sütü kaynatıyorum,sonra elini soktuğunda dayanabileceğin kadar sıcak olana kadar bekletiyorum.ne çok sıcak olucak,ne de ılık..plastik kapaklı cam bir kasem var.ona bir tatlı kaşığı yoğurdu koyuyorum.ilk yapışta normal yoğurt sonrakilerde mayaladığın yoğurttan koyarsın.koyduğum yoğurdun üzerine azıcık kaynattığım sütten döküyorum.şöyle bir karıştırıyorum.yoğurt iyice dağılıyor.sonra sütün hepsini üstüne döküyorum,bir daha karıştırıyorum ama burda önemli olan karıştırdığın kaşık plastik olsun.ya da bebeğinin kaşığı olabilir.kapağını kapatıp,büyük havluya sarıyorum.4 saat bekletiyorum.çok güzel yoğurt oluyor..sonra buzdolabına...bu arada süt,pastörize süt..
    ben bu şekilde yapıyorum güzel oluyor..

8. 17 Ekim 2008
  9. Viola

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Bekletiyorsun yani dolapta..bende akşamdan yapıyım olmazsa..bende günlük sütten,pastörize sütten yapıyorum..bir gün yapıyorum hem o gün hem sonraki gün iki kere yediriyorum..

10. 17 Ekim 2008
  11. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım aksamdan yapıyorum hemde beklemıs oluyor buzdolabında bekleyınce kıvamı daha guzel sankı

12. 17 Ekim 2008
  13. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    evet kızlar ben de mayalandıktan sonra en az 3-4 saat buzdolabında bekletilmeli diye hatırlıyorum, biyerlerde okudum heralde. en iyisi akşam üstü yapıp yatarken dolaba koymak, ertesi günde yedirmek.

14. 17 Ekim 2008
  15. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar ben yoğurdu pınarın çocuklar için sütü var onlardan yapıyorum

16. 17 Ekim 2008
  17. talu

talu bal böceği :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yapılan yogurt mayalandıktan 24 saat sonra verılmelıymiş

18. 23 Ekim 2008
  19. Gkcn

Gkcn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ben de ilk defa öncekigün mayaladım. biraz cıvık oldu ama bebekler için sorun değil.bir fincana devam mamasıyla diğer fincana da pastörize sütle yaptım.ikisin kıvamı ve tadı farklı oluyor.devam mamasıyla yapılan daha tatlı oldu.akşam mayaladım yatmadan önce buzdolabına koydum.ertesi gün de saat 4 gibi yedirdim. bundan sonra çocuk sütleriyle veya günlük pastörize sütle yapıcam.devam mamasıyla pek sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.sonuçta mama yani hazır.