Yara görünümlü sivilciler için kapatıcı önerisi

Konusu 'Makyaj Ürünleri İçin Öneriler' forumundadır ve sekerkiz tarafından 30 Kasım 2009 başlatılmıştır.

30 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sekerkiz
  1. sekerkiz

sekerkiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    148
    göz altı ve yara görünümlü kocaman sivilceler için önerebileceğiniz hafif amma etkili doğal görünen bi kapatıcı öneriniz varmı

2. 11 Aralık 2009
  3. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım flormar ın stick kapatıcıları var cilt renginden bir ton açığını al ben de yüzümdeki sevilceler ile oynadığım için yara olurdu ama kapatıcılar güzel kapatıyor.. fondaten felan değil stick kapatıcı özellikle

4. 11 Aralık 2009
  5. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    versace coclener

6. 11 Aralık 2009
  7. Malice

Malice WTF?! Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ya hazır konusu açılmışken ben de sorayım, sivilcenin üstüne kapatıcı ya da fondoten sürmek doğru mu? ben bazen sivilce çıkınca korkudan bişey süremiyorum üstüne, yaptığım makyaj da düdük gibi duruyo o yüzden.. yani bi zararı olmaz di mi aslında?

8. 11 Aralık 2009
  9. carbonxxx

carbonxxx SatanistKesenPsikopatCat Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    canım bırak sivilceli cilde , sağlıklı cilde bile bu tür kapatıcılar sürmek sağlıklı değil.. sonucunda gözenekleri kapatıyor ve cildin nefes almasını engelliyorsun.. tabi bu çirkin görüntüden de kurtulmak istiyor insan o yüzden ben diyorum ki dışarı çıkacaksanız kapatıcı kullanın ve eve gelir gelmez yüzünüzü temizleyin.. + Asla makyajla yatmayın..

10. 14 Nisan 2010
  11. tatlicadi85

tatlicadi85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sivilcenin üstüne kozmetik kapatıcı sürmek daha da kötüleştirir, cilt sağlığı açısından çok zararlı bence..Ben mesela dermokozmetik markası Avene'in kataloğunda ''Medikal Kozmetik'' adı altında özellikle sivilceli ciltler için çift taraflı kalem şeklinde bir kapatıcı görmüştüm.Hatta içeriğinde sivilceye iyi gelen salisilik asit ve sivilceye neden olan bakterilerin yayılmasını engelleyen birtakım antibakteriyal ve iritasyonu engelleyici maddeler var...Bence böyle bişey kullanmak çok daha mantıklı...