Yara& Yanma& Sivilce izlerine Ve Sivilcelere karşı Elma

Konusu 'Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları' forumundadır ve EU1 tarafından 29 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar ben daha önce de dediğim gibi ponza taşı yüzünden yüz derimi sıyırmıştım. Bir kaç gün önce elma tedavisi yapmaya başladım. Gözle görülür bir geçme oldu. Ben tedaviye devam edeceğim. Her gün not yazacağım...

Büyük, sulu, yeşil elmayı rendeliyorsunuz. Rendesini yaralı veya sivilceli bölgeye yapıştırıyorsunuz. Bir saat duruyor. Çabuk iyileştirmek içinde bir saat bekletin, sonra sürekli yenileyin. Elma rendesini hiç durmadan yaptım. Sivilcelerim de yaralarım da azaldı. Mükemmel bir şey elma. Kahverengi yaralarım inanılmaz derece de pembeleşip kendi cilt rengime dönüyor.Şeniz:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

2. 29 Mayıs 2008
  3. AsiMavi

AsiMavi ♥♥..hosgeldin BeHiCeM..♥♥ Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    canim peki almayi rendeleyip tum yuzumuze maske seklinde uygulasak nasil olur.lekelere iyi gelirmi.benim yuzum biraz lekeli.

4. 29 Mayıs 2008
  5. -xixxsxxixk-

-xixxsxxixk- Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki bunu yaparken ek olarak antibiyotik falan kullandın mı yada baska maskelerde..a.s.

6. 29 Mayıs 2008
  7. uhuvvet

uhuvvet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    toplam 1 saat mi kalıyo.hergün

8. 29 Mayıs 2008
  9. melikeyeliz

melikeyeliz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    elma yemek cilde iyi gelir diye biliyorum ama sürmek ne derece yararlı olur tartışılır... elmanın böyle bir antitoksin etkisi varsa yuz temizleyicilerde neden elma bileşenli yapılmıyor bu da bi soru işareti. bence psikolojik bi durum seninkisi ..:KK70:

10. 29 Mayıs 2008
  11. EU1

EU1 Guest

***Farklı maskeler kullanmıyorum. [Doktorun verdiği kremleride bıraktım. Hiç bir işe yaramadı çünkü!]

***1 Saat kalıyor..

***Yüzünüzün her tarafına uygulamak çok daha güzel olabilir. Ama ben bölgesel yapıyorum.. [Yani tüm yüzüme ugrasamıyorum..]

***Ayrıca elma rendesini yapmadan önce Bilek kısmına sürün. Ertesi gün alerji olmamışsa Yüzünüze uygulayın. [Ben öyle yapıyorum. Örnegin Kabartma tozu & Yogurt çok kötü şişirtmişti...]

***Bugün ki notumu veriiym. Rengi açıldı.. Eski cilt rengime dönmeye devam ediyor. Çok daha iyi. Arkadaşlarım bugün fark ettiler. Yeni deriyi cıkardığı için üstteki deri dökülüyor gibi bişe... Kalın esenle. Daha yazacağım. Sorularınız varsa alıyım canlarm.

12. 29 Mayıs 2008
  13. dxuxxsx..

dxuxxsx.. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim suana kadar uyguladığım hiç bir tedavi yöntemi 2 günde fln sonuç vermedi hatta hiç vermedi yauu :bbo::bbo::çok üzgünüm:

maşaallah size ya :nazar::nazar:

14. 30 Mayıs 2008
  15. Suzgun

Suzgun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kesınlıkle psıkolojık diil bence cunku kımyasal peelınglerdede elma asıtlerı ıle yapılıyo

16. 30 Mayıs 2008
  17. Gozzy

Gozzy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet elmanin cilde yara izlerine iyi oldugunu duymustum ama cabuk sonuc vermez diye hic yapmadim. yarin basliyorum. tskler a.s.

18. 30 Mayıs 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Arkadaşlar. Resmen mucize gibi. Gece yatmadan önce yüzümdeki elma rendesini çıkarttım. Rengi biraz daha açılmış gibiydi. [En eski hali kahverengiydi akşam da pembeydi]... Akşam rende yaptım. Tekrar sürdüm. Valla azimle yapıyorum ama meyvesini sabah kalktıgımda biraz aldım. [Üzerine poşet kapatıp bantla yapıştırdım xD] Sabah uyandığımda merak edip hemen çıkartttım. Aynaya baktıgımda cilt rengime yavaş yavaş da olsa kavuşacağımı gördüm. Birazdan resim çekeceğim. Sizlede paylaşmak istiyorum. Çok mutluyum. Bana soracak olursanız dünyanın en güzel meyvesi Elma. Elma seni çok seviyorum <3