yaralar ne kadar zamanda iyileşiyor yardım plz..

Konusu 'Meme Estetiği' forumundadır ve Rei tarafından 30 Eylül 2010 başlatılmıştır.

30 Eylül 2010
    Konu Sahibi : Rei
  1. Rei

Rei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ben 17 eylül cuma günü ameliyat oldum. göğüs ucu kesisi tercih ettim çünkü iz kalmasını istemiyordum. ama sanırım bende hipertrofik skar yatkınlığı var, doktorum da şüpheleniyordu zaten. yani iz normale göre daha çok kalacak gibi. acaba aynı durumda olan bir kişi bana yardımcı olabilir mi? daha 2. haftadayım ama endişeleniyorum. ayrıca ameliyat olanlar yaraların iyileşme süreciyle ilgili bilgi verirse çok sevinirim =)

2. 30 Eylül 2010
  3. MUMU02

MUMU02 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

Çok geçmiş olsun bende 21 Eylül de gügüs altı kesisiyle büyütme ameliyatı oldum fakat daha dikişlerim kapalı o yüzden herhangi bir yorum yapamıyorum.

Sizin kesi nerede ?

4. 30 Eylül 2010
  5. gamgamm

gamgamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

6. 30 Eylül 2010
  7. Rei

Rei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkürler, sana da geçmiş olsun =) benim de dikişlerim alınmadı henüz. göğüs ucu kesisi benimki, bikinimin altından görünür korkusuyla göğüs altı kesisi istemedim.

8. 30 Eylül 2010
  9. Rei

Rei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Op. Dr. Necdet Uçar'a ameliyat oldum. hipertrofik skar yatkınlığı bağışıklık sistemiyle ilgili sanırım. eğer önceden derin bir yaran varsa ve geç iyileştiyse, iz normalden büyük kaldıysa veya iyileşirken beklenmeyen bir durum olduysa anlayabilirsin. benim kolumda bir yara vardı. iyileşme sorunu olmuştu ve şu anda üstünden 4 yıl geçmesine rağmen büyük bir iz var. o yüzden göğsümde de iz kalır mı merak ediyorum.

10. 30 Eylül 2010
  11. gamgamm

gamgamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    anladm rei iyileşme problemin varsa göğüs ucundan yaptırmakla iyi yapmışsın bence daha erken merak etme en az 3 ay sabret cnm

12. 30 Eylül 2010
  13. gamgamm

gamgamm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    bide dikişlerim alınmadı demişsin..dikiş aldırma olayı mı var..benim dikişlerim alınmıycak çünkü kendiliğinden eriyen dikiş atıldı..

14. 30 Eylül 2010
  15. MUMU02

MUMU02 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Dikiş izlerinin en az kaldığı yerden ameliyat olmuşssun Fakat izlerin son halini 1 yıl sonra anlayabilirsin bu arada doktorunun izlerin en aza inmesi için vereceği kremi bence titizlikli kullan. Birde sitede aynısafa kremi ve isveç şurubunu öneren bir arkadaş vardı açıkcası ben onu yazdım doktorum kremi yazınca bitkisel olan bu aynısafa kremi ve isveç şurubunuda kullanıcam

Birde bu gögüs ameliyatı sonrası et tavuk balık sebze meyve ağırlıklı beslenmenin bunlara ilave olarakta 6 ay süre E vitamini kullanmanın dokular için önemli olduğunu iyi bir cerrahtan öğrenmiştim.:1hug:

16. 30 Eylül 2010
  17. Rei

Rei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkürler canım bakalım nasıl olacak zamanla. görüntüden çok memnun kaldım, bir an önce iyileşmesini istiyorum :KK1:

18. 30 Eylül 2010
  19. Rei

Rei Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    hımm tamam onlara da bakayım. çok teşekkürler :1hug: ben de et ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum, kansızlığım için de iyi hem=)