Yarasa Kollu Ajurlu bu beyaz kazak

Konusu 'Alıntı Örgü modelleri' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 24 Eylül 2009 başlatılmıştır.

  24 Eylül 2009
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Açıklama:bu bluz dört parçadan oluşuyor.iki adet ön ve arka için dikdörtgenparça. delik delik duran yerler. 3. parça yakadaki iki ters iki düz.son parçada etek ucundaki 2 ters 2 düz.
  [​IMG]
  ön ve arka kalınbir şişle haroşa örülmüş. kalın 12no şişe ve 6 no ya uygun ince ipleharoşa örünce böyle bir model ortaya çıkıyor delikli. sonrada inceşişle aynı cins biraz daha ince ipi lastik örgü örerek modelitamamlıyoruz. isteyen aynı ip ve 6 no ilede yaka ve etekleriniörebilir.ancak resimdekinden biraz kalın durabilir.
  Malzeme: 4 ve 12 numara şiş. 4 numara şişe uygun beyaz ip.
  aynı renkte ve kalitede 6 numaraya uygun beyaz ip.
  Yapılışı: öncelikle(10 11 12 olabilir) kalın şişimizle ve kalın ipimizle 100 ilmekatalım.haroşa örgü ile yani hem ters yüzden hem düz yüzden tersörgüyle(dileyen her iki yüzden düz örerekte haroşa yapabilir.) 25 30sıra örün.dikdörtgenin biri hazır olacak. ilmekleri kapatın. budikdörtgenin modelini 1 kes 1 artır yapabilirsiniz yada tığ veya oklavaişi ilede deneyebilirsiniz. neyse iki dikdörtgen örüp kollardan yakaboşluğu ve alttaraf açık kalacak şekilde dikelim.yakaya şiş ile ilmekalarak 2 ters 2 düz örün. aynı şekilde alt kısmada 2 ters 2 düzörün.hepsi bu kadar