yaratici bicimde dusunmenin yollari

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve seyran tarafından 4 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

  4 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 1. seyran

  seyran Popüler Üye Üye

  Katılım:
  28 Şubat 2007
  Mesajlar:
  852
  Beğenildi:
  4
  Ödül Puanları:
  108
  1. Yapabileceğinize inanın. Bir şeyin yapılabileceğine inandığınızda aklınız onu yapmanın çözüm yollarını bulacaktır. Bir çözüme inanmak o çözümün yolunu açar.”İmkansız”,”işe yaramaz”, “yapamam”, “denemeye değmez” laflarını düşünme ve konuşma sözcüklerinizden çıkarın.
  2. Geleneklerin aklınızı dondurmasına izin vermeyin. Yeni fikirlere açık olun. Denemeci olun.Yeni yaklaşımları deneyin. Yaptığınız herşey ilerleyici olsun.

  3. Kendinize hergün şunu sorun: “Daha iyi nasıl yapabilirim?” Kişisel gelişimin sınırı yoktur. Kendinize “Daha iyi nasıl yapabilirim?” diye sorduğunuzda işe yarar cevaplar belirecektir. Deneyin, göreceksiniz.

  4. Kendinize sorun: “Daha çok nasıl yapabilirim?” Kapasite aklın o anki durumuna bağlıdır. Kendinize bu soruyu sorduğunuzda aklınızı pratik yollar bulmaya itmiş olursunuz.

  5. Sormayı ve dinlemeyi öğrenin. Sorun ve dinleyin; böylece parlak kararlara ulaşmak için gerekli hammaddeyi elde edeceksiniz.
  Unutmayın: Büyük insanlar dinlemeyi, küçük insanlar konuşmayı tekellerine alırlar.

  6. Zihninizi genişletin: Kıvılcımlara açık olun. Sizde yeni düşünceler üretmede ya da işleri yapmak için yeni çözümler bulmanızda yardımcı olacak kişilerle ilişki kurun. Farklı meslek dalları ve ilgi alanlarında insanlarla biraraya gelin.
   
 2. 6 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 3. BeLLa

  BeLLa Sevgi neydi?Sevgi emekti Üye

  Katılım:
  22 Şubat 2007
  Mesajlar:
  1.390
  Beğenildi:
  8
  Ödül Puanları:
  106
  güzel bir paylasim olmus,tskler.. bir ise girismeden aklimizda bulundurmak lazim:)
   
 4. 7 Temmuz 2007
  Konu Sahibi : seyran
 5. Yagmur 03

  Yagmur 03 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  28
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  yaratıcı düşünmek heleki bu zamanda insanlar nekadar çabuk tüketip nekadar acımasız,hor ve yıpratıcı kullanıyor hayatı buna ihtiyacım varmış teşekkürler