yaratıcı yedirme taktikleri

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve alisana tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : alisana
  1. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar benim kıza yemek yedirmek için denemediğimiz şey kalmıyor artık uyy dıkandıh.
    yemek yedirme şekillerini ve taktiklerini burada paylaşırsak bir başlık altında faydalı olur diye düşündüm.
    bizimkine ilk uyguladığımız taktik önüne birşey koyup oynamasını sağlamaktı, artık değişik bişey bulmakta zorlanıyoruz evin içinde. 10 aylıkken yürümüyordu, reklamlar karşısında önüne bayram şekerlerini koyarak bir ay boyunca yedirmiştim. sonra yürütecinde tv karşısında. artık yürüyor mama sandalyesinden hemen sıkılıyor başına geleceği biliyor çünkü. mutfak eşyaları, kutu veya kavanoz aç kapa sadece bir iki kaşık idare ediyor. dışarıda yedirme pek işe yaramıyor, değişik insanlar bazen işe yarıyor ama nerden bulacaz sürekli
    taktiklerinizi bekliyorum

2. 25 Nisan 2009
  3. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    en etkili silah ilgisini dağıtıp birşeye konsantre olmasını sağlamak ama dediğim gibi artık evde değişik bişey kalmadı, oyuncaklarıyla da hiç oynamıyor.
    benim kız kabız olduğu için doktora gittik, yarık oluşmuş. doktor günde 3 kez ılık suya oturtun dedi. küçük çamaşır leğeni aldık, banyoda lavabonun üzerine oturtup eline bir iki nesne veriyoruz. birkaç kez yoğurt yedirdim o otururken. yemek de deneyeceğim ama galiba o da cazibesini kaybediyor. ama en azından oturuyor, ılık su rahatlatıyor herhalde. denemeye değer en azından kaçamıyor

4. 25 Nisan 2009
  5. xeno

xeno Carpe Diem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Ben oğlumu netten indirdiğim ve onun çok güldüğü arçelik reklamlarının çeliği ile uyuşturmak suretiyle sadece birkaç kaşık kakalayabiliyorum. Zaten reklamlar biter bitmez hemen iade ediyor.

6. 25 Nisan 2009
  7. vildand

vildand Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bende bazen camin önünde di$ardan gecenleri seyrederken yediriyorum..Bazen de bir oyuncagina birde ona yedirmek suretiyle kandiriyorum..Ama genelde eline oyalanmasi icin mutfaktan bir$eyler veriyorum..O verdigim $eyi ke$federken bende ka$ik ka$ik agzina dolduruyorum..:teytey:

8. 25 Nisan 2009
  9. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla bravo, bizim mutfakta artık değişik bişey kalmadı. hanımefendinin eline aldığı illa ilk kez görmüş olacak yoksa cezbetmiyor. dışarıdan geçenleri de deneyemiyorum 8. kattayız ve sadece arabalar geçiyor ana caddede evimiz.
    az önce yine ılık su leğenine oturtarak yedirdim yoğurdunu :)

10. 25 Nisan 2009
  11. sule-46

sule-46 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eline verilen ekmek vb ,o ağzına götürürken elini tutup , kakalamak.
    bu arada topik süper olmuş.tebrikler :)

12. 25 Nisan 2009
  13. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    baby tv ve baby firs tv karşısında yiyor.

olmadı eline kaşık veriyorum o kaşığı ısırmak için ağzını açınca ben yemek sokuyorum

renkli desen li bardaklar aldım anlarla yemeğini yediriyorum o desenlerre dalınca veriyorum her öğünde başka bardak tabi

eline ekmek vs. veriyorum onla oyalanı5rken yediriyorum

14. 26 Nisan 2009
  15. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de değişik bardaklar falan aldım fayda etmedi. kamışlı süt aldım süte alıştırmak için çekmesini bilmiyor, ben kutuyu sıkıyorum bu sefer de aniden geldiği için ağzına tükürüyor. pilavı falan koyuyorum önüne kaşık da veriyorum benim vermeme izin vermiyor illa kendi yiyecek. kaşığı tabağa daldırıp dolduruyor ağzına götürene kadar dökülüyor hepsi bir iki tane kalıyor içinde. kaşığı yalarken ağzına gidiyor o bir iki tane. Üç dört kez yapıyor kaşık hamlesini hanfendi sonra doyuyor başlıyor mama sandalyesinde çırpınmaya beni alın diye. almazsak ağlıyor ve kafasını geriye doğru vurup duruyor. mecbur alıyoruz ve o öğünüz tamam.

16. 26 Nisan 2009
  17. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    oyunla yedirebiliyordum önceleri ama oyun bitiyor yemek bitmiyor du 20 dk dan sonra zorlamayı kaldırın diye okudum 20 dk da mümkünmü ki bitirmek. şimdi oyuncaklarıyla dalmasını sağlayarak yediriyorum.önce ilk beş dk tüm oyuncaklarımız mama sandalyesine koyuyorum. teker teker hepsinine bir bakıp atıyor yere.sonraki 5 dk da kitap sayfaları çeviriyoruz ne kitabı bulursam.sonra 5 dk metronorm, kumbaralarımız, balon eşliğinde. sonra flüt tek elimle çalmaya çalışıyorum o parmağıyla ucunu tıamaya çalışırken diğer elimle veriyorum bir iki dk böyle. en çok işe yarayan mandal sepeti son olarak onu çıkarıyorum. tüm mandalları çıkarıp elleyip atıyor.
    yalnız aynı çarelerden sıkılıyor ve oyuncakla yiyeceğini biliyor ağzını açmadığı zaman bil ki oyuncağı değiştir demek.
    ha birde bu aralar babasının fotografıyla yiyoruz böncuklu bir albümü var boncuktanmı babadanmı anlamadım.
    akşam öğünleri tam rezalet babadan yüz buluyor onunda bizimle oynamasını istiyor adamcağız göbek bile atıyor yesin diyeee birde bol bol slogannn (maçla ilgili ardaaaa turannnnnn oleyyyyyyyy e bayılıyor)

18. 26 Nisan 2009
  19. alisana

alisana Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    boncuk demişken boncuklara meraklı oluyorlar. bu yöntem kızlar için herhalde ama, boynuma ellerime takılar takıyorum onlar ilgisini çekiyor ama ancak bir iki kaşık