yardıııımmmmmmmmm

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve xoxzgrkz tarafından 20 Eylül 2008 başlatılmıştır.

20 Eylül 2008
    Konu Sahibi : xoxzgrkz
  1. xoxzgrkz

xoxzgrkz CaDı Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar ben psikolog olmak istiyorum ama bu mesleğin artılarını eksilerini tam olarak bilmiyorum...bana en ince ayrıntısına kadar bilgi verirseniz çok çok çok sevinirim...şimdiden tşk

2. 20 Eylül 2008
  3. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    psikolog olmak istiyorsan ne diye ea mı sayısal mı diye sorup beni uğraştırıyorsun hahahahaha......psikolojik danışmanlık ve psikoloji bölümleri ea ile alıyor...ama yok ben psikiyatr olmak istiyorum diyorsan o ayrı, o zaman tıp için sayısal seçeceksin, psikiyatri de uzmanlaşacaksın....en ince ayrıntısına kadar bilgi derken neyi kastettin?

4. 20 Eylül 2008
  5. xoxzgrkz

xoxzgrkz CaDı Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    olmak istiorum derken olsam nasıl olur acaba diye şeyettimCADIARZU
    baya bildiğin psikolog maabında sordum...ve tam kesin karar vermedim ewet bunu olcam diye ...zaten bu yüzden en ince ayrıntısına kadar bilgi istiyorum bende

6. 20 Eylül 2008
  7. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    baya bildiğim psikolog maabında:)))))))) öyle mi? peki tamam.....olsan nasıl olur acaba? bunu nasıl anlayacağımız konusunda bir fikrim yok ama ben psikolojik danışmanım....yine meslek seçsem yine psikoloji üzerine bir bölüm seçerdim....yine ya psikolojik danışman ya da psikolog olurdum.............eğer sayısal yeteneklerim olsaydı tıp okur,psikiyatr olurdum.....ben mesleğimi seviyorum...ayrıca psikolog olmak isteyen birinin sadece derslerinde başarılı olması ve bu bölümü tutturması, okuması hatta dereceyle okulu bitirmesi bana göre yeterli değil...bu kişinin bazı özellikleri olması gerekir...öncelikle insanları sevmeli, olduğu gibi kabul edebilmeli, empati yapabilmeli, önyargılı olmamalı, işine duygularını çok fazla karıştırmamalı, dinlemeyi bilmeli gibi....örneğin birini düşünün "karısını aldatmış ve çok pişman, psikologa geldi ve yardım istedi....şimdi duygularını işine karıştıran ve önyargılı olan bir psikolog bu durumda ne kadar komik olur değil mi? bunun gibi.....bu sene daha lise 1. sınıfmışsın madem.....sene sonunda az çok belli olur ilgilerin ve yeteneklerin...istersen okulunda rehber öğretmen varsa ondan bilgi alabilirsin veya öğretmenlerinin senin hakkındaki düşüncelerine göre kararını verebilirsin....

8. 20 Eylül 2008
  9. xoxzgrkz

xoxzgrkz CaDı Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bu saydığın çoğu özellik var gibi..zaten birazda bundan istiyorum..yanii psikolog olsam severek yapabileceğim bir iş...ama yinede düşünmek lazım...yardımın için çok çok çok saol iki saattir benim için uğraşıp durdun...o güzel yardımların için sana çooooook tşk ederim a.s.a.s.:1hug:

10. 20 Eylül 2008
  11. çamaxsxxixrsuyu

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne demek canım, benim işimin bir parçası bu "meslekleri tanıtmak ayrıca mesleki yönlendirme yapmak, öğrencilerin bölüm seçmelerine yardımcı olmak".....senin sayende ben de mesleki olarak gelişimime katkıda bulundum, karşılıklı yani...ama birini tanımadan ahkam kesmek hem zor hem de bizim mesleğe göre etik değil...yanlış yönlendirme yapmak olmaz...o yüzden üstü kapalı anlatmaya çalıştım...ama ben buralardayım...yine konuşuruz......