Yardıımm.... Kıl dönmesi??

Konusu 'İstenmeyen Tüyler' forumundadır ve MucaHide tarafından 24 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : MucaHide
  1. MucaHide

MucaHide Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar benim koltuk altımda ve bacaklarımda aşırı derecede kıl dönmesi oluyor...
    Koltuk altımda çok iri,sivilceli kıl dönmeleri çıkıyor..
    Bacağımda ise küçük ve oldukça fazla oluyor..Hele dizkapağım,yanları baldırım çok kötü...
    Kendimi bildim bileli epilasyon aleti ile alıyorum bu bölgelerimi..Acaba bu yüzden kıl dönmesi oluşuyor olabilir mi?
    Daha önceleri krem ve jileti denedim fakat çabuk çıkartıyorlar..Oldukçada sert çıkıyor..

Ben küçük yaşlarında başlamıştım bacağımı almaya..Uzun süredirde epilasyonu kullanıyorum.Epilasyon ile aldığımdan iyice seyrekleşti...Fakat bu kıl dönmeleri çok rahatsız ediyor beni..
    Sizde aynı sorunu yaşıyormusunuz??? Yardımlarınızı bekliyorum..

2. 24 Temmuz 2010
  3. jenesuisquunechanson

jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    Sizin bahsettiğiniz şeyin adı "batık"tır. Bu şekilde araştırırsanız aradığınız cevaba daha kolay ulaşırsınız.

Kıl dönmesi dediğiniz şey "kist dermoid sacral"'ın halk arasındaki adı olup aslında çok feci bir şeydir. Ameliyat gerektirir ve hayatı zehir eder. Midesi kaldıran google'a yazıp baksın.

Batık sorunum olmadığı için çaresini bilemeyeceğim ama sanırım epilatörler sebep olabiliyor buna. Veya kılları farklı yönlerde almak.

4. 26 Temmuz 2010
  5. nrominan

nrominan Guest

ben kuaförümden şöyle bişi duymuştum bacak için 2 yada 3 ay ağda yada epilatör kullanıyosan 4. ay mutlaka jiletle al derdi yada tahriş etmeden kese yap bacaklarına derdi bence bide bunu deneyin kaydirigubbakcemile5

6. 26 Temmuz 2010
  7. kertenkelebe

kertenkelebe peki pekiii anladıkkkk Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Baktım kıl dönmesine...keşke bakmasaydım çok kötü gerçekten
    Kılları alırken kırdığımız için böyle oluyor
    Düzenli olarak kese yap geçicektir