Yardim arkadaslar

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Bir_kadin tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : Bir_kadin
  1. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaslar, ben hamileyim ozlemini cekmistim ve 1 sene korunmadigim halde hamile kalamiyordum.. ilk evliligimde dusukler yaptim 6-7 sene once 3 dusuk yaptim.

Neyse gecen ay ikisinde adet gormeye basladim ve bir kac gunluk gecikmeyi kafama takip biraz daha bekledim sonuc test aldim iki gun pes pese ve ikiside pozitif cikti.. tahminime gore 4 haftalik hamileyim.. Jinekolagtan randevu aldim 7 haftalik olmadan goremeyeceklerini bu yuzden yedi hafta olmasina yakin bir tarihte randevu verdiler yani bu ayin 25'de
    cok heyecanliyim ve umutlyum aklima kotu seyler getirmiyorum
    sinirli bir insan olan ben sinirlerimden arinmis bir durumdayim.. mide bulantilari ve halsizlik hissediyorum sadece..

arkadaslar 7 hafta olmadan gormeleri imkansizmi gercekten.. 25'ine kadar beklemek istemiyorum hamileligimin tehlikede olmadigini anlamam icin ne yapmaliyim simdiden?

4 ay once jinekolog kontrolumda hic bir sorun olmadigini soyledi doktor..

tavsiyeler ve fikir verin arkadaslar
    02-10 adet gordum
    ve 5-11 ve 06-11 test yaptim pozitif cikti
    tahminim 4 haftalik hamileyim..
    siz ne diyorsunuz?

2. 10 Kasım 2010
  3. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tebrik ederim allah saglikla sihhatle kucagina almayi nasip etsin, ben hamile oldugumu 7 haftalikken ögrenmistim kese kalp atisi herbisey görünüyodu, bence senin kesen görünür ama kalp atisi henüz görünmez, ama öncedende düsükler yasadiysan doktora bunu söyle ve erkenden git progestran veya baska bi ilac önerebilir.

4. 10 Kasım 2010
  5. durunun_annesi

durunun_annesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    7 haftalıktan önce bende görüneceğini sanmam ben 6 haftalık hamileyken sadece kese görünmüştü kalp atışını 8.haftamda gördük

6. 11 Kasım 2010
  7. almira85

almira85 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benimki 5,5 haftalıkken göründü hemde karnımdan kalp atışı için 2 hafta sonra gitmiştim onuda görmüştük çok şükür bence bekleme başka bi yere git önceki düşüklerini de söleki ona göre tedbir alsın doktor ilaçlarına başlarsın hemen

8. 11 Kasım 2010
  9. loxandra

loxandra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bana sorarsan erken gitme dr a.ben ilk hamileliğimde 5. haftada gitmiştim,vajinal ultrasonla baktılar sadece kese görüp,acil kürtaja almalıyız seni,bebek görünmüyor seni zehirler deyip,bendeki de nasıl bir cahillikse inandım ,özel hastanenin belkide yeni kadın dogumcusuna kürtaj oldum,geri zekalılar keseyide alamamışlar,sonra 3 hafta daha süründüm hastanelere gidip durdum,kese var hala bebek yoktu,ern son gaziye gittim ordaki dr ,korkma bu rahim içi gebelik,bebek var ama kalbi atmıyor malesef demişti,büyük ihtimalle de geçirdiğim kürtajdan dolayı kalbi durdu bebeğin,neyse sonra kendi kendime düşük yaptım,çok kötü günlerdi.ondan sonra da 7. haftadan önce test yapsam da dr.a gitmedim,güvenmiyorum çünkü:KK4:

10. 12 Kasım 2010
  11. cadaloz99

cadaloz99 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Tebrikler canim ... Hic stre yapma . ben de yurt disinda yasiyorum ... evet belirli bir haftaya ulasman lazim doktor kontrolun icin .... Benim ilk dr kontrolum 8 . haftaydi ... kontrole gidene kadar stersetn uzak dur .. Hayirli haberlerle donersin insallah ...