yardım..bebeğim 3-4 saat emmek istiyor!normal mi?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ozzee tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : ozzee
  1. ozzee

ozzee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar 16 günlük kızım var.sezeryan olduğum için emzirme problemini 5 gündür aşmış durumdayız ama şimdi de memeden 3-4 saatten önce ayrılmıyor..geceleri çok zor oluyor.bebekler 20 dakkada sütü boşaltırmış ama benim sütümmü az?kokumumu arıyor ya da gazdan mı emmek istiyor..memeden ayırınca uyanıp ağlıyor?tecrübeleriniz paylaşrmısınz?:ecrin_bebek:

2. 12 Mart 2010
  3. mumy.2009

mumy.2009 En güzel armağanım,canımm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    3-4 saat emmesi hiç normal değil. o dönemde maksimum yarım saatte doyar. belki sütün az geliyordur. doymuyordur. o yüzden emiyordur. gazı olsa ağlar, emmez.. sütünün tadı çirkin olsa yine emmez bence. doktora götür bir sor. belki takviye mama önerir..

4. 12 Mart 2010
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    emerek huzur buluyor da olabilir.

6. 12 Mart 2010
  7. ozlemisdar

ozlemisdar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hiç üzülme normal bi durum.benim oğlumda öyleydi.biz 1-2 ay yapışık ikiz gibi dolaştık.aylık kontrolünde kilo alımı normalse sakın mamaya başlama.banada öyle dediler doymuyo bu çocuk mama ver dediler doktor kontrolünde 1.200 gr almıştı ve sadece emzir dedi doktor.ilk zamanlar bebek her istediğinde emzirmek lazım sütünde çoğalır.hem çabuk yoruluyodur hemde seni hissetmek istiyordur.benim oğlum 5 aylık oldu artık 3-4 saate bir emmek istiyor ve 10 dk doyuyor.geçici bi durum merak etme.sabredeceksin.bi emzirme yastığı al otur tv karşısına emzirrrrr.ben öyle yapıyordum valla.birde gazı olduğu zaman çok emmmek istiyordu.bebekler acı çektiği zaman aranırlarmış.anne memesinin ağrı kesici özelliği varmış doktor söylemişti.ama kötü yanı emdikçe daha çok gazı oluyor.ya gaz sancısından ağlamasına razı olucaksın yada emzirceksin benim oğlum çok çekti gazdan hala da geçmedi.6.ayı bekliyoruz artık:KK43:

8. 13 Mart 2010
  9. setu

setu Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    canım ilk zamanlar bende öyleydim çok bunalıyordum evden dışarı çıkmak biryere gitmek istemiyordum. emzirme yastığına kızımı güzelce yatırıp istediği kadar emziriyordum bende televizyon izliyordum. geçici bir durum üç ay falan sürer biz şuan dört aylığız kızım şuan iki üç saatte bir emiyor üstelik 10 dk göğsü boşaltıyor.

10. 13 Mart 2010
  11. Yesim83

Yesim83 2 Melek Annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    ahh ah ben ne cektim izim cadidan.
    Arkadasim gaz sancisi olabilir buyuk ihtimalle koliktir.
    sana nurse harvey oneririm duzenli kullanabilirsin, dr a danis tabi once
    ben 6 saat arayla veriyordum ayrica gaz damlasi
    zinco hicbir ise yaramaadi attim cope. Aman bu daha kucuk gaz damlasi neyine
    dediler ama cocuk patlicakmis nerdeyse. Bol bol karnina saat yonunde masaj yap
    ayaklarinda hafifce salla. bacaklarini bisiklet cevrir gibi karnina hafifce bastir cek
    birde canim ayaklarini sicak tut bebisinin. sicak su torbasi kullaniyordum ben
    ama gaz ilaclari cok onemli, saatine uygun kullanirsan ve digerlerini yaparsan
    daha rahat uyur. seni emmeside avuntu icin. ayda 1 kilo civari aliyorsa
    sakin ha mama ya baslama
    ac desinler doymuyor desinler kesinlikle verme. sadece acliktan emmez cocuk
    canim senin gibi cok cektim ben ahhh ahh boyle bunlari diyende olmadi. sonradan
    ogrendim. kizimda cok cekti
    uzun oldu . Allah sifa versin canim
    sormak istedigin herhangi bir sey olursa ozelden de sorabilirsin belki giremem bu konuyu bulup.

12. 13 Mart 2010
  13. ntul

ntul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar, öncelikle bu soruyu görünce çok sevindim. çünkü bu gece tam bir kabustu. bebegim 15 günlük.3500 gr dan 2950 düştü.normal dendi. emzirme problemi yaşadım. ama şimdi emiyordu... fakat bu gece neredeyse 4 saat emzirdim diyebilirim sürekli emmek istedi. tam uykuya dalıyor tekrar emmek için uyanıyor.. Sürekli memede kalsa onun için en büyük mutluluk...Bugün doktor kontrolü var. Kilo aldıysa sorun olmaz sanırım. Sonucu yazarım size... sevgilerle

14. 13 Mart 2010
  15. vaveyla_a

vaveyla_a kaktüs Pro Üye

Beğenildi:
    116
    Ödül Puanları:
    163
    çok normal..ben koltuğa yapışık bir vaziyette uyurdum..uyuduğu zaman yada yeteri kadar emdiği zaman parmağını hafifçe ağzına sokarak memeden ayırabilirsin..ben 1 saat dolunca alıyordum

16. 14 Mart 2010
  17. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım o seni emzik nıyetıne kullanıyor.. 20 dk dan sonra serce parmagını sokarak meme başını cıkar bebegın agzından..gercı cok mınık emiş gücü zayıf henuz doymuyorda olabılır ama 3-4 saat cok fazla..nasıl dayanır insan buna..

18. 14 Mart 2010
  19. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    canım doktorunla gorus. eger kılo alımı ıyıyse sakın mamaya baslama. anne sutunden degerlı bısey yok. kılo alıyosa ya gazı wardır yada memenı emzık nıyetıne kullanıyodur. 15-20 dk sonra serce parmagında memeden ayırabılırsın. eger gaz sancısı cekıyosa da doktorun verdıgı ılacları kullan,karnına ayak altlarına masaj yap,ayaklarını sıcak tut.rezene de verebılırsın tabı doktor onerısıyle...