Yardım bebeğim gece belli saatlerde çok ağlıyor

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve rosa67 tarafından 6 Ocak 2009 başlatılmıştır.

6 Ocak 2009
    Konu Sahibi : rosa67
  1. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    NEDENİNİ ANLAYAMIYORUM GECE 12 GİBİ BAŞLIYOR 3 TE UYUYOR EMİYOR AMA KARNI TOK ANLIYORUM AMA KOLİT OLABİLİR Mİ Kİ?
    BENİM GİBİ YAŞAYAN VAR MI KIZLAR YARDIM LÜTFEN DOYDUĞU HALDE EMMEK İSTİYOR EMEMİYOR DA BU ARADA BEBEĞİM 3 AYLIK :KK46:

2. 6 Ocak 2009
  3. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım bizdede durum aynı her gece 12 5 nöbeti tutuyoruz mama yiyo hala emmek istiyo ama ememiyo senin dediğin gibi ağzında pamukçuk varsa ondanda ememiyordur belki sıkıntısından ne yapacağını şaşırıyor galibakolik ağrıları bunlar olsa gerek diye düşünüyorum benim bebeğim daha 1 buçuk aylık seninki 3 aylık olmuş hala devammı yaaa gözüm korktu valla sağlıklı olsunlarda gerisi önemli değil.

4. 6 Ocak 2009
  5. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    gaz sancısı bu. benimki de aynısını yapıyor. emerken dikkat et hava yutuyordur mutlaka. dün gece de aynı şey oldu. doktoru aradım gece yarısı. şimdi her emzirmeden sonra 15dk. hç üşenmeden asker gibi fazla çocuğu zıplatmadan yürüyün dedi. gaz çıkardsın dedi.yani ağzından çıkacak. eğer bu gazlar ağızdan çıkmazsa bağırsağa inip kolik oluyo işte. çok sancı yapar ve bebek asla durmaz. saç kurutmayı aç hemen ayakalrını ısıt. ayrıca günde 4 kez 1 çay kaşığı nurse harveys şurup kullan canım.bu bitkiseldir.zararı yok. gazı olsun olmasın 4 kez ver.

6. 6 Ocak 2009
  7. sherry456

sherry456 Guest

aynı sorunu bizde yaşadık taki 4 aylık olana kadar. gerçi gece olmuyordu bizim gündüz oluyorsu genelde.
    bebişin ayaklarına bacaklarına ve karnına hafif hafif masaj yapın ,karnına sıcak su koyun benim kızıma çok iyi geliyordu.
    tabii birde gazını çıkarmadan yatırmayın.sonra alttan çıkarıcam diye kıvranıyor yavrucaklar.

8. 6 Ocak 2009
  9. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Ahh bu uyku sorunları kızlar gözünüz korkmasın ama kızım 1 yaşında hala uyku düzenimiz yok tam olarak....

Zaten doğduktan ilk 4 ayına kadar hiç uyumadık ve doymuyormuş benim kızım...

Mama takviyesiyle bu durumu atlatmıştık ama huysuzluğu kalıcı oldu demekki hala geceleri uyanır ağlar, sinirli biraz...

Neyse canları sağolsun bugünlerde gelir geçer, hepinize kolay gelsin...

10. 7 Ocak 2009
  11. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler tavsiyeleriniz için

12. 7 Ocak 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Olabilir biz geçirdik ne zor zamanlardı akşam 17:00 da başlar gece 23:00 kadar ağlardı kucağıma alır sallar,şarkı söyler dışarı çıkardık gece onbire kadar sokaklardaydım.Sabaha karşı 04:00 başlar öğlen 12:00 kadar ağlama yine kucağımdan bir an bırakamıyordum göğsüme sarılıyordu hırsından dördüncü aydan sonra yavaş yavaş azaldı ama ne yalan söyliyim şimdi fark ediyorumki son üç dört güne kadar yine sıkıntılıydı taki dokuzuncu aya girene kadar şimdi şükü eskisine oranla çok daha iyiyiz.Geçiyor geçicek ama çok yoruluyor insan saatler gün gibi geliyor.

14. 7 Ocak 2009
  15. nehirson

nehirson canım çocuklarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım aynı dert bendede var:bbo: benım oglumda gece 1de baslıyor sabah 4de kadar hıç susmuyorsenağlama 2 aylık ne yapacagımı bılmıyorum kocamla sırayla bakıyoruz neyapalım.:uhm:

16. 8 Ocak 2009
  17. nazoo

nazoo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle geçmiş olsun benim bebeğimde 2 aylık aynı sorunu daha şiddetli yaşıyorum seninki 3 te uyuyormuş biz sabahkıyoruz gündüzde uyuyor genellikle doktorumuz bunun kolik adlı bir rahatsızlık olduğunu ve nedeninin henüz tam olarak bilinmediğini söyledi bebeklerin yüzde ellisinde görülüyormuş 4ila6 aya kadar sürebilir sabredeceksiniz diyor yani bize sonsuz sabır düşüyor en kısa zamanda bu durumu atlatmamız dileği ile sağlıklı günler diliyorum

18. 8 Ocak 2009
  19. nazoo

nazoo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada neo baby adlı bitkisel bir ilaç var ben epey faydasını gördüm rahatlatıyor bebeği bir dene istersen nurse harwey de iyi gelebilir bu da bitkisel